מי זו אישה רעה?

מי זו אישה רעה

אישה רעה יכולה להפסיד את כתובתה אך היא יכולה שלא להפסיד את כתובתה למרות שמדובר באישה רעה, אז מה זה בכלל אישה רעה? איך נוכל להוכיח שאכן מדובר באישה שכזו? ובעיקר כיצד לנהל את הליך גירושין במקרה של אישה סוררת בצורה הטובה ביותר.

אישה רעה – גירושין בהסכמה

הפתרון הטוב ביותר לסיים את חיי הנישואין כאשר האישה הינה אישה רעה היא בכך ששני בני הזוג יתכנסו יחד ויגיעו להסכם גירושין בהסכמה.

בהסכם, בני הזוג יסדירו את נושא הגירושין והכתובה, וכן בכל הנושאים הקשורים לילדים כגון האם תהיה משמורת מלאה לאם או שמא תהיה משמורת משותפת, וכמובן את עניין גובה דמי המזונות שהאב ישלם בהתאם להסדרי הראיה שהוא ייקח את הילד.

למרות שמדובר בפתרון טוב, הרי שלא בכל פעם ניתן ליישם זאת בפרט אם מדובר באישה רעה שמנסה לחבל בכל דבר טוב.

הרצון של האישה הרעה לפגוע בבעל האומלל שלא די שנאלץ לסבול את האישה בשנות הנישואין, אלא שכעת הוא ייאלץ לנהל הליך משפטי ארוך ומיותר רק בגלל הרצון של האישה לנקום בבעל.

מי זו אישה רעה

אישה רעה יכולה להיות אישה סוררת או כפי הכינוי המשפטי שלה והיא אישה מורדת, אישה מורדת הינה אישה שמסרבת לקיים יחסי אישות עם הבעל ללא כל סיבה מוצדקת, למרות שהבעל רוצה לקיים יחסי אישות.

אישה שמקללת את הבעל או את הורי הבעל בקללות חמורות יכולה להיות גם אישה מורדת, שכן לא ניתן להמשיך לקיים את מעמד הנישואין במצב בו האישה מקללת ואינה מאפשרת חיים תקינים.

מקרה בו האישה מרחיקה את הבעל מהבית על ידי הגשת תלונת שווא במשטרה דבר אשר מסיים את חיי הנישואין, יכול להחשיב את האישה כאישה רעה לכל דבר ועניין.

אך לפעמים יש מצב בו יש חילוקי דעות בין בני הזוג כאשר כל אחד מבני הזוג סבור לנהל את חיי הנישואין באופן שונה, כאשר במקרה זה האישה לא תיחשב אישה רעה אלא רק אישה קשה, גם אם האישה מייצרת את חילוקי הדעות ללא שיש סיבה מוצדקת.

מה דינה של אישה קשה

ישנו הבדל בין מקרה בו מדובר באישה קשה לבין אם מדובר באישה רעה אשר מורדת ומסרבת לקיים יחסי אישות.

ככל והאישה רעה שמסרבת לקיים יחסי אישות או שהיא מקללת את הבעל ובוודאי כאשר האישה מרחיקה את הבעל בתלונות שווא במשטרה האישה תאבד את זכויותיה המקנות לה מכוח שטר הכתובה, כלומר מזונות אישה וכתובה.

לא כן כאשר מדובר רק באישה קשה שרבה עם הבעל על התנהלות חיי הנישואין, הדבר לא יגרום לאישה לאבד את כתובתה אלא לכל היותר הוא עשוי להיחשב כעילת גירושין שתחייב את האישה להתגרש.

לכן, חשוב להדגיש את העילות הנכונות בעת פתיחת תיק גירושין ברבנות שלא יהיה מצב בו בגלל שלא טענתם נכון את טענותיכם, אתם תפסידו את הזכויות המגיעות לכם.

זכויות רכושיות באישה רעה

חוק יחסי ממון בין בני זוג מסדיר את אופן חלוקת הרכוש בין בני זוג במקרה של גירושין, כאשר ההחלטה היא שיש לחלק את זכויות הצדדים באופן שווה בשווה ללא כל קשר על שם מי רשומים הכספים והזכויות.

כאשר הבעל טוען כנגד האישה כי האישה הינה אישה רעה ולכן לדעתו האישה תפסיד את הזכויות הכספיות, טענתו לא תתקבל.

חוק יחסי ממון מסדיר כי אין כל הבדל מה הסיבה שבני הזוג מתגרשים האם בגלל שהייתה אלימות מילולית או בגלל בגידה של מי מבני הזוג, אלא בכל מקרה חלוקת הרכוש תהיה שווה בשווה.

יחד עם זאת מצינו מספר פסקי דין של בית הדין הרבני הגדול שקבעו שמתנות שהבעל או משפחתו נתנו לאישה כאשר לאחר מיכן האישה מרדה בבעל, יחזרו לבעל ככל והאישה מרדה בבעל.

חשוב להדגיש כי לא מדובר בפסיקה מרווחת, ולכן כאשר עולה שאלה על החזרת מתנות באישה רעה יש להתייעץ עם טוען רבני או עורך דין למשפחה.

איך מוכיחים את הטענות

לא די שתטענו בבית הדין הרבני כי האישה הינה אישה רעה ככל והאישה תכחיש את טענותיכם, אלא עליכם להביא אסמכתאות וראיות לטענתכם.

הדרך המקובלת להוכיח את רוע הלב של האישה היא בהקלטות או במסרונים שהאישה שלחה לבעל בו היא מודיעה לו על סירובה לנהל חיי נישואין תקינים.

דרך נוספת היא על ידי שכירת חוקר פרטי בגירושין שיוכל להוכיח את התנהלותה הקלוקלת של האישה דבר שיביא לידי החלטה ברורה כי מדובר באישה רעה.

אך לפעמים אין כל דרך להוכיח זאת בבית הדין הרבני, בפרט כאשר האישה עושה את מעשיה בצורה מתוחכמת אשר אינה מותירה כל עקבות, במקרה זה אין כל מנוס מאשר לנסות ולהוכיח את טענותיכם על ידי דרישה וחקירה במהלך הדיון.

מדובר במשימה לא פשוטה כלל שכן האישה תנסה בכל כוחה להכחיש את טענתכם, אך טוען רבני מומלץ יוכל לסייע לכם בהוצאת האמת לאור עולם.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

בקשה ליישוב סכסוך

בקשה ליישוב סכסוך הינו הליך שנצרך בכל מקרה בו קיימים חילוקי דעות בין בני זוג ללא כל השלכה האם בני הזוג מבקשים לעשות הליך גירושין

קרא עוד »
הסכם נישואים

הסכם נישואים

הסכם נישואים או כמו שיש שמכנים זאת הסכם ממון מטרתו להסדיר את חלוקת הרכוש במקרה ואחד מבני הזוג יבחר לפרק את חיי הנישואין על ידי

קרא עוד »
דילוג לתוכן