התמודדות עם בעל קמצן

התמודדות עם בעל קמצן

התמודדות עם בעל קמצן אינה פשוטה כלל וכלל בפרט במקרה שלבעל יש אפשרות כלכלית לחיות בחיי רווחה נאותים, אך הוא בגלל קמצנותו מסרב לספק את מזונות האישה ומזונות הילדים.

במאמר זה נסביר מה הם הדרכים להתמודדות עם בעל קמצן כאשר בני הזוג נשואים, ומה עושים כאשר למרות כל הניסיונות שהבעל ישתתף בהוצאות הדבר לא מצליח.

יועץ נישואין הדרך הנכונה להתמודדות עם בעל קמצן

לא פעם הסיבה שהבעל מתקמצן ואינו משלם את דמי המזונות לטובת התא המשפחתי, היא בגלל קשיים בחיי הנישואין, כאשר הבעל אינו מרגיש מספיק טוב בתא המשפחתי.

המחשבה כי האישה מורדת ואינה מתפקדת בצורה מיטבית גורם לבעל להתקמצן ולא לשלם את המזונות למי שהוא אינו אוהב.

במקרה זה הפתרון הוא לנסות ולפתור את הסכסוך על ידי טיפול זוגי מקצועי כך שחיי הנישואין יהיו טובים, ובכך ההתמודדות עם בעל קמצן תיעלם.

אך יחד עם זאת לפעמים שורש הבעיה בקמצנות של הבעל אינה נעוצה בכך שיש קשיים בחיי הנישואין אלא מדובר בתכונות של הבעל, במקרה זה אין מקום לפנות לטיפול זוגי. 

התמודדות עם בעל קמצן – תביעת מזונות אישה

כאשר בני הזוג חיים חיי נישואין ואין להם מריבות אך הם אינם יכולים להגיע לייעוץ זוגי או טיפול שימנע את קמצנותו של הבעל, והבעיה היחידה היא הדרך של ההתמודדות עם בעל קמצן, הרי שניתן להגיש לבית הדין הרבני תביעת מזונות אישה.

בתביעה זו האישה תציין כי היא אינה רוצה לנהל הליך גירושין, אלא להיפך היא אוהבת את בעלה, וכל מבוקשה הוא שהבעל יספק לה את המזונות המגיעים לה.

בתביעה זו צריך לפרט כמה מזונות האישה דורשת בשביל להמשיך את חיי הנישואין, כאשר גובה דמי המזונות משתנה בהתאם להיקף ההכנסות של שני הצדדים.

לא ניתן לדרוש מהבעל לשלם כסף עבור המחיה כאשר הבעל חסר אמצעים, אך יחד עם זאת ככל והבעל מתבטל ואינו רוצה לעבוד ולכן הבעל קמצן, בית הדין הרבני יחייב את האיש לצאת ולעבוד ולפרנס את המשפחה.

בעל קמצן – עילת גירושין

לא פעם האישה אינה יכולה לעמוד במצב בו היא נזקקת לבקש מהבעל כל הזמן כסף לקניית מצרכים בסיסיים, העובדה כי האישה אינה יכולה לכלכל את פרנסת הבית בגלל קמצנות של הבעל, יכולה להוביל לתביעת גירושין.

ההתמודדות עם בעל קמצן במקרה כזה עשויה להיות קשה, שכן הבעל ינסה להכחיש את קמצנותו והא ידרוש שלום בית כשהוא יטען כי אין כל עילת גירושין.

בית הדין עשוי לתת לבעל צ'אנס לשנות את דרכיו ולפרנס את הבית לשם כך הוא יציע לעשות הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, בהסכם זה יופיע שהצדדים ינסו לשנות את דרכם, וככל והדבר לא יצלח, הבעל מסכים לתת גט מרצונו.

ככל והבעל לא יסכים להצעת בית הדין והאישה תוכיח שאכן מדובר בבעל קמצן שאינו מפרנס את הבית, הדבר ייחשב כעילת גירושין שתחייב את הבעל להתגרש, כאשר ככל והבעל יסרב לגרש הוא ייחשב כסרבן גט.

תביעת כתובה בבעל קמצן

למרות שאישה רשאית לדרוש גט כאשר הבעל קמצן, אך עדיין עולה השאלה האם האישה תהיה זכאית לקבל את כתובתה למרות דרישתה להתגרש כחלק מההתמודדות של בעל קמצן.

התשובה לכך שככל ומדובר בקמצנות של הבעל באופן משמעותי אשר למרות שהבעל היה חייב לפרנס את האישה הוא סירב לכך, הדבר עשוי להיחשב כעילה שתצדיק אף קבלת כתובה מלאה.

יחד עם זאת הבעל עשוי לטעון כי הסיבה לכך שהוא מתקמצן נובע מכך שהוא חסר אמצעים, ולכן אין באפשרותו לשלם את כל צרכי האישה, כאשר במקרה זה בית הדין הרבני עשוי להתחשב במצבו הכלכלי ולהפחית מתשלום הכתובה.

התמודדות עם בעל קמצן במזונות ילדים

כאשר מדובר רק בהתמודדות עם בעל קמצן שאינו מפרנס את האישה עוד האישה יכולה למצוא פתרונות שונים על ידי כך שהיא תעבוד עבודה נוספת ומעבודה זו היא תתפרנס, אך כאשר הבעל מסרב לספק לילדים את צרכי המזונות, הדבר חמור שבעתיים.

מחד האישה אינה יכולה לראות הכיצד הילדים רעבים ואינם מקבלים את צרכיהם, ומאידך, האב אינו משלם דמי מזונות ילדים.

במקרה זה אין כל ברירה מאשר הגשת תביעת מזונות ילדים לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה ולדרוש שהאב ישלם את דמי המזונות המגיעים לילדים.

ככל והאב יסרב לשלם את תשלומי המזונות שנפסקו לו בהחלטה שיפוטית, יהיה על האישה לפנות להוצאה לפועל בכדי לאכוף את פסק הדין שניתן כנגד האב.

טענות שווא על בעל קמצן

חשוב להדגיש כי לא פעם האישה מנסה להתלונן על הבעל תלונת שווא כביכול היא סובלת מאלימות כלכלית, כאשר האמת היא שהבעל נותן מעבר ליכולתו בכדי לפרנס את המשפחה, אלא דווקא האישה היא שמבקשת דרישות מוגזמות.

לכן ככל שעולה שאלה על אופן התמודדות עם בעל קמצן כדאי לפנות לטוען רבני או עורך דין בכדי שהוא ייתן לכם את המענה הטוב ביותר עבורכם.

צפו בסרטון התמודדות עם בעל קמצן על ידי תביעת מזונות מאת טוען רבני יהודה אבלס

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

כמה עולה הסכם גירושין

כמה עולה הסכם גירושין

כמה עולה הסכם גירושין זו היא שאלה שמטרידה זוגות שמתלבטים האם לעשות הסכם גירושין לבד, או שמא להעדיף לערוך הסכם גירושין על ידי טוען רבני

קרא עוד »
דילוג לתוכן