איך מתגרשים בישראל

גירושין בישראל

איך מתגרשים בישראל בצורה הכי טובה? האם יש פתרון קסם להתגרש ללא צורך בהתערבות של סיוע משפטי? מה הם הכלים הנכונים לצלוח את התקופה הקשה של הגירושין ללא צלקות להמשך הדרך?

שאלות אלו נשאלות לא פעם על ידי בני זוג שנאלצים לעבור את תקופת הגירושין לאחר שכל ניסיון של שלום בית וייעוץ זוגי לא צלח, אך שאלות אלו נשאלות בעיקר כאשר מדובר בגירושין עם ילדים קטנים.

איך מתגרשים בישראל בהסכם

הדרך הטובה ביותר שניתן להמליץ לבני הזוג לעבור את הליך הגירושין הוא על ידי עריכת הסכם גירושין בהסכמה בו בני הזוג מסדירים את כל הנושאים הכרוכים לגירושין.

הנושאים הנפוצים אותם ישנה חובה להסדיר הוא מזונות ילדים, משמורת ילדים, חלוקת רכוש בגירושין, והאם האישה מאבדת את כתובתה.

הסכמה זו יכולה להיות בין על ידי שבני הזוג ישבו יחד וינסו לגבש פתרון מוסכם, ובין על ידי מגשר שינסה לגשר על הפערים וחילוקי הדעות בין בני הזוג.

פתרון של עריכת הסכם גירושין מלבד שהיא זולה יותר מאשר הליך משפטי, הרי שלרוב הצלקות שיש לבני הזוג יופחתו באופן משמעותי.

הסכם גירושין לרוב ימנע תופעה של ניכור הורי, שכן הסדרי הראיה נקבעו בהסכמה מלאה וללא החלטה של ערכאה שיפוטית כל שהיא.

אלא שבכדי שיהיה הסכם גירושין יש צורך ששני בני הזוג יבואו לשולחן המשא ומתן במטרה להגיע להסכמות בצורה כנה , שכן ככל ואחד מבני הזוג מבקש לסחוט את בן הזוג השני באיומים של סרבנות גט, הרי שבני הזוג לא יצליחו להגיע להסכמות.

איך מתגרשם בישראל כשאין הסכמות

ככל ובני הזוג לא הצליחו להגיע להסכמות בגלל שנעשה ניסיון של בן הזוג לסחוט כספים שלא מגיעים לו, או בגלל שאחד מבני הזוג אינו מעוניין לעשות הסכם, הרי שאין כל מנוס מאשר לפתוח בהליך גירושין.

הדבר הראשון שעל בן הזוג לעשות הוא להגיש בקשה ליישוב סכסוך, כשלמגיש הבקשה ישנה עדיפות בכך שהוא יבחר האם הגירושין יהיו ברבנות או בבית משפט, או לייתר דיוק האם הנושאים הכרוכים לגירושין יהיו ברבנות או בבית משפט אזרחי.

הליך ליישוב סכסוך ימשך במשך 60 יום למעט מקרים חריגים כגון שהאישה נמצאת במקלט נשים לאחר שהיא עברה אלימות כלכלית או אלימות פיזית, או כאשר אחד מבני הזוג מתגורר בחו"ל.

לאחר שתחלוף התקופה של יישוב סכסוך יהיה ניתן להגיש תביעת גירושין אליה יהיה ניתן לכרוך תביעות נוספות כמו חלוקת רכש, או מזונות ילדים.

להתגרש בצורה מכובדת

גם אם נאלצתם לעבור את הליך הגירושין על ידי הגשת תביעות, אין הדבר בהכרח מלמד על כך שאתם צריכים להכפיש את שמו של בן הזוג כאשר אין לכך צורך.

ניסיון ההכפשה בסופו של דבר יפגע בראש ובראשונה בכם, שכן בן הזוג לא יישאר חייב אלא הוא ינסה לטהר את שמו בכך שהוא יכפיש את הצד השני.

כמו כן אם לבני הזוג ישנם ילדים הם רק יסבלו מההכפשות והעלבות של בני הזוג כאשר שני בני הזוג הינם הורים לילדים.

יחד עם זאת ככל ואין מנוס מאשר הצגת העובדות שאינם נעימות לבן הזוג בכדי להצליח בתביעת הכתובה, או בכדי להוכיח את עילת הגירושין, הרי שאין ברירה ואכן יש להעלות את הדברים בזהירות הנדרשת.

לא פעם אני שומע בני זוג בהליך גירושין שסבורים שככל והם יצעקו בבית הדין הרבני, או שהם יכפישו את בן הזוג כך יגדל הסיכוי שלהם להצליח בתביעה, אך למעשה מדובר בטעות ובהשערה שאין לה כל בסיס.

לא פעם דווקא הצעקות וההכפשות של אחד מבני הזוג היא שהובילה להפסד התביעה בפרט אם מדובר בבקשה לשלום בית.

להתגרש ללא עורך דין

לא פעם עולה השאלה האם יש חובה להתגרש בישראל עם עורך דין או טוען רבני, או שמא אין כל חובה לקחת ייצוג, וכל אחד מבני הזוג יכול להתגרש ללא כל סיוע.

הדין הנוהג כיום בישראל הוא שאין חובה להתגרש בסיוע של עורך דין וכל אחד יכול לייצג את עצמו, בין אם מדובר בגירושין בהסכמה ובין אם מדובר בגירושין של בהסכמה.

אך יחד עם זאת ממקרים רבים שהגיעו למשרדו של טוען רבני יהודה אבלס מהם עולה כי הליכה ללא ייצוג, או כאשר יש ייצוג כושל הדבר יכול להשפיע על התוצאה של פסק הדין, כאשר לא יהיה ניתן להגיש ערעור לבית הדין הגדול רק בגלל שהייצוג היה בעייתי.

חוסר מידע שיש לבעלי הדין שאינם מודעים לזכויות הגבר בגירושין או לזכויות האישה בגירושין גורמים לכך שהם אינם מממשים את זכויותיהם.

גם כאשר בני הזוג עורכים הסכם גירושין בהסכמה ואין צורך בהתערבות שיפוטית, די בכך שאחד מסעיפי ההסכם שהיו כל כך חשובים לאחד מבני הזוג לא נוסחו בצורה טובה בכדי שיהיה ניתן לפתוח את הסכם הגירושין מחדש.

כך שלמעשה ניתן לומר שלמרות שמחיר טוען רבני הוא אינו זול, אך בהתחשב בכך שההליכים המונחים בפני בית הדין הם אינם פשוטים כלל, הרי שיש לשכור את שירותיו של הטוען הרבני או העורך דין.

ראו סרטון בנושא: איך מתגרשים בישראל

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

עילה לגירושין

מרוץ הסמכויות

מרוץ הסמכויות קיים בכל מקרה שבני זוג נמצאים לפני פתיחת תיק גירושין בין אם הם מודעים לכך ובין אם לאו. אלא שלמרות ששאלת מרוץ סמכויות

קרא עוד »
מה זה הורות משותפת

מה זה הורות משותפת?

כיום רבים מהזוגות מבקשים להסדיר ביניהם את סוגיית משמורת הילדים בצורה של הורות משותפת, אבל לחלקם לא ברור מה זה הורות משותפת ומה הם ההשלכות

קרא עוד »
דילוג לתוכן