איך להתגרש מבעל אלים

איך להתגרש מבעל אלים

איך להתגרש מבעל אלים בצורה הכי מהירה ובטוחה? שאלה זו נשאלת אצל נשים רבות שעברו התעללויות קשות, כשגם לאחר שהן מבינות כי הגיע הזמן לסיים את הליך חיי הנישואין, הן אינן יודעות איך להתגרש מבעל אלים.

במאמר זה נעשה סדר כיצד ניתן להתגרש מבעל אלים בצורה הטובה ביותר, אך גם ניתן התייחסות למקרה בו האישה דורשת את הכתובה, האם הדבר אפשרי למרות שהיא זו שמגישה את תביעת הגירושין.

איך להתגרש מבעל אלים בהסכמה

ככל ובני הזוג יושבים יחד להגיע להסכמות על הגירושין וכן על הסדר חלוקת הרכוש בגירושין ללא צורך בהתערבות של ערכאה שיפוטית של בית הדין הרבני או של בית המשפט לענייני משפחה, הרי שמדובר בדבר מבורך יותר.

הליך של גירושין בהסכמה יחסוך מבני הזוג עלויות רבות של ייצוג משפטי על ידי טוען רבני או עורך דין, וכן הדבר יחסוך לבני הזוג זמן ממושך והליכים שאינם נעימים בבית הדין.

במקרה זה לא מומלץ להגיד לבעל את הסיבה לגירושין ולהאשימו כי מדובר בבעל אלים, שכן ככל ויוטח בפניו אשמה קשה כל כך, הוא עלול להילחם ולא להסכים להתגרש.

בכל מקרה לאחר שישנן הסכמות בין בני הזוג יש להם להעלות את ההסכמות על גבי הכתב בסיוע של טוען רבני ולהביא את ההסכם לאישור בית הדין הרבני.

הסכם זה יקבל תוקף מיד עם אישור הסכם הגירושין על ידי בית הדין הרבני ובני הזוג יוכלו לעבור לשלב של טקס הגירושין.

השלבים הראשונים של גירושין שלא בהסכמה

ככל והבעל מסרב לתת את הגט יש לפתוח תיק של תביעת גירושין שלא בהסכמה, אך טרם הגשת תביעת הגירושין יש צורך לפתוח תיק ליישוב סכסוך.

הליך זה מתחייב גם אם בני הזוג אינם מבקשים להגיע להסכמות אלא הבעל החליט כחלק מהאלימות שלו לסרב לתת את הגט.

פתיחת תיק ליישוב סכסוך מתבצעת במזכירות בית הדין הרבני שם תצטרכו למלא טופס של יישוב סכסוך ולצרף צילום תעודת זהות וספח.

לאחר פתיחת התיק ייקבע לכם על ידי מזכירות בית הדין מועד לפגוש עובדת סוציאלית שתנסה לגשר על הפערים בינכם.

חשוב להדגיש כי ישנה חובה להגיע לפגישה, שכן אי התייצבות למפגש עלולה לגרור חיוב בהוצאות וכן לא יהיה ניתן להמשיך את הליך הגירושין.

רק לאחר שיחלפו 60 יום מיום פתיחת תיק ליישוב סכסוך תוכלו להגיש את תביעת הגירושין המיוחלת ככל ואכן לא הצלחתם להגיע להסכמות.

גירושין מבעל אלים – כל מה שחשוב לדעת!

תביעת גירושין תתקבל רק אם יהיה עילת גירושין המצדיקה את תביעת הגירושין, לא כן כאשר האישה מבקשת להתגרש והיא אינה מציגה עילה לא יהיה ניתן לחייב את הבעל להתגרש.

תביעת גירושין עקב אלימותו של הבעל עשויה בהחלט לשמש כעילה שמצדיקה לחייב את הבעל להתגרש.

אלא שצריך להדגיש כי ישנן מספר רמות של אלימות של הבעל, שכן אינו דומה אלימות פיזית של הבעל כלפי האישה, לבין אלימות כלכלית או אלימות מילולית.

ככל ואלימותו של הבעל הינה חמורה יותר, כך העילה שיהיה ניתן לכפות על הבעל להתגרש תהיה חזקה יותר.

איך מוכיחים שהבעל אלים?

טענה כי הבעל אלים ללא שהאישה מצליחה לבסס את דבריה עלולה להוביל לכך שתביעת הגירושין תידחה לאחר שהבעל יכחיש את העובדות המיוחסות לו.

טענת האישה כי הבעל אלים בכל שנות הנישואין בלא שהאישה התלוננה במשטרת ישראל בבקשה לקבל צו הרחקה או בלא פנייה לבית המשפט לקבל צו הגנה עשויה להתפרש שהאישה אינה דוברת אמת.

לכן חשוב מאוד שהאישה תתעד כל מקרה של אלימות על ידי צילום של המכות אותן ספגה האישה.

ככל ואכן ערכאה שיפוטית תוציא צו הגנה כנגד הבעל בעקבות אלימות, או במקרה בו משטרת ישראל בחרה להגיש כתב אישום כנגד הבעל לאור אלימותו, הדבר בהחלט עשוי לשמש כתמיכה בטענות האישה כי מדובר בבעל אלים וישנה עילה להתגרש.

איך להתגרש מבעל אלים סרבן

לאחר שבית הדין הרבני הורה על כפיית הבעל האלים להתגרש ועדיין הבעל מסרב לתת את הגט יש להפעיל כנגדו סנקציות ככל סרבן גט.

בין הסנקציות שניתן להפעיל כנגד הבעל הוא עיכוב יציאה מהארץ, שלילת רישיון, ובמקרה הצורך אף מאסר בצינוק.

לרוב הבעל לא יעמוד בסנקציות והוא ייכנע להסכים להתגרש ולהפסיק להיות סרבן גט, אך במקרה בו הבעל יעמוד כחומה בצורה ללא הסכמה לתת את הגט, הרי שהאישה לא תצליח להשתחרר מהנישואין.

כתובה במקרה של בעל אלים

תביעת גירושין של האישה לרוב לא תזכה אותה בכתובה שכן הדבר עשוי להעיד שהיא אשמה בפירוק התא המשפחתי.

לא כן כאשר האישה מגישה תביעת גירושין בגלל אלימות של הבעל אותה האישה מצליחה להוכיח, הרי שהאישה תהיה זכאית לכתובה.

העובדה כי האישה נאלצה להתגרש רק בגלל מעשיו של הבעל אינן שוללות מהאישה את הזכות לקבל את הכתובה.

מקווה שהצלחתי לענות ולא במעט על השאלה איך להתגרש מבעל אלים בהסכמה או שלא בהסכמה. לקבלת ייעוץ מקצועי בנושא פנו למשרדי עוד היום בכתובת toenrya@gmail.com.

קראו גם על: גירושין בעקבות בגידה של הבעל

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון לאחר נישואין זהה בעיקרו להסכם ממון שלפני הנישואין, כשהמטרה בשניהם הוא להסדיר את חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה וחלילה הנישואין לא יצלח.

קרא עוד »
מינימום מזונות לילד

מתי לשלם תשלום מזונות?

תשלום מזונות נחלק לשניים, האחד תשלום מזונות אישה, והשני תשלום מזונות ילדים, כאשר רבים מהזוגות מתבלבלים בין חיוב לשלם מזונות אישה לבין החיוב לשלם מזונות

קרא עוד »
חוק המזונות

חוק המזונות

חוק המזונות מסדיר כמה האב יצטרך לשלם עבור ילדיו כשהם קטנים, וכן הוא מסדיר כמה הבעל צריך לשלם לאישה בעודה נשואה, אך למעשה בחוק זה

קרא עוד »
דילוג לתוכן