כמה זמן לוקח להתגרש

חלוקת רכוש בין בני זוג

כמה זמן לוקח להתגרש בבית הדין הרבני כשיש לבני הזוג הסכם גירושין מוכן שנערך על ידי טוען רבני מקצועי, וכמה זמן ייקח לבני הזוג להתגרש כשרק אחד מבני הזוג רוצה להתגרש, ואילו בן הזוג השני רוצה שלום בית.

במאמר זה נרחיב גם כיצד ניתן לייעל את ההליך כך שהליך הגירושין ייעשה בצורה הקצרה והמהירה ביותר.

כמה זמן לוקח להתגרש בהסכמה

לא פעם אני שומע את השאלה כמה זמן לוקח להתגרש, אך המענה לכך נחלק בין מקרה בו בני הזוג מגיעים להסכמה לפחות על הגירושין, לבין מקרה בו אין הסכמות.

ככל ובני הזוג הגיעו להסכמות הרי שככל ולא מדובר על ימי הפגרה אלא בימים כתיקונם, הרי שמדובר על הליך של שבועות ספורים ולפעמים אף פחות מכך.

אך יחד עם זאת חשוב לתת את הדעת למספר דברים שעליכם לדעת לפני שאתם מבצעים את הליך הגירושין.

בית הדין הרבני לא יערוך לבני הזוג את טקס הגירושין ככל ובני הזוג מתגוררים באותה דירה, שכן לפי ההלכה הרי שמגורים של בני הזוג לאחר הגירושין באותה דירה עלול להצריך גט לחומרה נוסף.

בנוסף, על בני הזוג להגיש בקשה משותפת לגירושין בו הם יבקשו מבית הדין שיסדר להם את הגט.

ככל ולבני הזוג ישנן הסכמות בנוסף על הגירושין, כמו לדוגמה על השאלה כמה מזונות משלמים, איך יהיו הסדרי הראיה, וכן על חלוקת הרכוש בגירושין, הרי שעליהם לערוך הסכם גירושין מפורט.

בהסכם הגירושין עליהם לכלול את כל הנושאים עליהם בני הזוג הגיעו להסכמות כשמומלץ לפרט כמה שיותר, בכדי למנוע מצב לאחר מיכן של ביטול הסכם הגירושין כיון שההסכם לא היה מנוסח בצורה הנכונה.

את הסכם הגירושין עליכם להביא לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה לאישור, כשלאחר האישור הסכם הגירושין יקבל תוקף משפטי.

כמה זמן לוקח להתגרש שלא בהסכמה

לשאלה כמה זמן לוקח להתגרש ללא הסכמה אין תשובה אחידה והדבר משתנה ממקרה למקרה בהתאם לנסיבות התיק.

ככל ואחד מבני הזוג יתעקש שהוא רוצה שלום בית הרי שהטיפול בתיק עלול להיות מורכב, שכן יהיה עליכם חובה להוכיח לבית הדין הרבני כי קיימת עילת גירושין המצדיקה את הגירושין בעל כורחו של בן הזוג.

ההוכחה יכולה להיות מורכבת ומטבע הדברים הדבר עלול להוביל לסחבת בתיק למשך תקופה ארוכה, עד שבית הדין אכן ישתכנע כי קיימת עילת גירושין.

גם לאחר שתצליחו להוכיח את עילת הגירושין ובית הדין הרבני יורה כי יש חובה להתגרש, הרי שקיימת הזכות לבן הזוג שדרש שלום בית להגיש ערעור על החלטת בית הדין הרבני בפני בית הדין הרבני הגדול, כשלמעשה הגשת הערעור תעכב את הגירושין בתקופה נוספת.

גם לאחר שתצליחו בבית הדין הגדול לקבל פסק דין כי יש חובה להתגרש, אתם עלולים להיקלע למצב של סרבנות גט, בו בן הזוג מסרב לציית להחלטת בית הדין המורה לו להתגרש.

הטיפול בסרבנות גט יכול להיות ארוך מאוד והדבר משתנה בהתאם לעקשנותו של המסרב לתת את הגט, כשישנם מקרים קיצוניים שגם מאסר ממושך אינו שובר את רוחו של סרבן הגט, כל זה מתוך מניע של נקמה או סחטנות.

משכך קשה מאוד לצפות מראש כמה זמן לוקח להתגרש כשאין הסכמה בין הצדדים, ומומלץ לקחת בחשבון שההליך עלול להיות ארוך ומתיש.

איך מקצרים את הזמן של הליך הגירושין

ככל ואתם מוטרדים וחוששים כמה זמן לוקח להתגרש מומלץ שתנסו לפנות לבן הזוג להגיע להסכמות.

לפעמים שווה לעשות וויתורים כואבים בכדי למנוע הליכים ארוכים ומתישים בבית הדין הרבני ולחשוף חומרים שאינם מכבדים.

אפשרות נוספת היא להציג בפני בית הדין אסמכתאות חד משמעית המורה כי יש חובה להתגרש, כך למשל במקרה בו יוכח לבית הדין כי מדובר בגירושין בעקבות בגידה של הבעל, הרי שההליך יהיה זריז יותר.

בכל מקרה כדאי להתייעץ עם טוען רבני או עורך דין כיצד לפעול בחכמה להשיג את המטרה בצורה המהירה ביותר.

למה חשוב לדעת כמה זמן לוקח עד שמתגרשים

לשאלה כמה זמן לוקח להתגרש קיימת השפעה לא קטנה על גובה שכר הטרחה שתצטרכו לשלם עבור הייצוג בבית הדין הרבני בהליך הגירושין.

ככל וההליך נעשה סבוך ומורכב יותר הרי שהיקף העבודה שיהיה למייצג הינו היקף גבוה יותר, ולכן גם שכר הטרחה יהיה גבוה יותר.

אינו דומה מקרה בו טוען רבני עורך הסכם גירושין כשהעלות עבור זה מסתכם בכמה אלפי שקלים בודדים, להליך גירושין מורכב שעלול לעלות כמה עשרות אלפי שקלים.

לכן, לפני שאתם מחליטים להילחם בכל הכוח ולא להגיע להסכמות מומלץ שתיקחו בחשבון את ההשלכות הכלכליות שיש להחלטתכם.

אך יחד עם זאת אל תעשו את הליך הגירושין בצורה חפוזה רק בגלל שאתם מפחדים שהגירושין ייקח זמן רב, שכן לאחר זמן אתם עולים להתחרט על הוויתורים המפליגים שנתתם.

כמה זמן לוקח להתגרש? – צפו בסרטון

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

בורר סכסוך משפחה

בורר סכסוך משפחה

בורר בסכסוך משפחה יכול להיות פתרון טוב עבור מי שמבקש להתגרש בהליך גירושין באופן מהיר יותר מאשר ניהול הליך גירושין בבית הדין הרבני. אך האם

קרא עוד »
מינימום מזונות לילד

מזונות עד גיל 21

מזונות עד גיל 21 או עד גיל 18 או עד גיל 6? שאלות אלו חוזרות על עצמן בכל בני זוג שמנהלים תביעת מזונות, הבלבול הרב

קרא עוד »
סירוב גט

מה עושים כשיש סירוב גט?

סירוב גט יכול שיהיה בין על ידי סרבנות האיש ובין על ידי סירוב האישה לקבל גט, כשבכל מקרה הדבר ייחשב כסרבנות גט. סרבנות גט הינה

קרא עוד »
חוק המזונות

חוק המזונות

חוק המזונות מסדיר כמה האב יצטרך לשלם עבור ילדיו כשהם קטנים, וכן הוא מסדיר כמה הבעל צריך לשלם לאישה בעודה נשואה, אך למעשה בחוק זה

קרא עוד »
דילוג לתוכן