עורך דין להסכם גירושין

מתי תתקבל תביעה לגירושין?

עורך דין להסכם גירושין נצרך למקרה בו הצדדים יודעים איך להתגרש יפה ולערוך הסכם גירושין.

במאמר זה נסביר מה הוא הסכם גירושין ובעיקר למה כדאי לקחת עורך דין לערוך הסכם גירושין.

מה זה הסכם גירושין

זוגות שחיי הנישואין שלהם עלו על שרטון יכולים לבצע את הגירושין בדרך מסורבלת בו כל אחד מבני הזוג מנהל מלחמה משפטית ארוכה ומתישה, אך הם יכולים להגיע להסכמות על הגירושין, ולבצע את הגירושין בצורה יפה ומכובדת.

התפיסה המקובלת היא שככל ולבני הזוג נכסים רבים או ילדים קטנים, הרי שהסיכוי להגיע להסכמות נמוכות יותר מזוגות שנשיאו למשך זמן קצר, שאין כל כך על מה לריב ולנהל מלחמה.

אין ספק שהשאלה הקשה האם תהיה משמורת מלאה לאם או שתהיה משמורת משותפת וכן שאלת אופן חלוקת הרכוש עלולה ליצור ריבים קשה.

אך, לפעמים אנו יכולים להבחין שגם במקרה וחיי הנישואין היו קצרים הצדדים מנהלים מלמה בגלל שהבעל סרבן גט, או שהאישה דורשת את כתובתה, ומאידך, אנו יכולים לראות כי זוגות שיש להם ילדים קטנים מצליחים לערוך הסכם מזונות והסדרי ראיה.

בכל מקרה בו הצדדים הגיעו להסכמות עליהם לערוך את ההסכמות על גבי הכתב ולחתום עליו כשמסמך זה הוא למעשה הסכם גירושין.

למה צריך עורך דין להסכם גירושין

ישנם זוגות שעורכים את הסכם הגירושין ללא עורך דין להסכם גירושין כיון שחוקי הגירושין אינם מחייבים את בני הזוג לערוך את הסכם הגירושין על ידי עורך דין.

אלא שחיסכון בעלות עריכת הסכם על ידי עורך דין עלולה לעלות להם ביוקר בפרט אם ההסכם נערך על ידי מי שאינו משפטן ובקיא בכל הסעיפים הקטנים.

די בכך שבטעות יישכח אחד מסעיפי ההסכם החשובים לכם או שבטעות הסעיף לא נוסח בצורה המשפטית הנכונה בכדי שתפסידו את כל מה שהיה חשוב לכם בהסכם הגירושין.

גם אם לבסוף תצליחו לשכנע את בית הדין כי צריך להכניס להסכם הגירושין את הסעיף ששכחתם, הרי שתצטרכו להשקיע בכך מלמחות רבות והוצאות אין סופיות עבור שכר טרחת עורך דין שייצג אתכם בדיון בבית הדין הרבני.

לא כן זוגות ששוכרים את שירותיו של עורך דין להסכם גירושין יכולים לדעת כי ההסכם נעשה בצורה מקצועית ואחראית, ולא יהיה אחר כך כל פתח לבן הזוג להגיש בקשה לפתיחת הסכם הגירושין שלא בהסכמתכם.

כמה עולה עורך דין להסכם גירושין

אחר שהבנו את חשיבותו של עורך דין להסכם גירושין עולה השאלה מה המחיר שבני הזוג יצטרכו לשלם עבור עריכת ההסכם?

התשובה לכך היא משתנה מעורך דין אחד לעורך דין אחר, כאשר כל עורך דין לוקח את שכר הטרחה כרצונו.

אך ניתן לומר שבאופן כללי הסכם גירושין סטנדרטי שאין בו דברים מורכבים כגון פירוק חברות, מפעלים, אלא חלוקת רכוש בגירושין סטנדרטי, יכול לעלות בין 3,000 ₪ ל-8,000 ₪ לשני בני הזוג יחד.

אין ספק כי מדובר בהוצאה גבוהה בפרט אם מדובר בזוגות שאין להם כסף, אך צריך לדעת כי עריכת הסכם על ידי עורך דין יכולה לחסוך ניהול משפטי יקר בהרבה אשר עלותו יכולה להסתכם בעשרות אלפי שקלים.

הסכם גירושין מהאינטרנט

נתקלתי בזוגות שבקשו לחסוך את עלות עורך דין להסכם גירושין כשהם לקחו את הסכם הגירושין מהאינטרנט, או שהם לקחו את ההסכם מחבר שהתגרש והם רק שינו את השמות.

מדובר בדבר מגוחך ביותר, שכן ברור שהסכם גירושין חייב להיות מותאם לכל זוג לפי הצרכים שלו ולפי ההסכמות שאליהם הם הגיעו.

כך למשל בהסכם גירושין מהאינטרנט היה כתוב שהאב ישלם עבור כל ילד סך של 2,000 ₪ ואילו בני הזוג הסכימו שהאב ישלם דמי מזונות מינימליים בסך של 1,000 ₪.

נמצא שלפעמים לקיחת הסכם שאינו מותאם לצרכים הספציפיים של בני הזוג לא רק לא יועילו לבני הזוג, אלא לפעמים הם עשויים ליצור את ההיפך הגמור.

הסכם גירושין על ידי עור דין או טוען רבני

ניתן לערוך את הסכם הגירושין על ידי עורך דין להסכם גירושין וניתן גם לשכור את שירותיו של טוען רבני מוסמך, אז מה עדיף? טוען רבני או עורך דין?

התשובה לכך אינה אחידה, שכן ישנם טוענים רבניים מומלצים אשר יודעים לערוך את הסכם הגירושין בצורה מקצועית ביותר, וישנם עורכי דין שאינם יודעים לערוך הסכם גירושין בצורה טובה, בפרט אם מדובר בעורכי דין שאינם מייצגים בדיני משפחה.

באופן כללי ניתן לומר שהסכם גירושין שיש בו נושאים הכרוכים לנושא הלכתי כמו לדוגמה וויתור האישה על כתובתה, או מניעת תופעת סרבנות גט, כדאי שיערוך את ההסכם טוען רבני הבקיא בדין העברי.

לשאלת מחיר עריכת ההסכם קיים משמעות גם כן, לכן לפני שאתם ממהרים לסגור עם עורך דין שיערוך עבורכם הסכם גירושין כדאי שתתייעצו אם חברים או תבדקו ביקורות חיוביות באינטרנט האם מדובר בעורך דין מקצועי או מדובר במישהו "חאפר".

לא נותר לי אלא לאחל לכם בהצלחה רבה בהליך הלא פשוט בכלל.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

מזונות עבור ילד אחד

מזונות עבור ילד אחד גבוה יותר מאשר תשלום מזונות עבור כל ילד כאשר ישנם מספר ילדים, במאמר זה נסקור מה הם תשלומי המזונות, ובמיוחד כמה

קרא עוד »
מה נחשב לעילות גירושין? | מה היא עילה לגירושין? - יהודה אבלס טוען רבני מוסמך

עילות גירושין – מהן?

עילות גירושין – לשם מה? כטוען רבני אני נתקל במקרים רבים הנידונים בבית הדין הרבני, כשאיש או אישה עומדים בפניהם כשבפיהם בקשה להתגרש מבן הזוג

קרא עוד »
תביעת כתובה

תביעת כתובה לאחר גירושין

תביעת כתובה לאחר גירושין הינו הליך בו האישה אינה מוותרת על הכתובה שהבעל התחייב לאישה במעמד החופה, כשהצדדים הסכימו שתביעת הכתובה תידון רק לאחר הגירושין.

קרא עוד »
דילוג לתוכן