מה עושים עם גבר בוגד

מה עושים עם גבר בוגד שמעז לדרוש שלום בית במטרה שלא לשלם את הכתובה, ומה עושים במקרה בו הגבר מבקש להתגרש רק בגלל שהוא מצא אישה אחרת?

שאלות אלו אינם שאלות פשוטות כלל וכלל, לפעמים קיים קושי רב לאישה לפרק את המשפחתי בפרט במקרה בו יש לבני הזוג ילדים, והאישה חוששת לבצע גירושין עם ילדים.

לאחר קריאת מאמר זה תוכלו לדעת טוב יותר מה עושים עם גבר בוגד שמסרב לחזור לחיי אישות.

הקושי בשאלה מה עושים עם גבר בוגד שדורש שלום בית

לא פעם אישה חשה כי הבעל כבר לא אוהב אותה כפי שהיה מקודם, היא מרגישה כי הבעל אינו רוצה באמת את חיי האישות והיא אינה יודעת את הסיבה לכך.

רק לאחר שהאישה מעמידה חוקר פרטי שיבדוק היכן הבעל מסתובב, היא מגלה את הגרוע מכל כי הבעל בוגד עם נשים אחרות.

תגלית זו גורמת לאישה אסון כבד לאחר שהיא מבינה את הסיבה להתמוטטות חיי הנישואין כשהיא אינה יודעת מה עושים עם גבר בוגד.

לאחר שהאישה פונה לבעל בשאלה על מעשיו, הוא טוען כי הוא רוצה להמשיך את חיי הנישואין ומדובר בבגידה חד פעמית.

הדילמה כיצד לנהוג אינה פשוטה, מחד ניתן להאמין לבעל שאכן מדובר במעידה חד פעמית ומעתה ואילך הוא יהיה נאמן לביתו, מאידך קיים קושי באמונה זו, שכן כפי שהבעל בגד באישה ללא ידיעתה, כך הוא עשוי להמשיך ולהתנהל מכאן ואילך.

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין – הפתרון

במקרה בו האישה אינה יודעת מה עושים גבר בוגד שדורש שלום בית, ההצעה שלי לערוך הסכם שלום בית ולחילופין גירושין.

הרעיון העומד מאחורי הרעיון הזה, הוא שבכך מחד האישה אינה ממהרת לפרק את המשפחתי, אלא היא מוכנה לתת לבעל צ'אנס נוסף לשקם את התא המשפחתי, מאידך היא מתנה את המשך חיי הנישואין בכך שהבעל יעזוב לגברי את הבגידה.

ישנן נשים שדורשות שיהיה סעיף בהסכם שלום בית ולחילופין גירושין בו הבעל יתחייב שככל והוא ייתפס על חם על בגידה נוספת הוא ישלם לאישה פיצוי כספי גבוה בנוסף לחיוב הכתובה.

ככל והבעל יסרב לחתום על סעיף זה הדבר עשוי ללמד כי הבעל אינו מחרט באמת על בגידותיו, אלא הוא רק מנסה להמשיך את חיי הנישואין ולהיות עם אישה נוספת.

מאידך ככל והבעל אכן יסכים לחתום על הסכם שלום בית ובמיוחד על סעיף הקובע סנקציה מפורשת כנגדו ככל והוא ימשיך לרעות בשדות זרים, הרי שהדבר אכן יכול ללמד על אמינותו של הבעל המנסה לשקם את חיי התא המשפחתי באמת ובתמים.

מה עושים עם גבר בוגד שרוצה להתגרש

כשהבעל רוצה לסיים את חיי הנישואין בגלל שהוא בוגד באישה, האישה עשויה לתהות מה עושים עם גבר בוגד אשר אינו מעוניין לשקם את התא המשפחתי.

בעיקרון אין באמת היתכנות לדרוש תביעת שלום בית כשהבעל דורש גירושין בעקבות בגידתו, אך מאידך לא פעם האישה לא מסכימה לתת לבעל את הגירושין על מגש של כסף.

בעיה זו מתעצמת יותר במקרה שהבעל משתכר בשכר גבוה, ואילו האישה שהייתה עקרת בית נאמנה מוצא את עצמה ללא הבעל וללא הסיוע הכלכלי.

במצב זה ישנן שתוהות האם הן צריכות להפסיד מזונות אישה רק בגלל שהבעל בוגד באישה, או שמא יש להן אפשרות לעכב את הגירושין ולהיות סרבניות גט?

בעל בוגד – הפתרון

 במקרה זה חובה על האישה למצות את כל זכויותיה הכלכליות שלה בכדי שלא להיפגע רק בגלל שהבעל החליט לסיים את התא המשפחתי.

הדרך לכך לרוב תהיה דרך הגשת תביעת כתובה כנגד הבעל במטרה להרתיע את הבעל שיחדל ממעשיו, אך לפעמים האישה תפנה למסלול של תביעת מזונות אישה.

בכל מקרה צריך לדעת כי בית בית המשפט העלין קבע בניגוד להחלטת בית הדין הרבני כי לעובדה שהבעל בוגד אין כל השלכה בתביעת חלוקת רכוש והחלוקה תתבצע באופן שוויוני.

כלומר גם אם בית הדין הרבני יקבע באופן מפורש שהבעל הוא הבוגד ואילו לאישה לא היה לה כל אשמה בפירוק הבית, כאשר אדרבה האישה אינה ידעה מה עושים עם גבר בוגד, עדיין חלוקת הרכוש תתבצע באופן שוויוני.

מה עושים עם אישה בוגדת

במקרה בו האישה בוגדת בבעלה הדבר שונה וחמור אף יותר מאשר הבעל שבוגד, כך שבעוד שכשגבר בוגד יש מקום להסתפק מה עושים עם גבר בוגד. הרי כשהאישה בוגדת, התשובה לכך היא חד משמעית להגיש תביעת גירושין כאן ועשיו.

ההלכה הדתית סבורה כי ברגע שהאישה מעדה אפילו פעם אחת וקיימה יחסי אישות עם גבר בוגד, האישה נאסרת על בעלה לעולם, כלומר גם אם האישה תבקש סליחה ותתפייס עם הבעל, הרי שהיא אסורה על בעלה.

במקרה של בגידת האישה הרי שהאישה תפסיד את כתובתה גם אם בני הזוג חזרו לחיות יחד כבני הזוג.

לסיכום, אין ספק כי במקרה של בגידה של אחד מבני הזוג הדבר עלול להוביל לפירוק חיי הנישואין ורק במקרים מסוימים מאוד יהיה ניתן לשקם ולהציל את הנישואין.

צפו בסרטון בנושא: מה עושים עם גבר בוגד:

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

פיצוי בגין תלונות שווא

פיצוי בגין תלונות שווא

פיצוי בגין תלונות שווא? האם יש בכלל פיצוי על העוול הגדול שנגרם לאחד מבני הזוג כאשר הוא נצרך לשהות בחקירות במעצר בתחנת המשטרה על לא

קרא עוד »
עילה לגירושין

מרוץ הסמכויות

מרוץ הסמכויות קיים בכל מקרה שבני זוג נמצאים לפני פתיחת תיק גירושין בין אם הם מודעים לכך ובין אם לאו. אלא שלמרות ששאלת מרוץ סמכויות

קרא עוד »
דילוג לתוכן