מה צריך להביא לגירושין ברבנות

איך בוחרים טוענים רבניים

במאמר זה נסביר מה צריך להביא לגירושין ברבנות כשהגירושין מתבצע בהסכמה, ומה צריך להביא לרבנות כשהגירושין מתבצעים שלא בהסכמה, מדובר בשני הליכים שונים ולכן יש לשים לב לכך.

אבל לפני הכל חשוב להדגיש כי הגירושין יתבצע אך ורק בבית הרבני ולא בבית המשפט לעניני משפחה.

לכן בכל מקרה של גירושין עליכם לבדוק אך ורק מה צריך להביא לגירושין ברבנות.

מה צריך להביא לגירושין ברבנות לפני טקס הגירושין

לפני המועד שקבעו לכם לסידור הגט עליכם להביא מספר דברים אשר בלעדיהם לא יהיה ניתן לעשות את טקס הגירושין.

לא פעם אני נתקל בבני זוג ששואלים מה צריך להביא לגירושין ברבנות, כשהם אינם מודעים שלפני הטקס של הגירושין חובה להקדים ולפתוח תיק מתאים.

ככל ובני הזוג מתגרשים בהסכמה וללא חילוקי דעות על סידור הגט, עליהם להביא את הסכם הגירושין לאישור בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה וכן בקשה משותפת לסידור הגט.

גם במקרה בו לבני הזוג אין הסכמות על מכלול הנושאים כמו לדוגמה על השאלה כמה משלמים מזונות, או כיצד תתבצע חלוקת הרכוש בין בני הזוג, ניתן להגיש הסכם גירושין בו יהיה מוסדר שנושאי המזונות ונושאים נוספים יוכרעו לאחר סידור הגט.

ככל ואין לבני הזוג הסכמות בכלל על הגירושין, הרי שמדובר בהליך מורכב, שכן לא יהיה ניתן להסתפק בפתיחת תיק עם בקשה משותפת לסידור הגט, אלא יהיה עליהם לפתוח תיק ליישוב סכסוך, ולאחר שיכלו ימי עיכוב ההליכים, הם יוכלו לפתוח תביעת גירושין.

רק לאחר שהם יצליחו לשכנע את בית הדין כי קיים עילה לגירושין שמצדיקה את חיוב בן/ת הזוג להתגרש ייקבע להם מועד לסידור הגט, אשר לאחריו ככל ובן/ת הזוג יסרבו לסדר את הגט, הרי שיוכרז שמדובר בסרבנות גט.

מה צריך להביא לגירושין ברבנות ביום סידור הגט

בין אם מדובר בהליך גירושין בהסכמה ובין אם מדובר בהליך גירושין מסורבל, ככל והגעתם בשעה טובה ומוצלחת ליום סידור הגט, חשוב שתדעו מה צריך להביא לגירושין ברבנות ביום סידור הגט.

הדבר החשוב ביותר להביא הוא את תעודת זהות של בני הזוג בכדי שיהיה ניתן לזהות את בני הזוג שאכן הם המתגרשים ולא מדובר בשני אנשים זרים המתחזים להיות כבני זוג.

דבר נוסף הוא עד קרוב משפחה שמכיר את שמות בני הזוג ושמות אביהם של בני הזוג, בכדי שהוא יוכל להעיד כיצד קוראים לבעל ולאביו וכן לאישה ולאביה.

ככל והעד אינו מכיר את פרטי שני בני הזוג אלא רק שם של אחד מבני הזוג יש צורך שכל אחד מבני הזוג יביא עד אחר שיוכל להעיד מטעמו.

עדות זו כשרה גם באישה וגם בבני משפחה, ולהיפך ההמלצה להביא בן משפחה שמכיר היטב את שמות הצדדים ואביהם.

ככל ואין לכם אפשרות להביא עד שמכיר את שם אביכם כגון במקרה בו ואתם עליתם לישראל בגיל צעיר ואילו האב נותר ברוסיה או במדינה אחרת, יש לברר אצל בית הדין מה עליכם לעשות, האם יהיה ניתן להסתפק בגירושין ללא עדות של העד.

במקרים בהם ישנו עד אלא שהוא אינו יכול לבוא פיזית לבית הדין להעיד, בית הדין עשוי להסתפק שיחה טלפונית או בזום עם העד.

דבר נוסף שתתבקשו להביא הוא את שטר הכתובה, דרישה זו תתבצע ללא כל קשר האם האישה מבקשת להגיש תביעת כתובה לאחר הגירושין או שהאישה מוותרת על כתובתה מכל סיבה שהיא.

מה עושים להכנות סידור הגט

לאחר שקראתם מה צריך להביא לגירושין ברבנות והגעתם מוכנים ליום סידור הגט, הגיע הזמן שנעשה לכם סדר כיצד ייראה טקס סידור הגט בפועל.

ביום סידור הגט בית הדין יכניס את שני בני הזוג לאולם ויוודא שאכן שני בני הזוג רוצים להתגרש והגירושין מתבצעים בהסכמה מלאה ללא כל לחץ או כפיה של מי מבני הזוג.

בית הדין יבדוק ויברר מה השמות שלהם והאם אין להם שם נוסף בו הם משתמשים או כינוי של השם שלכם.

עם תום הבירור של שמותיהם, בית הדן יכניס לאולם הדיונים גם את העדים שבני הזוג הביאו בכדי לוודאות שאכן לא חסר פרט בשמות שלהם.

יש לציין כי אי אמירת האמת והשמטה של שם של בני הזוג עלולה להוביל שהגט שייכתב יהיה גט פסול, ומכאן החובה לדייק ולהגיד את כל האמת עליה בני הזוג נשאלים.

לאחר מיכן הבעל ימנה את סופר הדיינים לכתוב עבורו גט בנוסח שבית הדין יאמר לו לכתוב את הגט.

זמן המשוער לכתיבת הגט הינו כשעה, כשלאחר מיכן הגט המיוחל יהיה כתוב על גבי קלף מיוחד ומוכן למסירה.

מסירת הגט מה שאתם לא יודעים

מסירת הגט הינה אקט דתי שלוקח מספר דקות כאשר הבעל מחזיק את הגט ומוסר לידיה של האישה את הגט במתנה גמורה.

מסירת הגט הינה ככל תביעה בבית הדין הרבני אשר מתנהל בדלתיים סגורות ולכן רק בני הזוג ועובדי בית הדין יוכלו להשתתף במעמד סידור בגט ולא אחד מהורי הצדדים.

במקרים בהם אתם מרגישים קושי רגשי לבצע את מסירת הגט, ניתן לבקש מבית הדין לאפשר לאחד מההורים להיות נוכחים במעמד סידור הגט.

מקווה מאוד שכעת אתם יודעים טוב יותר מה צריך להביא לגירושין ברבנות, אבל אם עדיין יש לכם ספיקות אתם מוזמנים ליצור קשר עם טוען רבני יהודה אבלס.  

צפו בסרטון בנושא: מה צריך להביא לגירושין ברבנות:

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

עילות גירושין

עילות גירושין – מהן?

עילות גירושין – לשם מה? כטוען רבני אני נתקל במקרים רבים הנידונים בבית הדין הרבני, כשאיש או אישה עומדים בפניהם כשבפיהם בקשה להתגרש מבן הזוג

קרא עוד »
מה זה מזונות

הפחתת מזונות

הפחתת מזונות אישה או מזונות ילדים הינו דבר שניתן לעשות, אך לשם כך יש להציג את העילות לכך, שהרי לא כל רצון להפחית את דמי

קרא עוד »
דילוג לתוכן