כמה עולה הסכם גירושין

כמה עולה הסכם גירושין

כמה עולה הסכם גירושין זו היא שאלה שמטרידה זוגות שמתלבטים האם לעשות הסכם גירושין לבד, או שמא להעדיף לערוך הסכם גירושין על ידי טוען רבני או עורך דין.

במאמר זה נסביר מה החשיבות שיש בהסכם הגירושין ומה התועלת שתקבלו מעריכת הסכם גירושין בצורה מקצועית, כך שהשאלה כמה עולה הסכם גירושין תתגמד, ולבסוף נעשה סדר בעלויות של הסכם גירושין.

כמה עולה הסכם גירושין שנערך לבד

גם במקרה בו בני הזוג בחרו לערוך את הסכם הגירושין לבד ללא כל סיוע של טוען רבני או עורך דין, כדאי שתדעו כמה עולה הסכם גירושין.

בהתאם לחוק כל תיק הנפתח בערכאה שיפוטית מחייבת תשלום אגרה במזכירות של הערכאה השיפוטית.

כך שגם אישור הסכם הגירושין הדורש פתיחת תיק אישור הסכם, מחייב תשלום אגרה בכדי לפתוח תיק זה.

עלות אגרה שתשולם במזכירות בית הדין הרבני נעה בסביבות 300 ₪ כאשר לרוב תשלום זה יתבצע על ידי שני בני הזוג במשותף.

יש לזכור כי לאחר אישור הסכם הגירושין יהיה עליכם לפתוח תיק נוסף של סידור גט ולהוציא תעודת גירושין דבר הכרוך בעלות נוספת של פתיחת תיק סידור גט והוצאת תעודת גירושין.

למה חשוב לעשות הסכם גירושין מקצועי

הסכם גירושין הינו הסכם שיסדיר לבני הזוג את האופן בו הם יתנהלו לאחר הגירושין, דבר הנחשב מורכב, בפרט אם מדובר בגירושין עם ילדים קטנים.

הסכם הגירושין צריך לכלול את כל ההסכמות של בני הזוג ולא להותיר מצב בו אחד מהסעיפים נתון לשתי פרשנויות, או גרוע מכך למקרה בו ההסכמות שהיו חשובים לכם פשוט לא נכתבו בהסכם הגירושין.

לא פעם מגיע למשרדינו אחד מבני הזוג כשהוא בטוח שההתחייבות של בן הזוג לטובתו מופיע על גבי ההסכם, אלא שלאחר בדיקה ועיון בהסכם הגירושין ניתן להיווכח כי אין כל זכר להסכמה זו.

לשאלתי למה לא ערכת את הסכם הגירושין בצורה מקצועית על ידי טוען רבני או עורך דין לגירושין, התקבלה התשובה כי הוא חשש כמה עולה הסכם גירושין.

צריך לדעת כי מדובר בטעות יסודית, כיון שהנזק הרב שנגרם לאחד מבני הזוג שההסכמות החשובות לו לא נכתבו על גבי ההסכם עולה בהרבה על עלות הסכם הגירושין.

כמה עולה הסכם גירושין של טוען רבני

לאחר שהבנו כי הסכם הגירושין חייב להיות מקצועי וממוקד אשר לא נותן מספר פרשנויות לאותו סעיף בהסכם, עולה השאלה כמה עולה הסכם גירושין של עורך דין.

ובכן, התשובה לכך אינה אחידה, זאת ממספר טעמים, הדבר הראשון הוא העובדה כי ככל ומדובר בהסכם גירושין מורכב הכולל מספר דברים, כך העלות עריכת ההסכם תהיה גבוהה יותר.

אינו דומה הסכם גירושין שמסדיר את רצון הצדדים להתגרש ופטור הבעל מתשלום כתובה, למקרה בו הסכם הגירושין מסדיר את מזונות הילדים, או את הסדרי השהות, הכרוך בפרטים רבים.

כמו כן יש הבדל בזהות עורך הדין שיערוך את הסכם הגירושין, שכן ישנם עורכי דין הגובים סכום נמוך יחסית של כ-3,000 ₪ עבור עריכת הסכם גירושין, וישנם עורכי דין שגובים מחיר מופרז של כ-10,000 ₪ עבור עריכת הסכם.

צריך לדעת כי לא תמיד העובדה שעורך דין גבה מחיר מופרז יותר יש בו בכדי ללמד שמדובר בעורך דין לגירושין מקצועי יותר, אלא לפעמים דווקא עורך דין זול יותר הוא עורך דין מקצועי יותר.

כמה עולה הסכם גירושין כשיש הסכם ממון

האם יש הבדל כמה עולה הסכם גירושין כשיש הסכם ממון לבין מקרה בו לבני הזוג אין הסכם ממון?

עד כעת עסקנו במקרה בו לבני הזוג אין הסכם ממון קודם הנישואין, אך מה קורה כשיש הסכם ממון קודם הנישואין או במקרה שיש לבני הזוג הסכם ממון לאחר נישואין?

לרוב במקרה בו בני הזוג ערכו הסכם ממון לא יהיה צורך להרחיב על חלוקת הרכוש בגירושין בהסכם הגירושין, אלא להסתפק באמירה ששני הצדדים מסכימים להתגרש, כך שעלות עריכת ההסכם תהיה נמוכה באופן משמעותי ממקרה בו אין לבני הזוג הסכם ממון.

אך יחד עם זאת במקרה בו בני הזוג מבקשים שחלוקת הרכוש בגירושין תהיה שונה מהאופן שסוכם בהסכם ממון, הרי שמדובר בהסכם חדש, כך שעלות עריכת ההסכם תהיה זהה להסכם גירושין שלא קדם לו הסכם ממון.

הסכם גירושין במהלך הדיון בבית הדין

לפעמים בית הדין הרבני במהלך הדיון יציע לצדדים הצעת פשרה בכדי לסיים את הסאגה המשפטית ולסיים את ההליך.

ככל ובני הזוג יביעו את הסכמתם להצעת בית הדין הרבני, הרי שלא יהיה צורך לערוך את הסכם הגירושין, אלא בית הדין יכתיב לפרוטוקול את הסכמת הצדדים וייתן לו תוקף פסק דין.

דבר זה הוא מבורך בהחלט, אך צריך לשים לב לעובדה שלרוב הסכמות אלו יהיו הסכמות שאינם מפורטות מספיק, דבר שעשוי לגרור לאחר מיכן הליכים משפטיים על פרשנות ההסכם.

לכן, לפני שאתם מביעים את הסכמתכם חשוב שתדעו כי הסכמתכם להצעת בית הדין כמוה כהסכם גירושין על כל המשתמע מכך.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

כתובה בגירושין לא תמיד

כתובה בגירושין לא תמיד

תשלום כתובה בגירושין הינו נפוץ בהרבה מהמקרים בהם בני הזוג נאלצים להיפרד, אך לפעמים האישה מאבדת כתובתה, אז כיצד נוכל לדעת מתי יהיה בגירושין כתובה

קרא עוד »
כמה עולה מזונות לילד אחד

כמה עולה מזונות לילד אחד?

מזונות לילד אחד גבוהה יחסית ממזונות המשולמים עבור שני ילדים, שכן ישנן הוצאות שאין בהם עלות נוספת לריבוי הילדים בבית, לדוגמה הוצאות עבור חשמל, גז,

קרא עוד »

סמכות בית הדין הרבני

סמכות בית הדין הרבני מתמקדת בעיקר בנושאים הקשורים לנישואין וגירושין, אך לא רק, בית הדין הרבני מוסמך לדון גם בנושאים של ירושות וצוואות ככל והיורשים

קרא עוד »
דילוג לתוכן