חוקר גירושין

חוקר גירושין

חוקר גירושין נצרך במקרה שעולה חשש כי בן הזוג ינסה להעלים מידע שאותו אתם רוצים לחשוף, כך שהוא לא יוכל להכחיש.

במאמר זה נעשה סדר מתי כדאי לקחת חוקר לגירושין ומתי ניתן להימנע.

חוקר גירושין בתביעת שלום בית

לא פעם אחד מבני הזוג מגיש תביעת גירושין ובן הזוג שמבקש "לסחוט" או "לנקום" בבן הזוג מגיש תביעת שלום בית, כל זה מתוך תקווה להקשות על תביעת הגירושין.

בבית הדין יציג בן הזוג כביכול שהוא חפץ אך ורק בשלום בית, כשהוא יסביר לבית הדין את הצורך לנסות ולשקם את חיי הנישואין בגלל שלמות המשפחה.

אין ספק כי ככל ובן הזוג אכן יעשה "הצגה" כביכול שהוא רוצה שלום בית, יהיה לכם צורך להציג לבית הדין הרבני עילת גירושין, המצדיקה את תביעת הגירושין.

הדרך לעשות זאת יכולה להיות על ידי דיון הוכחות בו ייחקר המבקש את תביעת שלום בית, כשלאחר חקירה מוצלחת תתגלה האמת כי מדובר בבקשה לשלום בית מהשפה ולחוץ, ואין לה כל כוונה טהורה אמיתית.

אך במקרים בהם אתם רוצים להיות "בטוחים" שלא תהיה לכם "הפתעות" כשבקשת שלום הבית תתקבל, מומלץ לחשוב על שכירת חוקר גירושין.

חוקר שמומחה לגירושין יכול לחשוף שישנה בגידה או לחשוף מידע חשוב שיכול לעזור לכם בתביעת הגירושין, כך שתצליחו לנצח בתביעת הגירושין בצורה טובה יותר.

חוקר גירושין בתביעת הכתובה

כשבית הדין צריך להכריע האם האישה מאבדת את כתובתה עליו לבחון בשל מי התפרק התא המשפחתי? האם הבעל הוא שיזם את הגירושין ואז האישה תהיה זכאית לקבל את כתובתה, או שמא האישה היא שיזמה את פירוק התא המשפחתי, ואז היא מפסידה את כתובתה.

לעובדה כי אחד מבני הזוג הגיש הראשון בקשה ליישוב סכסוך ותביעת גירושין, ישנה השפעה ואינדיקציה לבחון מי הוא שיזם את הגירושין, אך הדבר אינו מוכרע באופן מוחלט, כך שייתכן מצב בו האישה תגיש את תביעת הגירושין ועדיין האישה תזכה לקבל את כתובתה.

הסיבה לכך נעוצה בכך שאם בקשת האישה לגירושין היא עקב בגידה של הבעל, הרי שסיבת האישה לעזוב ולפרק את התא המשפחתי הינה סיבה מוצדקת כשהבעל הוא האשם בפירוק הבית.

אך מה עושים במקרה שאתם יודעים שהבעל בוגד אך אין לכם הוכחות? הבעל מן הסתם לא יסכים לתת לכם מידע שכזה שעלול לגרום לו לשלם את מלוא הכתובה.

בדיוק בשביל כך יש אפשרות לשכור חוקר גירושין שיבדוק אחרי התנהלות הבעל בכדי להוכיח כי הבעל הוא בוגד ואתן זכאיות לקבל את מלוא הכתובה.

חוקר לתביעת מזונות

לפעמים הצורך שיש בשכירות שירות של חוקר גירושין הוא לתביעת מזונות ילדים.

לא פעם האם מבקשת לטעון כביכול שהיא לא מרוויחה כסף מעבודה ולכן היא זקוקה למזונות, כל זה בזמן שהיא מתפרנסת בכבוד, ולפעמים אף יותר מהאב.

במקרה זה חוקר לגירושין יכול לחשוף את מקום העבודה של האם ובכך תצליחו לחשוף את התרמית שהאם מנסה להערים.

אך חשוב לדעת כי בעוד שבבית המשפט למשפחה אכן ישנה חשיבות רבה לגובה שכרה של האם, כיון שבבית המשפט למשפחה חיוב המזונות מוטל על ההורים באופן שווה בשווה בהתאם להכנסותיהם, הרי שבבית הדין הרבני אין לכך משמעות גדולה.

בית הדין הרבני סבור כי חובת מזונות הילדים מוטלת על האב בלבד ולא על האם, כך שאין כל חילוק האם האם מרוויחה הרבה כסף או מעט כסף.

אך עדיין יש מקום לשקול לשכור את שירותיו של חוקר בתביעת מזונות כשמתעורר חשש שהאב מנסה להסתיר את הכנסותיו במטרה לחמוק מתשלום מזונות, שכן גובה דמי המזונות שבית הדין הרבני יחייב את האב מותאם להכנסותיו של האב.

חוקר גירושין בתביעת חלוקת רכוש

המקרה הפופולארי ביותר ששוכרים חוקר גירושין הוא כאשר יש תביעת לחלוקת רכוש בין בני זוג וקיים חשד שאחד מבני הזוג הסתיר או הבריח כספים.

חוק חלוקת רכוש בין בני זוג קובע שכל הזכויות והכספים שצברו בני הזוג במהלך שנות הנישואין, הרי שהם שייכים לשני בני הזוג באופן שווה בשווה, ללא שיש כל חילוק על שם מי זכויות אלו רשומות או מי טרח להשיג את הכסף.

בן/ת הזוג שמבקשים לחמוק מהעברת מחצית מזכויותיהם, עשויים להעלים את הכספים במטרה לחמוק מתשלום מחצית מהזכויות לבן הזוג השני.

במקרה זה מומלץ מאוד לשכור את שירותיו של חוקר כלכלי שמתמחה בחקירה כלכלית בגירושין, בכדי לגלות את הכספים האבודים, כך שתוכלו ליהנות ממחצית מזכויות אלו.

כמה עולה חוקר לגירושין

כעת מגיעים לשאלה כמה עולה חוקר גירושין? האם עדיף לשכור חוקר בזול או שכדאי להשקיע?

התשובה לכך אינה אחידה והדבר משתנה ממקרה למקרה, כשבאופן כללי ניתן לומר שתשלום עבור חוקר הינו לפי שעות, כשיש חוקרים שגובים סכום גבוה יותר וישנם חוקרים שגובים סכום נמוך.

 בכל מקרה ככל ותוכלו למקד את החוקר לשעות או למקום מסויים הרי שהיקף שעות העבודה של החוקר יהיה נמוך יותר וכך תשלמו פחות.

חשוב מאוד להתייעץ עם טוען רבני לפני שאתם שוכרים את שירותיו של חוקר לגירושין, האם באמת הדבר נחוץ לתביעתכם או שניתן להסתדר גם בלא זה, כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת לכדאיות שכירת חוקר פרטי.

צפו בסרטון בנושא חוקר גירושין:

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

מריבות בין בני זוג

מריבות בין בני זוג

מה עושים כאשר יש מריבות בין בני זוג? האם הפתרון הוא רק הגשת תביעת גירושין ברבנות או שמא ניתן למצוא פתרונות יצירתיים של שלום בית?

קרא עוד »
דילוג לתוכן