איך למנוע משמורת משותפת

איך למנוע משמורת משותפת

לפעמים האב יבקש שתהיה משמורת משותפת בכדי לחסוך בעלות מזונות, האם שתבקש לשמור על טובת הילד תבקש למנוע את המשמורת משותפת, אלא שלא כולן יודעות איך למנוע משמורת משותפת.

במאמר זה נעשה סדר מתי כדאי למנוע משמורת משותפת ומתי אכן יש להמליץ על משמורת משותפת, וכמובן לאחר קריאת המאמר תדעו טוב יותר איך למנוע משמורת משותפת ככל ואכן יש למנוע זאת.

איך למנוע משמורת משותפת בבית הדין הרבני

כשאנו מבקשים לדעת איך למנוע משמורת משותפת צריך לדעת שקיימים הבדלים בין בית הדין הרבני לבית המשפט לעניני משפחה ביחס למשמורת משותפת.

בבית המשפט לעניני משפחה דוגלים יותר במשמורת משותפת, כאשר לטענתם טובת הילד מחייבת שתהיה משמורת משותפת, אך לא כן בית הדין הרבני סבור כי דווקא טובת הילד היא שהילד יהיה במשמורת מלאה אצל האם.

כך שנטל ההוכחה כי טובת הילד שלא לאפשר את המשמורת משותפת תהיה גבוהה בבית המשפט לעניני משפחה, בעוד שבבית הדין הרבני מלכתחילה לא אוהבים את המשמורת משותפת.

אך יחד עם זאת חשוב להדגיש כי בכל מקרה שבית הדין הרבני יזהה כי טובת הילד היא שתהיה משמורת משותפת, וכל בקשת האם לפגוע במשמורת משותפת נובעת מהחשש שהאב ישלם דמי מזונות מינימליים, הרי שהוא עשוי להורות על משמורת משותפת בניגוד לרצונה של האם.

איך למנוע משמורת משותפת בחזקת גיל הרך

זהות הערכאה שתדון בתביעת משמורת ילדים אינה הגורם היחיד לשאלה איך למנוע משמורת משותפת, אלא גילו של הילד אף הוא עשוי להיות משמעותי בהכרעה על משמורת משותפת.

חזקת גיל הרך קובעת כי ילד עד הגיעו לגיל 6 הינו בחזקת גיל הרך אשר האם היא המשמורנית על הילד, ורק במקרים חריגים ייעשה שינוי והאב יהיה המשמורן.

לא פעם הוגשו הצעות חוק ועתירות לבית המשפט מתוך מטרה לשנות את חזקת גיל הרך, כך שהאב יול להיות משמורן גם בילד קטן מגיל 6, אך עד כה לא חל שינוי, וחזקת גיל הרך עומדת בתוקפה.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

האם יש עורך דין רבני

האם יש עורך דין רבני?

עורך דין רבני או כפי שהוא נקרא בשפה המקצועית טוען רבני, הינו מייצג אשר לאחרונה יותר ויותר זוגות מעדיפים לשכור את שירותיו מאשר לשכור את

קרא עוד »
אישה מורדת

אישה מורדת – מהם ההשלכות?

אישה מורדת – לא ברורה לכם משמעותה? תוהים מהן ההשלכות שייגרמו מההכרזה על אישה כמורדת? מהי אישה מורדת? בעל אשר הגיש תביעה לשלום בית לאחר שהאישה מסרבת

קרא עוד »
גירושין ברבנות בהסכמה

גירושין בהסכמה ברבנות

גירושין בהסכמה ברבנות או בבית משפט הינו הליך מהיר ופשוט יותר מהליך גירושין שלא בהסכמה בו בני הזוג מנהלים הליכים ארוכים ומתישים ובעיקר הליכים הכרוכים

קרא עוד »
דילוג לתוכן