האם ניתן להסתמך על הסכם גירושין לדוגמא

הסכם גירושין לדוגמא

הסכם גירושין לדוגמא נועד בכדי לחסוך לבני הזוג את העלויות של עריכת הסכם הגירושין, אך האם הדבר באמת יסייע לבני הזוג לערוך את הסכם הגירושין? האם שווה להעתיק הסכם גירושין מהסכם גירושין לדוגמא באינטרנט בכדי לחסוך את עלות עריכת ההסכם?

לאחר קריאת המאמר תבינו כי העבודה הקשה לתקן את הנזקים הכרוכים בניסיון לחסוך לכם בעלויות של עריכת הסכם גירושין על ידי טוען רבני או עורך דין למשפחה,  עלולה לעלות לכם ביוקר רב.

מה זה הסכם גירושין לדוגמא

הסכם גירושין לדוגמא יכול להיות על ידי שבני הזוג לוקחים הסכם גירושין שנערך לאחד מחבריהם של בני הזוג, כשהם מנסים לתפור את ההסכם לצרכים שלכם.

ישנן זוגות שאין להם מכר או חבר שמוכן למסור את הסכם הגירושין מסיבות אישיות, ולכן הם פונים ומחפשים באינטרנט הסכמי גירושין לדוגמא.

בני הזוג מודעים לכך שהסכם הגירושין לדוגמא שיש בידיהם אינו תואם "בדיוק" את הצרכים שלכם, כך למשל ייתכן כי בהסכם הגירושין שיש בידם הוסכם כי הילד יהיה במשמורת משותפת, ואילו הם מבקשים שהילד יהיה במשמורת מלאה אצל האם.

לפעמים מדובר על שינויים בגובה דמי המזונות, כך למשל בהסכם הגירושין מהאינטרנט מופיע שהאב ישלם דמי מזונות מינימליים והם מבקשים להסדיר דמי מזונות גבוהים.

 במקרה זה בני הזוג ינסו לעשות "סלט" מכמה הסכמי גירושין כשאת נושא המשמורת הם ייקחו מהסכם אחד, ואילו את נושא מזונות הילדים הם ייקחו מהסכם שני, ובכך הם סבורים שיהיה בידם הסכם גירושין מוכן.

מעלות להסכם גירושין לדוגמא

אין ספק כי להסכם גירושין לדוגמא יש יתרון כלכלי מובהק בכך שבני הזוג חוסכים את עלות עריכת הסכם הגירושין.

עלות עריכת הסכם הגירושין על ידי טוען רבני או עורך דין יכול לנוע במחיר של אלפי שקלים ככל ומדובר בהסכם גירושין סטנדרטי.

מעלה נוספת שניתן להפיק מהסכם לדוגמא הוא מה שבכך בני הזוג יכולים לראות מה הם הנושאים שעליהם להסדיר ולהגיע להסכמות ביניהם.

בין הדברים שניתן לראות בהסכם לדוגמא הוא חלוקת זכויות הפנסיה בגירושין, וויתור האישה על כתובתה, כיצד ההורים מבקשים לראות את טובת הילד, ועוד.

ההשראה שתקבלו מהסכם לדוגמא יסייע לכם בעת עריכת הסכם הגירושין שלכם, ובפרט בעת משא ומתן שתערכו ביניכם.

חסרונות של הסכם גירושין לדוגמא

אין ספק כי למרות המעלות שניתן להפיק מהסכם גירושין לדוגמא, הרי שהחסרונות שיש משימוש של הסכם גירושין לדוגמא עולות שבעתיים על היתרונות.

המחשבה כביכול אתם יודעים מה צריך להסדיר בהסכם הגירושין, שהרי ראיתם הסכם לדוגמא יכולה לעמוד לכם לרועץ כעבור זמן.

צריך לדעת כי לכל זוג יש את הצרכים המיוחדים שלו ואינו דומה הסכם גירושין של אחד למשנהו.

גם אם לפעמים הדבר נראה לכם שזה "בערך" אותו הסכם כפי שיש לכם בדוגמא, הרי שצריך לדעת כי שינוי שנראה קטן עלול להשפיע על ההסכם כולו.

כך למשל הגיע למשרדינו מקרה בו בני הזוג ביקשו לחסוך בעלויות של עריכת הסכם גירושין ולכן הם הסתפקו בהעתקת הסכם גירושין שהופיע באינטרנט.

אלא שבאותו הסכם משום מה ככל הנראה בגלל שבאותו זוג לא עלה חשש שכזה, לא הופיע סעיף שאוסר על אחד מבני הזוג להוציא את הילד מחוץ לישראל.

אלא שלרוע מזלו של האיש, האישה ניצלה את הפרצה והיא חטפה את הילד לחו"ל מתוך מטרה של ניכור הורי.

הניסיון להביא את הילד בחזרה לישראל ולנהל את הליך תביעת משמורת הילדים בישראל ולא בחו"ל, נתקל בקשיים על ידי רשות השופטת של חו"ל.

מקרה זה הינו רק דוגמא למקרים נוספים בהם בני הזוג שאינם מודעים לכל "הפרצות" שעלולות להיות במהלך החיים, והם מנסים את מזלם בעריכת הסכם גירושין מתוך הסכם לדוגמא.

מתי ניתן להסתפק בהסכם גירושין לדוגמא

במקרה בו לבני הזוג אין ילדים משותפים או נכס משותף, לרוב רצונם של בני הזוג בעריכת הסכם הוא לערוך בהסכמה טקס גירושין בלבד.

במקרה זה יהיה ניתן להגיע להסכמות ולערוך הסכם גירושין קצר מתוך הסכם גירושין לדוגמא.

לרוב בהסכם זה יהיה כתוב את שמות הצדדים ומספר הזהות שלהם וכן את מענם.

הסעיף העיקרי של הסכם הגירושין יהיה שהצדדים מבקשים להתגרש ובקשה לבית הדין הרבני לקבוע מועד לסידור הגט.

לאחר הגשת הסכם הגירושין הקצר חתום על ידי שני בני הזוג במזכירות בית הדין, תזומנו לבית הדין לשם השלמת טקס הגירושין.

בית הדין הרבני יוודא לפני סידור הגט האם האישה מסכימה לוותר על כתובתה או שהיא שומרת לעצמה את הזכות להגיש תביעת כתובה לאחר גירושין.

צריך לדעת כי למרות שחתמתם על הסכם גירושין אתם עדיין יכולים לחזור בכם מהסכמתכם בין אם הסכם הגירושין נעשה מהסכם לדוגמא ובין אם ערכתם את ההסכם על ידי עורך דין.

כך שגם לאחר עריכת ההסכם אין כל וודאות שבהמשך לא תהיה סרבנות גט על ידי חזרה מהסכם הגירושין של אחד מבני הזוג. 

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

מה זה הורות משותפת

מה זה הורות משותפת?

כיום רבים מהזוגות מבקשים להסדיר ביניהם את סוגיית משמורת הילדים בצורה של הורות משותפת, אבל לחלקם לא ברור מה זה הורות משותפת ומה הם ההשלכות

קרא עוד »
דילוג לתוכן