גירושין עם ילדים

גירושין עם ילדים

גירושין עם ילדים מורכב יותר מאשר בני זוג שמתגרשים ואין להם ילדים, במאמר זה נעסוק על ההדגש המיוחד שיש בגירושין עם ילדים.

הסכם גירושין עם ילדים

בני זוג שמבקשים להתגרש בצורה יפה ומכובדת בלא שכל אחד מבני הזוג מכפיש את שמו הטוב של בן הזוג השני מגישים בקשת גירושין בהסכמה ברבנות.

את ההסכמות יכולים בני הזוג להגיע בעצמם ללא סיוע של מגשר/ת והם יכולים גם לקבל סיוע של גישור מהמגשר/ת.

לבקשת הגירושין בהסכמה יש צורך לצרף גם הסכם בין בני הזוג חתום על ידיהם בו יפורטו בהרחבה מה הם ההסכמות אליהם הגיעו בני הזוג.

אין ספק שפתרון זה הינו הטוב ביותר גם לשני בני הזוג, אך בוודאי כאשר מדובר בגירושין עם ילדים, שם גם לילדים הקטנים שנאלצים לחוות חוויה קשה של פירוק התא המשפחתי הדבר יהיה קל יותר בצורה משמעותית.

העובדה כי ההורים ערכו הסכם גירושין ואינם מכפישים אחד את השני מעניקים לילדים שפיות בהליך הגירושין של ההורים.

הרגישות של גירושין עם ילדים ללא הסכמה

ככל ובני הזוג לא מצליחים להגיע להסכמות על הגירושין, אין כל מנוס מאשר הגשת תביעת גירושין ברבנות.

אלא שאצל זוגות שעורכים גירושין עם ילדים עליהם לשים מול עיניהם את טובת הילדים ולא להשתמש בילדים ככלי להכפיש את שמו של בן הזוג.

מלאכה זו אינה קלה בפרט במקרים בהם האישה חוותה אלימות כלכלית או שהנישואין התפרקו לאחר שאחד מבני הזוג בגד בשני.

אך יש לדעת כי הדבר המומלץ ביותר הוא להפריד את הסכסוך שיש לבני הזוג מטובת הילדים, כך שהילדים לא יהיו מעורבים כלל בטענות הנשמעות בכותלי בית הדין הרבני.

במקרים בהם אחד מההורים יכניס את אחד מהילדים לסכסוך בין ההורים, הדבר עלול להיחשב כניכור הורי על כל המשמעות הקשה שבכך.

מזונות ילדים בגירושין

בין הנושאים הבוערים שיש בגירושין ככל ומדובר במקרה של גירושין עם ילדים הוא השאלה כמה מזונות משלמים לילד.

האב שיבקש לשלם מזונות מינימליים יטען שיש להפחית מצרכיו של הילד, במטרה לשלם את המזונות המינימליים ביותר, ומאידך האם תבקש לנפח את צרכיו של הילד בכדי לזכות בכמה שיותר מזונות גבוהים.

תביעות שאינן תואמות את צרכיו האמיתיות של הילד יגרמו פגיעה משמעותית, בין אם המדובר בתביעה מופרזת, שכן הדבר יגרור את האב לא לשלם מזונות, שהרי בלאו הכי הוא אינו יכול לעמוד בהתחייבות הכלכלית, ומאידך גם צמצום בצרכיו החיוניים של הילד מהווים פגיעה קשה בטובת הילד.

לכן, יש להגיש תביעה למזונות ילדים בסכום ריאלי שהאב יוכל לעמוד בתשלום זה, וכן הילדים יוכלו לקבל את שמגיע להם לחיים מרווחים.

משמורת ילדים כשיש גירושין עם ילדים

גירושין עם ילדים מלווה בשאלה הגדולה היכן הילדים יתגוררו, האם לאם תהיה משמורת מלאה או שמא הילדים יהיו במשמורת משותפת.

שאלה זו מלבד המשמעות המיוחדת להסדרי הראיה שהילדים יהיו, יש בה בכדי להשליך על גובה דמי המזונות, שכן ככל ומדובר במשמורת משותפת, האב עשוי שלא לשלם מזונות כלל בהתאם להלכת בית המשפט העליון שקבע כי אין תשלום מזונות בהורות משותפת.

במקרה ועולה ספק מה היא טובת הילד, בית הדין הרבני ימנה פקידת סעד שתבחן את טובת הילד, ובהתאם לכך היא תגיש המלצות לבית הדין.

לרוב בית הדין הרבני יאמץ את חוות הדעת של פקידת הסעד אשר יש לה ניסיון רב שנים לבחון את טובת הילד, ובפרט שאין לה כל אינטרס בתיק, דבר אשר מקנה לה יתרון של נקיות כפיים.

אך צריך להדגיש כי לא בכל מקרה בית הדין יאמץ את חוות הדעת, שכן ככל שבית הדין יתרשם כי טובת הילד היא בניגוד לחוות הדעת, בית הדין יסטה מחוות הדעת.

בכל מקרה, כל אחד מבני הזוג יהיה רשאי להגיש ערעור על החלטת בית הדין הרבני בפני בית הדין הרבני הגדול לאחר שתינתן החלטה סופית בתיק.

חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים

שאלת אופן חלוקת הרכוש אין לה כל השלכה בכך שמדובר בגירושין עם ילדים, כך שחלוקת הרכוש תתבצע ללא כל קשר לכך שיש לבני הזוג ילדים משותפים.

אך יחד עם זאת לא פעם אנו נבחין בטענת האישה כי אין לערוך פירוק שיתוף בדירה כיון שהילדים מתגוררים עמה בדירת הצדדים.

צריך לדעת כי מדובר בטענה שלא תחזיק מעמד בפרט במקרה בו האב מוכן לתת ערבות כספית שהילד לא ייפגע ממדור חליפי.

על פי חוקי הגירושין יש לערוך פירוק שיתוף בדירת הצדדים לבקשת אחד מהצדדים ללא כל שייכות אם המדובר במקרה של גירושין עם ילדים או גירושין ללא ילדים.

כמובן בני הזוג יכולים לערוך הסכם על חלוקת רכוש באופן שהאישה תמשיך להתגורר בדירה עד שהילדים יגדילו, כשבתמורה לכך האב ישלם דמי מזונות מופחתים, אך הדבר חייב להיות מלווה בהסכמת שני בני הזוג.

הצורך בטוען רבני כשעושם גירושין עם ילדים

בכל מקרה בו הצדדים מנהלים הליך של תביעת גירושין, מומלץ להם לקבל סיוע של טוען רבני או עורך דין, אך הדבר נצרך שבעתיים במקרה שיש גירושין עם ילדים.

חוסר האונים של בני הזוג שנאלצים לעבור את המשבר הקשה בחייהם לא יכול להתנהל כשיש ילדים מסביב העלולים להיפגע מהתנהלות שאינה נכונה.

ככל ואתם נמצאים בסיטואציה של גירושין עם ילדים צרו עוד היום קשר עם טוען רבני יהודה אבלס.

ראו סרטון בנושא גירושין עם ילדים:

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

זכויות פנסיה בגירושין

זכויות פנסיה בגירושין

מה בין זכויות פנסיה בגירושין לזכויות אחרות בבני זוג שמתגרשים עולה לא פעם השאלה כיצד מחלקים את זכויות הפנסיה בגירושין, כאשר הבעייתיות בחלוקת זכויות אלו

קרא עוד »
מה נחשב לעילות גירושין? | מה היא עילה לגירושין? - יהודה אבלס טוען רבני מוסמך

עילות גירושין – מהן?

עילות גירושין – לשם מה? כטוען רבני אני נתקל במקרים רבים הנידונים בבית הדין הרבני, כשאיש או אישה עומדים בפניהם כשבפיהם בקשה להתגרש מבן הזוג

קרא עוד »
דילוג לתוכן