מזונות עבור ילד אחד

מזונות עבור ילד אחד גבוה יותר מאשר תשלום מזונות עבור כל ילד כאשר ישנם מספר ילדים, במאמר זה נסקור מה הם תשלומי המזונות, ובמיוחד כמה משלמים מזונות עבור ילד אחד.

מזונות עבור ילד אחד משתנה מי המשמורן

כשאנו באים לבחון את גובה תשלום מזונות עבור ילד אחד אנו צריכים לבחון האם הילד שוהה אצל האם במשמורת מלאה ואילו האב זכאי להסדרי שהות בלבד, או שמא מדובר במקרה בו ישנה הורות משותפת.

אין ספק שככל והילד שוהה אצל האם בזמן רב יותר, כך דמי המזונות שיוטלו כנגד האב יהיה גבוה יותר, ואילו ככל והאב מגדל את הילד באופן ישיר על ידי משמורת משותפת, הרי שהאב ישלם מזונות פחותים יותר.

למרות שהבדל זה די ברור, אנו נבחין כי בבית הדין הרבני עדיין יחייבו את האב בתשלום מזונות ילדים במשמורת משותפת, כיון שלטענתם יש זכויות לאישה בגירושין יותר מאשר לגבר, ואילו בית המשפט סבור שיש להתחשב באופן משמעותי בהסדרי השהות של משמורת משותפת.

מסיבה זו אנו נבחין במקרים רבים בהם ההורים שאינם דואגים לטובת הילד, אלא כל אחד יבקש להיות משמורן על הילד בכדי לזכות בתביעת מזונות עבור ילד אחד, כשהנזק שייגרם לילד כתוצאה מהסדרי שהות פגומים, לא יימנעו מההורה להמשיך ולפעול כך.

הכנסות ההורים כפרמטר לגובה דמי מזונות

שיקול נוסף שיכריע כמה על האב לשלם מזונות עבור ילד אחד תהיה בהתאם ליכולתם הכלכלית של שני ההורים.

כך שאב עשיר ואם עניה, האב ישלם מזונות גבוהים יותר מאשר במקרה בו האב עני ואילו האם עשירה.

חשוב לציין כי אין הבדל כיצד נוצר מצב בו האב עשיר והאם עניה או להיפך, האם זה בגלל שנעשה הסכם ממון על הדירה שיישאר אצל אחד מבני הזוג ואילו בן הזוג השני ייצא מהנישואין ללא קורת גג, או שזה בגלל שהאם זכתה בתביעת הכתובה לאחר הגירושין.

החישוב של דמי המזונות יהיה בהתאם לשכר החודשי ולנכסים שצברו בני הזוג עד להכרעה בתביעת המזונות.

ככל ואחד מבני הזוג ינסה "להתחכם" בכך שהוא "פתאום" יפסיק לעבוד במטרה להפחית את שכרו, בית המשפט ייראה בדבר זה חוסר תום לב, והדבר לא ישפיע על הפחתת המזונות.

אלא שהפרמטר של גובה השתכרות ההורים משפיע רק בבית המשפט למשפחה, ואילו בבית הדין הרבני כמעט ואין שום השלכה להכנסות ההורים, ובוודאי שלא להכנסות האם.

מסיבה זו אנו נראה אבות עשירים מבקשים שבית הדין הרבני הוא שיכריע בתביעת דמי המזונות, ואילו באבות עניים האישה היא שתבקש שהתביעה תתנהל בבית הדין הרבני.

ההבדל בין מזונות עבור ילד אחד להרבה ילדים

ההבדל המהותי בין מזונות עבור ילד אחד לבין מזונות עבור מספר ילדים מתבטא בעיקר בתשלום דמי מדור ככל ונקבע שהאם זכאית לקבל דמי מדור.

מדור עבור ילד אחד יהיה כ-30% מעלות דמי המדור, ואילו כשיש שני ילדים האב לא ישלם 60% אלא רק 40%.

כלומר דמי המדור עבור הילד הראשון יהיה גבוה יותר בהרבה מאשר תשלום המדור המשולם עבור כל ילד כאשר ישנם שני ילדים.

אם כי שלפעמים האישה זכאית למזונות אישה ובכלל זה מדור, כאשר במקרה זה האב משלם את הוצאות המדור באופן מלא עבור מזונות אישה, והאישה לא תהיה זכאית לקבל פעמיים מדור.

בנוסף ישנם הוצאות שמשולמים ללא כל קשר למספר הילדים, כך שהאב ישלם סכום קבוע ללא קשר אם מדובר בילד אחד או במספר הילדים.

מאידך ישנם דברים שהאב ישלם עבור כל ילד סכום זהה בין אם לאב יש ילד אחד ובין אם לאב ישנם מספר ילדים.

לדוגמה, תשלום עבור הוצאות חינוך כגון צהרון, מעון, חוגים, וכן הוצאות רפואה חריגות, האב והאם ישלמו בשווה ללא כל קשר אם יש ילד אחד או יותר.

מתי האם אינה זכאית למזונות ילדים

ככל והאם עושה ניכור הורי חמור, והאם אינה מאפשרת קשר תקין בין הילד לאב, האישה עלולה להפסיד את דמי המזונות.

הפסד דמי מזונות יכול להיות גם במקרה וישנם מספר ילדים והאם עושה ניכור הורי לילד אחד, כשגם במקרה זה האישה לא תהיה זכאית לקבל מזונות עבור ילד אחד אותו האם מנכרת.

צריך לציין כי מדובר בתופעה לא שכיחה, שכן לרוב די בהתראה של בית הדין הרבני להפסיק את הניכור הורי בכדי למנוע המשך ניכור הורי.

מרגישים שנפלה טעות בבית הדין?

בכל מקרה ככל ובית הדין נתן החלטה אשר נראית לכם שהינה טעות, אתם רשאים להגיש ערעור בבית הדין הרבני הגדול ולנמק מפני מה לדעתכם יש לבטל את החלטת בית הדין האזורי.

מדובר בהליך לא קל, אך ככל ואתם שוכרים את שירותיו של טוען רבני שמומחה בתחום דיני משפחה, אתם תצליחו לעשות בבטחה.

ככל ויש לכם ספיקות על תביעת מזונות עבור ילד אחד או תביעת מזונות עבור מספר ילדים, אתם מוזמנים ליצור קשר טלפוני עם משרדינו ולקבל ייעוץ קונקרטי למקרה שלכם.

קראו גם: חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

מזונות לילד נכה

מזונות לילד נכה

כמה משלמים מזונות לילד נכה? האם העובדה כי האם מקבלת גימלה מביטוח לאומי עבור הילד הנכה יוביל לכך שהאב ירוויח ולא ישלם מזונות עבור הילד

קרא עוד »
דילוג לתוכן