הסכם שלום בית

עיקרון טובת הילד

שמעתם על הסכם שלום בית אך אינכם יודעים מה היא כוללת ולשם מה יש לערוך הסכם זה, במאמר זה תקבלו מענה מפורט על כל מה שצריך לדעת בהסכם שלום בית.

מה זה הסכם שלום בית

ישנם קשיים בחיי הנישואין? אך עדיין רוצים לתת צ'אנס לחיי הנישואין, בדיוק לשם כך עליכם לערוך הסכם שלום בית.

הסכם זה יסדיר את מערכת היחסים של בני הזוג בעת הנישואין, אך גם אם במקרה והדבר לא יצלח ובני הזוג יאלצו להיפרד, הרי שבני הזוג יוכלו לבצע הליך גירושין בהסכמה על כל הנושאים הקשורים לגירושין.

יתרונות בהסכם שלום בית

בני זוג שמבקשים לשפר את חיי הנישואין יכולים לפנות למגשר/ת או ליועץ/ת נישואין בכדי שהם יסייעו להם בעשיית שלום בית.

לרוב המטפל/ת ייתנו לבני הזוג "טיפים" ועצות טובות בכדי להתמודד עם הקושי בחיי הנישואין.

דבר זה הינו מבורך, אך הוא אינו מועיל בכל המקרים, בפרט אם אחד מבני הזוג אינו משתף פעולה מלא בהליך ובטיפול.

היתרון של הסכם שלום בית הוא בכך שההסכם מחייב את בני הזוג, כך שלא יהיה ניתן לאחד מבני הזוג "לחמוק" מההסכמות עליהם הוא התחייב בהסכם שלום בית.

יתרון נוסף הוא שעריכת הסכם משרה אוירה של רצינות ואמירה ברורה כי המצב כפי מה שהוא לא יכול להישאר כפי שהיה בעבר.

לא כן במקרה בו בני הזוג הולכים לטיפול זוגי, הדבר עלול להתפרש על ידי אחד מבני הזוג כיציאה ל"תוכנית ערב" אשר אינה מחייבת.

מה כותבים בהסכם שלום בית

בכל הסכם שלום בית עליכם להסדיר הוא את החובה ללכת למטפל/ת זוגי, שכן ללא הדרכה נכונה של מומחה בתום בני הזוג לא יצליחו להשיג שלום בית למרות רצונם הטוב.

כמו כן בני הזוג יסדירו את תדירות קיום יחסי האישות ביניהם, וכמובן את החובה לשמור אמונים של בני הזוג אחד כלפי השני.

במקרה בו יש הוכחת בגידה ניתן להתנות שככל ואחד מבני הזוג יבגוד בבן הזוג הוא ישלם קנס כספי גבוה, דבר שירתיע את בני הזוג לבגוד.

ככל ויש לבני הזוג דבר שהוא הגורם למכשול בשלום בית, זה הזמן להסדיר את הנושא בהסכם שלום בית.

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין

בהסכם שלום בית מומלץ להסדיר גם הסכם גירושין ככל והניסיון האחרון לשקם את התא המשפחתי לא יעלה יפה.

הסכם זה מכונה בשפה המשפטית הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, כלומר ככל והצדדים אכן יצליחו להתעלות מעל חילוקי הדעות, הרי מה טוב, אך ככל ובני הזוג לא יצליחו להחזיר את השלום אז ייכנס לתוקף החלק השני של ההסכם שהסדיר את הגירושין.

בהסכם זה עליכם לציין את כל הנושאים בדיוק כפי שנהוג לציין בהסכם גירושין, כגון כמה מזונות משלמים לילד, מה יהיו הסדרי הראיה, האם האישה תהיה זכאית לקבל כתובה, האם האישה מוותרת על מדור ספציפי, וכמובן את התחייבות הצדדים להסכים להתגרש.

מניסיון רב השנים של משרדנו טוען רבני יהודה אבלס אוכל לומר כי הסכם שלום בית ולחילופין גירושין מונע מקרים קשים של סרבנות גט של אחד מבני הזוג.

אם כי שחשוב לציין כי למרות שבני הזוג חתמו על הסכם הגירושין הדבר אינו מחייב שהבעל לא יסרב לתת גט לאחר מיכן, שכן בהתאם להלכה העובדה כי הבעל חתם על הסכם הגירושין אינו מהווה עילה לגירושין.

תביעת שלום בית

חשוב לשים לב להבדל בין תביעת שלום בית להסכם שלום בית, שכן בעוד שהסכם נעשה בהסכמת שני בני הזוג לשפר את חיי הנישואין, הרי שתביעת שלום בית תהיה על ידי אחד מבני הזוג, כאשר לרוב בן הזוג השני דווקא יגיש תביעת גירושין.

לרוב תביעת שלום בית לא תהיה רק מתוך כוונות טובות לשפר את חיי הנישואין, אלא בכדי לסחוט את בן הזוג, או במקרים מסוימים מתוך שיקול של נקמנות לעגן את בן הזוג כביכול הוא דורש שלום בית.

גם במקרה זה ניתן לבדוק האם תביעת שלום הבית הינה כנה בכך שתבקשו לערוך הסכם שיסדיר את שלום הבית בצורה נוקשה, כלומר התחייבות של בן הזוג הדורש שלום בית לבצע שינוי מהותי.

היכן מאשרים הסכם שלום בית

לאחר שערכתם את הסכם שלום הבית לא די בכך שתחתמו על ההסכם, אלא עליכם להביא את ההסכם לאישור בית הדין הרבני בדיוק כשם שאתם צריכים להגיש את הסכם הממון לאחר נישואין לאישור ערכאה שיפוטית.

אלא שבניגוד להסכם ממון לאחר נישואין שאתם יכולים לאשר בבית המשפט לענייני משפחה, הרי שהסכם שלום בית יכול להיות מאושר אך ורק בבית הדין הרבני.

הסיבה לכך היא העובדה שבית המשפט אינו מוסמך לדון בתביעת שלום בית, ולכן הוא גם אינו מוסמך לאשר הסכם שלום בית.

מסיבה זו אנו נראה כי בני הזוג שמבקשים לערוך הסכם שלום בית לא יפנו לעורך דין למשפחה המייצג בבתי המשפט, אלא הם יעדיפו את עריכת ההסכם על ידי טוען רבני המייצג בבית הדין הרבני.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

מעקב אחר בן זוג בוגד

מעקב אחר בן זוג בוגד

מעקב אחר בן זוג נדרש בעיקר כאשר מוגשת תביעת כתובה והבעל מבקש להיפטר מהכתובה בטענה שהאישה בוגדת, או להיפך, כאשר האישה רוצה להצדיק את עילת

קרא עוד »
היכן עושים אישור הסכם ממון

הסכם טרום נישואין

הסכם טרום נישואין הוא הדבר שיאפשר לבני הזוג את השקט הכלכלי במהלך חיי הנישואין, מסיבה זו אנו נראה יותר ויותר זוגות שבוחרים להסדיר את הנושא

קרא עוד »
מינימום מזונות לילד

מזונות עד גיל 21

מזונות עד גיל 21 או עד גיל 18 או עד גיל 6? שאלות אלו חוזרות על עצמן בכל בני זוג שמנהלים תביעת מזונות, הבלבול הרב

קרא עוד »
דילוג לתוכן