כמה מזונות משלמים לילד?

אלימות כלכלית בגירושין

כמה מזונות משלמים לילד אחד? וכמה משלמים מזונות למספר ילדים?

במאמר זה תקבלו מענה לכל השאלות שלכם, כך שתוכלו לדעת כמה מזונות משלמים לילד, ובהתאם תוכלו לנהל את תיק המזונות.

אך כבר בראשית הדברים נדגיש כי אין הבדל בגובה דמי המזונות אם הוגשה בקשה לשלום בית, או שלא הוגשה כל בקשה מלבד תביעת מזונות.

כמה מזונות משלמים לילד בהסכמה

ככל ובני הזוג מבצעים הליך גירושין בהסכמה הרי שהם יקבעו את גובה דמי המזונות, ולא יהיה כל צורך בהתערבותה של ערכאה שיפוטית.

יחד עם זאת ככל והערכאה השיפוטית תתרשם כי גובה דמי המזונות הינם נמוכים, רק בגלל החשש שאם האישה לא תסכים להצעה זו, הרי שתהיה סרבנות גט, והערכאה השיפוטית לא תאשר זאת.

כמו כן במידה וערכאה השיפוטית תתרשם כי האב התחייב על מזונות גבוהים שהוא לא יוכל לעמוד בהם, הרי שהם לא יחכו שתוגש תביעה לפתיחת הסכם גירושין מחדש, אלא הם ימנעו התחייבות לסכום גבוה שכזה.

אך כאשר מדובר בטווח מחירים סביר בו ההורים הסדירו כמה מזונות משלמים לילד, הרי שהערכאה השיפוטית לא תתערב בהסכמת ההורים.

מי מכריע כמה מזונות משלמים לילד

ככל ולבני הזוג אין הסכמות משותפות על גובה דמי המזונות, הרי שיש באפשרותם להביא את התביעה לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה.

בעבר היינו רואים גברים שמבקשים להביא את השאלה כמה מזונות משלמים לילד בבית הדין הרבני, כיון שהגברים היו סבורים שיש זכויות הגבר בגירושין בבית הדין הרבני, ואילו האישה הייתה מבקשת שההכרעה בעניין המזונות תובא לבית המשפט למשפחה.

אך לאחרונה אנו עדים לתופעה הפוכה, כאשר דווקא הגברים רוצים להביא את תביעת המזונות לבית המשפט לענייני משפחה, ואילו הנשים סבורות כי זכויות האישה בגירושין מצויות דווקא בבית הדין הרבני.

למעשה ניתן לומר שלא ניתן לקבוע כלל אחיד לכל המקרים, כאשר לפעמים העדיפות של הגבר להגיש את תביעת מזונות הילדים בבית הדין הרבני, ולפעמים העדיפות של האישה להגיש את התביעה בבית הדין הרבני,.

לכן יש להתייעץ עם טוען רבני מומלץ עוד לפני שאתם פותחים תיק למזונות ילדים, בכדי שהוא יסייע לכם לפתוח את התיק בערכאה המתאימה לכם.

בכל מקרה לאחר שנפתח תיק מזונות ילדים בבית הדין הרבני, לא תוכלו להתחרט על כך שפתחתם את תביעת המזונות בבית הדין הרבני, אלא ככל ולדעתכם נפלה טעות בהחלטת בית הדין הרבני, תוכלו להגיש ערעור לבית הדין הרבני הגדול.

כמה משלמים לילד מזונות בבית הדין הרבני

לשאלה האם להורים ישנה משמורת משותפת או שישנם הסדרי ראיה בלבד, אין השפעה גבוהה על כך בבית הדין הרבני, כמו כן לרמת ההשתכרות של ההורים גם אין השפעה גבוהה לשאלת גובה המזונות שתשלמו.

דמי המזונות שהאב יחויב לשלם בבית הדין הרבני לילד נע בסביבות 1,000 -1400 ₪ כשהדבר משתנה בזהות הדיינים שיכריעו בתיק המזונות.

אך לתשלום דמי המזונות הבסיסיים יש להוסיף תשלום עבור מדור ככל והאישה זכאית לקבל דמי מדור.

גובה דמי המדור שהאב יצטרך להשתתף משתנה האם מדובר בילד אחד או שמדובר במספר ילדים, שכן לפי המקובל עבור ילד אחד האב ישלם שליש מהמדור, ואילו אם מדובר בשלושה ילדים ומעלה האב ישתתף במחצית מהמדור.

כמו כן חשוב לבדוק עד איזה גיל משלמים מדור, שכן ככל ומדובר בילד בגיר שישן בפנימייה וכדומה, הרי שהאב לא יצטרך לשלם את הוצאות המדור.

חשבתם שאתם כבר יודעים כמה מזונות משלמים לילד בבית הדין הרבני? טעיתם, שכן בנוסף לתשלומים אלו יש להוסיף תשלום עבור מחצית הוצאות חינוך, כגון: מעון, צהרון, חוגים, שיעורי בית, וכן עבור מחצית הוצאות רפואה שאינן כלולות בסל הבריאות.

תשלום מחציות חינוך ורפואה אינו משתנה בהתאם למספר הילדים, אלא בכל מקרה החיוב יוטל על ההורים בשווה.

כמה מזונות משלמים לילד בבית המשפט

בבית המשפט ישנה משמעות גדולה להיקף הסדרי השהות שיש לאב, שכן ככל וישנה משמורת משותפת האב עשוי שלא לשלם מזונות כלל וכלל.

תפיסה זו נקבעה בהלכה של בית המשפט העליון בפסק דין בע"מ 919/15, שם נקבע כי חיוב המזונות מוטלות על ההורים באופן שווה בשווה.

כמו כן ככל ומדובר באב עני ואם עשירה, הרי שהוצאות המזונות עלולות ליפול על האם בלבד.

למרות זאת ככל ומדובר בילד שעדיין לא מלאו לו 6 שנים, הרי שהמענה לשאלה כמה מזונות משלמים לילד בבית הדין הרבני תהיה זהה לשאלה כמה משלמים מזונות לילד בבית המשפט למשפחה.

מזונות לילד מרדן

ככל וישנו ניכור הורי על ידי האם במטרה שהאב לא יפגוש את הילדים, הרי שהמענה לשאלה כמה מזונות משלמים לילד עשויה להשתנות, שכן האב יוכל להיפטר לגמרי מתשלום דמי המזונות.

סנקציה של ביטול דמי המזונות ננקטת כנגד ההורה המנכר, מתוך תקווה כי בכך הוא יימנע מהמשך הניכור ההורי, אך ככל והדבר אינו גורם לשינוי מהותי של ההורה המנכר, הרי שהוא עשוי למצוא את עצמו מפסיד בתביעה למשמורת הילדים.

משרדינו ייצג אב שילדיו התנכרו לו בצורה אכזרית כתוצאה מהסתת האם כנגד האב, כשכל הסנקציות שננקטו נגד האם לא הועילו.

משרדינו הגיש תביעה לבית הדין הרבני על כך שהאם עושה הפרת הסדרי ראיה ואינה מאפשרת את הסדרי הראיה עם האב באופן תקין, כשלטענתנו יש להוציא את הילדים ממשמורתה.

בית הדין ששמע את טענות הצדדים התרה באישה כי עליה לחדול ממעשיה באופן מיידי, ומשהאישה המשיכה במעשיה, בית הדין נאלץ להעביר את הילד למשמורת האב, ואילו האם נאלצה לראות את הילדים במרכז קשר תחת פיקוח.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

גירושין עם ילדים

גירושין עם ילדים

גירושין עם ילדים מורכב יותר מאשר בני זוג שמתגרשים ואין להם ילדים, במאמר זה נעסוק על ההדגש המיוחד שיש בגירושין עם ילדים. הסכם גירושין עם

קרא עוד »
מימוש כתובה בגירושין

מימוש כתובה בגירושין

מימוש כתובה בגירושין הינו דבר בר השגה ובלבד שהדבר ייעשה בצורה נכונה ומקצועית. ישנם שסבורים כי לא ניתן לממש כתובה בגירושין, וישנם שסבורים שניתן לבצע

קרא עוד »
דילוג לתוכן