כמה עולה להתגרש ברבנות?

כמה עולה להתגרש ברבנות

כמה עולה להתגרש ברבנות ואיך ניתן לחסוך בהוצאות, הם שאלות שמטרידות את בני הזוג שנאלצים להיות בהליך גירושין.

שאלות אלו מטרידות את בני הזוג בעיקר אם מדובר בפעם הראשונה לחייהם שהם נאלצים לעמוד בפני הליך גירושין מסורבל.

במאמר זה ניתן מענה לשאלות וההתלבטויות שמלווים אתכם בעת פתיחת תיק גירושין ברבנות, כמו לדוגמה האם ניתן לבצע פתיחת תיק גירושין בבית משפט לעניני משפחה, כמה עולה להתגרש ברבנות, ועוד.

כמה עולה להתגרש ברבנות ללא טוען רבני?

ככל ואתם מחליטים להתגרש ברבנות ללא סיוע של טוען רבני או עורך דין, הרי שהעלויות שתאלצו לשלם יהיו מופחתות בהרבה מאשר אם תבחרו להתגרש בסיוע של טוען רבני או עורך דין.

העלות אשר תצטרכו לשלם עבור הגירושין הינו אך ורק עבור האגרה של פתיחת תיק הגירושין ברבנות, וככל ואתם מבקשים שבית הדין יכריע גם כמה מזונות משלמים או האם יהיה הסדרי ראיה, הרי שתצטרכו לשלם אגרה עבור מספר תיקים שפתחתם.

עלות האגרה שתצטרכו לשם במזכירות בית הדין הינה כמה מאות שקלים בודדים עבור כל תיק שתפתחו ברבנות.

אך צריך לדעת כי הניסיון לחסוך בעלויות של הליך הגירושין מתוך חשש כמה עולה להתגרש ברבנות, יכול לעמוד לכם לרועץ, לאחר שתגלו שתביעת הגירושין שהגשתם נדחתה, כיון שלא הצגתם עילה לגירושין.

טוען רבני או עורך דין לגירושין הבקיאים היטב בדיני משפחה יוכלו מלכתחילה להגיש את התביעה בצורה שהסיכויים שלכם לזכות בתביעה יגדלו משמעותית.

כמה עולה להתגרש ברבנות על ידי עורך דין?

ככל ובחרתם לשכור את שירותיו של עורך הדין לתביעת הגירושין, עליכם לחשב לפני שאתם שוכרים את שירותיו של העורך דין, כמה עולה להתגרש ברבנות אם יש לכם ייצוג.

עלות הייצוג יכולה לנוע בין 20,000 ₪ לבין 70,000 ₪ כאשר הדבר משתנה אם מדובר בטוען רבני זול או טוען רבני מומלץ, וכן הדבר תלוי בהיקף העבודה שיהיה על המייצג לעשות.

אין ספק שככל ויש תיק של חלוקת נכסים בגירושין יחד עם תביעת הגירושין, אז לרוב המחיר שתצטרכו לשלם יהיה גבוה יותר.

יחד עם זאת ישנם טוענים רבניים שנוהגים להסדיר את שכר הטרחה בהתאם לפעילות שהם עושים בתיק, כך לדוגמה עבור פתיחת תיק גירושין ברבנות ייגבה שכר טרחה בנפרד, ועבור כל הופעה לדיון ייגבה שכר טרחה נוסף.

להסדר זה קיימים יתרונות בכך שהשכר משולם בהתאם לפעילות בתיק, כאשר ככל ובני הזוג יגיעו להסכמות, הרי שהם ישלמו שכר טרחה מופחת, מאידך, הסדר זה עלול להוביל לתשלום שכר טרחה גבוה ככל וההליך יהיה ארוך.

לכן בזוגות שמעדיפים להיות ברוגע נפשי על תשלום גלובלי וקבוע, הרי שהם יעדיפו לשלם שכר טרחה ללא קשר לפעילות בתיק, וככל בני הזוג סבורים שהליך יהיה הליך קצר, כיון שהם יצליחו להגיע להסכם גירושין, הרי שהם יעדיפו לשלם בהתאם לפעילות בתיק. 

איך חוסכים בעלויות של גירושין ברבנות?

רוצים לדעת האם ניתן לחסוך בעלויות של הגירושין? הדבר ניתן בהחלט אם כי שהדבר מצריך עבודה מצדכם.

הדבר הראשון שאני ממליץ לזוגות השואלים כמה עולה להתגרש ברבנות, הוא להשיג את הראיות בכוחות עצמם ולא לשכור את שירותיו של חוקר פרטי.

הדבר אינו קל כלל, אך במחשבה מקורית ובמאמץ מצדכם בהחלט ניתן להשיג את התוצאה ולחסוך בעלויות.

דבר נוסף שניתן לחסוך בעלויות הוא לדעת איך מתגרשים בהסכמה ולהגיע להסכמות מלאות על הגירושין, כך שכל שתצטרכו הוא לערוך הסכם גירושין בהסכמה.

עלות עריכת הסכם גירושין בהסכמה תהיה פחותה בהרבה מאשר הליך גירושין מסורבל, לכן יש לשקול גם לפנות למגשר/ת לקבל סיוע להגיע להסכמות.

אך יחד עם זאת ככל ואתם רואים שאין רצון בצד השני, ובן הזוג מבקש לסחוט אתכם, אל תסכימו להתפתות ולקנות שקט ולוותר על זכויותיכם.

לא פעם מגיע למשרדינו אחד מבני הזוג בבקשה לפתיחת הסכם גירושין לאחר שלטענתו הוא חתם על ההסכם תחת לחץ בכדי לסיים את הסכסוך.

אך לצערי ברוב המקרים אין כל היתכנות לפתוח את ההסכם מחדש, ולכן סוף מעשה במחשבה תחילה, עליכם לחשוב על הטווח הארוך, ולא להסתכל רק על הטווח הקצר.

טוען רבני זול לא מומלץ

יש אפשרות נוספת למתלבטים כמה עולה להתגרש ברבנות לפנות לטוען רבני זול בכדי לחסוך בעלויות.

ככל ומדובר בהליך שאינו מורכב, הרי שייתכן וניתן להסתפק בטוען רבני זול שייצג אתכם, אך ככל ויש מורכבות בתיק, או שאתם רוצים להיות רגועים ששכרתם את הייצוג הטוב ביותר, עליכם לשכור את שירותיו של טוען רבני מומלץ.

ברוב המקרים העלות של טוען רבני מומלץ תהיה שווה לאחר שלמשל תצליחו בתביעת הכתובה לאחר גירושין, או בתביעת משמורת ילדים.

כמה עולה להתגרש ברבנות למחוסרי יכולת כלכלית?

למחוסרי יכולת כלכלית שאין באפשרותם לשכור שירות של ייצוג גם לא של טוען רבני זול, ניתנת אפשרות להגיש בקשה לסיוע המשפטי שעל ידי משרד המשפטים בכדי שתקבלו ייצוג ללא עלות.

בכדי שאכן תוכלו להיות זכאים לייצוג ללא עלות, עליכם להגיש בקשה מתאימה ולצרף אסמכתאות המעידות על מצבכם הכלכלי הקשה.

כמו כן לזכאים לקבל ייצוג מסיוע משפטי, אין להם כל שאלה כמה עולה להתגרש ברבנות, שכן הם זכאים לקבל פטור מאגרה, נמצא שהם מנהלים את התיק ללא עלות.

אך יחד עם זאת ככל ותרצו להגיש ערעור לבית הדין הרבני הגדול על החלטת בית הדין האזורי, הסיוע המשפטי יבחן את הסיכוי שלכם להצליח בערעור, כשרק אם הסיכוי להצליח בערעור הינם גבוהים, תוכלו ליהנות מייצוג ללא עלות.

 

צפו בסרטון בנושא: כמה עולה להתגרש ברבנות? 

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

תביעת שלום בית - מה הכוונה בתביעה שכזו? - יהודה אבלס טוען רבני מומלץ

תביעת שלום בית – סחיטה???

תביעת שלום בית – המונח "שלום בית" מציג אידיליה, שלמות, מציאות חיים נינוחה ויפה – משאת חייו של כל זוג יהודי. מיום היוולדנו חונכנו והורגלנו לצדקת

קרא עוד »
פיצוי בגין תלונות שווא

פיצוי בגין תלונות שווא

פיצוי בגין תלונות שווא? האם יש בכלל פיצוי על העוול הגדול שנגרם לאחד מבני הזוג כאשר הוא נצרך לשהות בחקירות במעצר בתחנת המשטרה על לא

קרא עוד »
דילוג לתוכן