בקשה לשלום בית – מטרתה

בקשה לשלום בית

בקשה לשלום בית בית יכולה להיות משיקולים טובים כאשר אחד מבני הזוג סבור שאין כל מקום להתגרש, וכי ניתן לשקם את חיי הנישואין בצורה טובה.

אך לפעמים אנו נתקלים בהגשת בקשה לשלום בית שכל מטרתה היא לפגוע בבן הזוג בהתשה אין סופית בהליכים משפטיים יקרים.

אז איך נוכל לדעת מה המניע של בקשת שלום בית, וכיצד ניתן להתמודד עמה, על כך ועוד במאמר שלפנינו.

בקשה לשלום בית ממניעים טובים

כאשר אחד מבני הזוג מגיש בקשה לשלום בית בכנות, הרי שאנו נראה שהוא מוכן להבטיח ולהתחייב ולשנות את דרכו הרעה, גם אם עד כה הוא הוא נהג באלימות כלכלית.

משרדינו כבר נתקל במקרים בהם למרות שהאישה הביאה הוכחת בגידה בהליך הגירושין, אך הבעל התחייב שלא לחזור על זה בשנית.

הבעל שרצה להראות את כנותו לשלום הבית הסכים להתחייב על גבי הכתב שחלוקת רכוש במקרה של בגידה נוספת, תהיה באופן לא שוויוני לטובת האישה.

האישה שראתה את כנותו האמיתית של הבעל הסכימה לקבל את התנצלותו של הבעל, ואכן הצדדים חזרו לשלום בית אמיתי.

למעשה, ניתן לומר שהרצון האמיתי של בן הזוג לחולל את השינוי והמהפך בשלום הבית, אכן יכול לשאת פרי, אם כי שיש לציין שהדבר אינו קל ומצריך מאמץ גדול של בן הזוג שרוצה שלום בית.

בקשה לשלום בית ממניעים פסולים

לא בכל בקשה לשלום בית קיימת נכונות אמיתית של המבקש שלום בית לשנות את דרכיו, אלא לפעמים הדבר נובע משיקולים פסולים של נקמנות או סחיטת כספים.

אחד מבני הזוג שמבחין ברצון של בן הזוג האחר להתגרש בכך שהוא מברר איך עובד תהליך גירושין, ומה הם ההשלכות לכך, מנסה להעמיד את עצמו כ"דורש שלום".

כך מקווה בן הזוג שמגיש תביעה לשלום בית להשיג נקודות זכויות עודפות בתביעת כתובה בגירושין.

אין ספק כי לפעמים הדבר מצליח להשיג את יעדו כאשר בן הזוג שלחוץ מאוד להתגרש מסכים לוותר על זכויות שמגיעים לו, ובלבד שהוא יסיים את חיי הנישואין.

שיקול פסול נוסף הוא לנקום בבן הזוג בכך שהוא יהיה סרבן גט בנימוק כביכול הסיבה שהוא מסרב לתת את הגט הוא בגלל שלום בית.

לפעמים אכן בן הזוג מרגיש כי נעשה לו עוול על שנות הנישואין הקשות, אך יחד עם זאת משרדינו לא ממליץ לפנות אל אפיק זה, שכן ככל ובית הדין יתרשם כי מדובר בבקשת שלום בית מעושה, הוא עלול לחייב את המבקש בהוצאות משפט ובקנסות נוספים.

הזיהוי לכנות תביעת שלום הבית

כאשר בן הזוג הגיש בקשה לשלום בית עליכם לברר אם אכן מדובר ברצון אמיתי או שמא מדובר בבקשה חסרת תום לב.

הזיהוי נצרך לא רק בעבורכם בכדי שתוכלו לכלכל את המשך צעדיכם, אלא גם ובעיקר הזיהוי נצרך לבית הדין הרבני.

ככל ובית הדין הרבני יתרשם כי מוגשת תביעה לשלום בית באופן כנה, הרי שבית הדין עשוי לדחות את תביעת הגירושין, אך ככל ובית הדין יתרשם כי הגשת בקשת שלום בית הינה מהשפה ולחוץ, הרי שבית הדין יקבל את תביעת הגירושין.

אלא שמלאכת הזיהוי הינה מלאכה קשה מאוד, בפרט אם בן הזוג המבקש שלום בית מצליח "להציג" כאילו הוא באמת רוצה שלום בית.

במקרים בהם אנו נבחין שבן הזוג המבקש שלום בית מעמיד תנאים מוקדמים לשלום בית, או שאין מבחינתו שום מאמץ לעשות את המהפכה ולשקם את חיי הנישואין, הרי שיהיה ניתן להבחין בכנותו באופן מהיר יותר.

אך לפעמים אנו נתקלים בבני זוג המבקשים שלום בית ולשם כך הם עושים "הצגה מושלמת", במקרים אלו אין מנוס מלשכור את שירותיו של טוען רבני מומלץ ולא להסתפק בטוען רבני זול שכעת הוא סיים את המבחנים.

טוען רבני מומלץ יחקור את המגיש בקשה לשלום בית חקירות קשות, עד שהאמת תצא לאור עולם, שכל מטרתו בהגשת הבקשה הינה משיקול של נקמנות או סחטנות.

המלחמה בתביעה שאינה כנה

ככל והצלחתם להוכיח שהגשת בקשה לשלום בית אינה כנה, עליכם להעלות זאת בטיעונים ובסיכומים בבית הדין.

ככל והבעל הוא שהגיש בקשה שאינה כנה, ניתן לפתוח תיק לצווי הגבלה כנגדו לאחר שבית הדין הרבני ייקבע כי יש עילה לגירושין, והבעל חייב לתת את הגט.

דרך נוספת להילחם בבקשת שלום בית שאינה כנה של הבעל, הוא על ידי הגשת או תביעת מזונות אישה.

לעומת זאת ככל והאישה הגישה תביעת שלום בית שאינה כנה יהיה ניתן לפתוח כנגדה צווי הגבלה או צוו עיכוב יציאה מהארץ, רק לאחר קבלת אישור נשיא בית הדין הרבני הגדול.

בכל מקרה אתם רשאים להגיש בקשה לחייב בהוצאות על כך שאתם נאלצים לנהל מלחמת סרק, וכי בית הדין עשוי להיעתר לבקשתכם, בפרט אם ישנה סרבנות גט.

בקשה לשלום בית על ידי טוען רבני

ככל ואתם רוצים להגיש בקשה לשלום בית, או שבן זוגכם הגיש בקשת שלום בית, מומלץ שלא לעשות זאת לבד בכוחות עצמכם, אלא לשכור את שירותיו של טוען רבני.

משרדינו מייצג רבות בתביעת שלום בית, כך שאל תהססו ליצור קשר ולקבל ייעוץ מתאים למקרה הקונקרטי שלכם.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

משמורת משותפת ללא הסכמת האם

משמורת משותפת ללא הסכמת האם

ככל ובני הזוג מגיעים להסכמות על משמורת הילדים, וההסכמות שההורים הגיעו הן משמורת משותפת עליהם לערוך הסכם משמורת משותפת. ככל וההסכמות הינן שהאם תהיה המשמורנית

קרא עוד »
הסכם חלוקת רכוש בגירושין

הסכם חלוקת רכוש בגירושין

הסכם חלוקת רכוש יכולה להיעשות לפני הגירושין כשבמקרה זה הסכם זה יקרא הסכם ממון לפני הנישואין, והסכם זה יכול להיעשות בבני זוג שיודעים איך מתגרשים

קרא עוד »
דילוג לתוכן