איך פותחים תיק גירושין?

איך פותחים תיק גירושין

איך פותחים תיק גירושין הינה שאלה שחוזרת על עצמה שוב ושוב בפרט אצל זוגות שלהם הליך הגירושין הוא לראשונה לחייהם.

המידע הכוזב ואינו עדכני המצוי ברשתות חברתיות לסוגיהם מעצימים את הקושי בחוסר מידע עדכני איך פותחים תיק גירושין.

איך פותחים תיק גירושין בהסכמה?

במקרה בו בני הזוג הגיעו להסכמות בשאלה של תשלום מזונות לילד אחד, משמורת והסדרי השהות של הילד, וכמובן לסכמה המלאה המשותפת כי חיי הנישואין באו אל קיצם, הרי שמדובר בהליך גירושין בהסכמה.

הליך גירושין בהסכמה שונה במהותו מהליך גירושין שלא בהסכמה, שכן ככל וישנם הסכמות אין צורך להיכנס לספיקות האם לבצע פתיחת תיק גירושים ברבנות או לפתוח תיק בבית משפט.

כמו כן לא תאלצו לעמוד במשפט עם דיוני הוכחות בתביעת שלום בית ולחילופין גירושין, אלא כל שעליכם לעשות הוא להביא הסכם גירושין בהסכמה חתום על ידי שניכם לאישור בית הדין הרבני.

כך שלמעשה המענה לשאלה איך פותחים תיק גירושין בהסכמה הינה פשוטה למדי בפרט אם את הסכם הגירושין לא תערכו בכוחות עצמכם.

איך פותחים תיק גירושים שלא בהסכמה?

ככל ואין בינכם הסכמות על הגירושין כיון שאחד מבני הזוג מתעקש שלא לתת את הגט מתוך תקווה כי בכך הוא יצליח בתביעת כתובה, הרי שהשאלה איך פותחים תיק גירושין נעשית מורכבת יותר.

אך גם במקרה זה ככל ונדע מה הדבר הצפוי לנו, נעשה ונפעל בצורה חכמה יותר ובכך פתיחת תיק הגירושין תהיה קלה יותר.

פתיחת תיק גירושין שלא בהסכמה יכולה להתבצע רק לאחר שבני הזוג פנו ליחידת הסיוע שעל ידי בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה, ללא כל קשר אם בני הזוג מבקשים לבצע הליך גירושין בהסכמה.

אין כל היתכנות לפתוח תיק גירושין ללא שפניתם ליחדת הסיוע וחלפו 60 יום מעת הגשת הבקשה ליישוב סכסוך ביחידת הסיוע.

רק לאחר שחלפו 60 יום מעת הגשת בקשה ליישוב סכסוך ובכל זאת יש לכם חילוקי דעות על הסדרי ראיה או נושא אחר אתם רשאים לפתוח תיק גירושין ומשמורת.

פתיחת תיק גירושין ללא ייצוג

מבחינה חוקית אין כל חובה לפתוח תיק גירושין על ידי ייצוג של טוען רבני או עורך דין לגירושין, אך עליכם לדעת שאם אין בידכם מידע איך פותחים תיק גירושין, הכיצד תוכלו להתמודד עם האתגרים הצפויים בהמשך ההליך.

בהמשך ההליך תצטרכו לכתוב כתבי טענות, כתב הגנה, ואולי גם להגיש ערעור בבית הדין הרבני הגדול, כשבכל ההליכים חוסר המידע שלכם לא ישפר את הסיכויים להצליח בתיק.

מסיבה זו אנו עדים לכך שכמעט כל פתיחת תיק גירושין ברבנות שלא בהסכמה תהיה מלווה בייצוג של טוען רבני מומלץ, כשגם במקרים המועטים בהם פתיחת התיק נעשית באופן עצמאי, הרי שבהמשך ההליך ובפרט לפני דיון הוכחות, טוען רבני ייכנס לתיק בכדי לסייע עבור מי ששכרו את שירותיו.

משרדנו טוען רבני יהודה אבלס יכול להגיד באופן אישי כי קיים הבדל מהותי בין תיק שטופל על ידי טוען רבני מקצועי לבין תיק שהתנהל על ידי טוען רבני זול או על ידי בני הזוג לבד.

מה עושים לאחר פתיחת תיק גירושין?

לאחר שהבנתם איך פותחים תיק גירושין ובצעתם פתיחת תיק גירושין, עליכם להמתין עד שמזכירות בית הדין הרבני תיקבע לכם מועד לדיון ראשון.

טווח הזמן שתצטרכו להמתין עד למועד הדיון משתנה בין הרכבים שונים וכן ברמת הדחיפות של כתב התביעה שלכם.

ישנם מקרים בהם תמתינו חודש בלבד אך ישנם מקרים בהם תאלצו להמתין מספר חודשים, כשבכל הזמן עד למועד הדיון ניתן להגיש סעדים דחופים כגון צו עיכוב יציאה מהארץ.

בראשית הדיון תצטרכו לטעון את הטענות בעצמכם כיון שבית הדין רוצה להתרשם באופן ישיר מטענות הצדדים.

כיון שהזמן המוקצב לכל אחד מבני הזוג לטעון את טענותיו בדיון הראשון הינו מוגבל, יש להעלות את הטענות החשובות ביותר ולא להתפרס על פני סיפורים שאינם רלוונטיים לסייע לכם בתיק.

טוען רבני המייצג אתכם בתיק ידריך אתכם לפני הדיון על מה להתמקד בטענות שאתם טוענים במהלך הדיון, כך שהטענות החשובות אכן יחודדו לפני הדיינים.

לאחר שבני הזוג יעלו את הטענות, כאן יגיע תורו של הטוען הרבני להעלות טענות משפטיות ולהסביר את דברי בני הזוג.

עם סיום שמיעת הטענות בית הדין ייקבע לכם מועד נוסף לדיון הוכחות, בדיון זה ייחקרו בני הזוג, יופיעו עדים להצדיק או להפריך את הטענות שהועלו בדיון.

איך פותחים תיק גירושין בבית משפט?

אין כל אפשרות להגיש תביעת גירושין בבית משפט בדיוק כשם שלא ניתן להגיש תביעת כתובה או תביעה להכריז על אישה מורדת בבית המשפט, כך שאין כל מקום לשאלה איך פותחים תיק גירושין בבית משפט.

בבית משפט ניתן לפתוח תיקים הכרוכים לגירושין כגון משמורת ילדים, חלוקת רכוש, כשהגשת תביעות אלו שונות מסדרי הדין הנוהגים בבית הדין הרבני, ולכן עליכם לקבל ייעוץ משפטי איך פותחים תיק בבית המשפט.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

אישה מורדת

מתי אישה נחשבת מורדת?

מתי אישה נחשבת מורדת ומתי אישה שמסרבת לקיים יחסי אישות עם בעלה לא תיחשב מורדת? ההשלכות של אישה מורדת אישה מורדת הינה אשה שמסרבת לקיים

קרא עוד »
דילוג לתוכן