איך פותחים תיק ברבנות?

איך פותחים תיק ברבנות

איך פותחים תיק ברבנות בצורה נכונה הינה שאלת המפתח להצלחה בתיק שלכם, ולכן קיימת חשיבות רבה לפתוח תיק ברבנות בצורה נכונה, כך שבסופו של ההליך ידכם תהיה על העליונה.

במאמר זה נסביר איך פותחים תיק ברבנות ואיך פותחים תיק בבית המשפט? האם קיים הבדל בין התיקים השונים.

איך פותחים תיק ברבנות בהסכמה

בני הזוג שמבקשים לבצע הליך גירושין בהסכמה יבקשו לברר איך פותחים תיק ברבנות כשיש הסכם גירושין.

התשובה לכך משתנה בין מקרה בני הזוג מבקשים לבצע אישור הסכם גירושין בבית הדין הרבני, או שבני הזוג כבר אישרו את הסכם הגירושין בבית משפט, ובני הזוג מבקשים רק לפתוח תיק סידור גט בהסכמה.

ככל ובני הזוג מבקשים לאשר את הסכם הגירושין עליהם להביא למזכירות בית הדין הסכם גירושין חתום של שני הצדדים, כשמומלץ מאוד לבקש מבית הדין לקבוע באותו מועד של אישור ההסכם גם את סידור הגט.

יצויין כי במקרה זה ניתן לפתוח תיק בבית המשפט לאישור הסכם ותיק נוסף לסידור גט בהסכמה בבית הדין הרבני.

איך פותחים תיק ברבנות שלא בהסכמה

ככל ואין לכם הסכמות על תשלום מזונות או שאין לכם הסכמות האם יהיה משמורת משותפת או כל שאלה אחרת הרי שאינכם יכולים לפתוח תיק ברבנות בהסכמה, אלא עליכם לפתוח תיק ברבנות שלא בהסכמה.

כאן השאלה איך פותחים תיק ברבנות הינה שאלה מורכבת יותר, שכן בעוד שכשמדובר בהסכמה, אין צורך בידע רב כיצד לפתוח תיק רבנות, לא כן כשמודבר בגירושין שלא בהסכמה חובה לקחת טוען רבני מומלץ שיסייע בידכם.

בעיקרון עליכם לפתוח תיק ליישוב סכסוך גם אם אין לכם כל מטרה לדעת איך מתגרשים בהסכמה, שכן חוק להסדר התדיינות כופה על הצדדים פתיחת תיק זה.

לאחר פתיחת תיק ליישוב סכסוך ייקבעו לשני בני הזוג להיפגש עם עובדת סוציאלית במטרה לנסות ולהשיג הסכם גירושין בהסכמה מלאה על כל הנושאים.

אך ככל ולא תצליחו להגיע להסכמות לאחר שיחלפו ימי עיכוב ההליכים תוכלו להגיש את התביעה ולפתוח את התיק המתאים.

פתיחת תיק גירושין ברבנות 

ככל ואין לכם ילדים ורכוש וחילוקי הדעות בין בני הזוג האם האישה מסורבת גט כדין או לא הרי שיהיה עליכם לפתוח תיק גירושין בלבד.

במקרים בהם יש גם חילוקי דעות מתי האישה מאבדת כתובתה, הרי שיש לפתוח תיק נוסף של תביעת כתובה.

לצורך פתיחת תיק ברבנות ניתן להיעזר במזכירות בית הדין בשאלה איך פותחים תיק ברבנות, אך לרוב הם יפנו אתכם לטוען רבני או עורך דין.

גם במקרה בו מזכירות בית הדין תסכים "לנדב" לכם מעט מידע, הרי שלא בהכרח מידע זה מתאים למקרה הקונקרטי שלכם.

הידע המקצועי המוגבל שיש למזכירות בית הדין לא תתרום לכם הרבה, כך שיש לגשת לטוען רבני מומלץ בכדי לקבל את המידע הקונקרטי לתיק שלכם.

אך ישנם מקרים בהם בנוסף לתיק הגירושין והכתובה, יש חילוקי דעות על מזונות, משמורת, רכוש, כשבמקרה זה יש לפתוח תיק לכל נושא.

פתיחת תיקים של מזונות ורכוש הינו דבר סבוך יותר, כיון שינם כללים כיצד לפתוח את התיק בצורה שכזו שבית הדין יהיה מוסמך לדון בתביעה, כך שאם אתם לא יודעים איך פותחים תיק ברבנות, לא הייתי מייעץ לכם לפתוח תיקים אלו בלא סיוע של טוען רבני.

איך פותחים תיק בבית משפט

פתיחת תיק גירושין בבית משפט אינו יכול להתבצע, שכן הסמכות לדון בתביעת הגירושין מסורה אך ורק לבית הדין הרבני, כך שאין כל מקום לפתוח תיק גירושין בבית המשפט.

התיקים שיכולים להיפתח בבית המשפט הם בתביעת ניכור הורי, משמורת משותפת והסדרי שהות, מזונות ילדים, חלוקת רכוש בגירושין.

אלא שקיים הבדל במענה לשאלה איך פותחים תיק ברבנות לבין השאלה איך פותחים תיק בבית המשפט, שכן בבית המשפט בעת פתיחת התיק עליכם להגיש תצהיר לתביעתכם, בעוד שבבתי הדין אין צורך בתצהיר, וגם אין צורך להרחיב בפרטי התביעה.

הבדל נוסף קיים בין הערכאות השונות, שכן בעוד שבבתי המשפט יחייבו את הצד שכנגד להגיש כתב הגנה, הרי שבבית הדין אין כל חובה בהגשת כתב הגנה, והדבר תלוי ברצונו הטוב של הצד שכנגד.

איך פותחים תיק ברבנות כשאתם מיוצגים

זוגות רבים מעדיפים להימנע מהשאלה איך פותחים תיק ברבנות, בכדי להימנע מכל ההליכים הבירוקרטיים ומהחשש שפתיחת התיק בצורה שאינה נכונה עלולה לפגוע בהליך ובכך למעשה יהיה הליך גירושין מסורבל.  

מסיבה זו הזוגות שוכרים מייצג מקצועי שהוא יפתח עבורם את התיקים הנצרכים ובכך הזוגות נהנים משלווה ומתוך ידיעה כי העבודה נעשית בצורה מקצועית על ידי הייצוג אותו הם שכרו.

משרדינו טוען רבני יהודה אבלס נותן פתרון מושלם למתלבטים איך פותחים תיק ברבנות, כשבני הזוג אינם צריכים להגיש כל בקשה בבית הדין, והכל נעשה על ידי משרדינו.

חשוב לציין כי אנו נתקלים בזוגות שמבקשים להיות מעורים יותר בנעשה בהליך הגירושין, וישנם זוגות שדווקא מבקשים להיפך להיות כמה שיותר מחוץ להליכים.

ככל ובני הזוג מבקשים שלא יישלח בקשה או תגובה לבית הדין ללא אישורם, משרדינו ישלח את הבקשה או התגובה לאישור בני הזוג, וככל והזוגות מבקשים שהבקשה תוגש ישירות לבית הדין, משרדינו מכבד גם בקשה זו.

אם אתם רוצים לשמוע עוד פרטים אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל ייצוג מושלם.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

אולי תרצו לקרוא גם את:

מה זה הורות משותפת

מה זה הורות משותפת?

כיום רבים מהזוגות מבקשים להסדיר ביניהם את סוגיית משמורת הילדים בצורה של הורות משותפת, אבל לחלקם לא ברור מה זה הורות משותפת ומה הם ההשלכות

קרא עוד »
אלימות כלכלית בגירושין

אלימות כלכלית בגירושין

אלימות כלכלית בגירושין אינה מותירה סימנים חיצוניים על גופה של האישה שסובלת מאלימות כלכלית, אך היא זהה בעוצמתה לאלימות פיזית המותירה סימנים כחולים על בשרה

קרא עוד »
הסכם ממון סטנדרטי

מה זה הסכם ממון סטנדרטי?

בניגוד להסכם ממון מורכב ישנם זוגות שחושבים שבהסכם ממון סטנדרטי ניתן לחסוך בעלות עריכת ההסכם על ידי טוען רבני או עורך דין לגירושין, וניתן לערוך

קרא עוד »
Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן