איך פותחים תיק גירושין ברבנות?

איך פותחים תיק גירושין ברבנות?

איך פותחים תיק ברבנות בצורה נכונה הינה שאלת המפתח להצלחה בתיק שלכם, ולכן קיימת חשיבות רבה לפתוח תיק ברבנות בצורה נכונה, כך שבסופו של ההליך ידכם תהיה על העליונה.

במאמר זה נסביר על תהליך פתיחת תיק גירושין ברבנות ואיך פותחים תיק בבית המשפט? האם קיים הבדל בין התיקים השונים.

איך פותחים תיק ברבנות בהסכמה?

בני הזוג שמבקשים לבצע הליך גירושין בהסכמה יבקשו לברר איך פותחים תיק ברבנות כשיש הסכם גירושין.

התשובה לכך משתנה בין מקרה בני הזוג מבקשים לבצע אישור הסכם גירושין בבית הדין הרבני, או שבני הזוג כבר אישרו את הסכם הגירושין בבית משפט, ובני הזוג מבקשים רק לפתוח תיק סידור גט בהסכמה.

ככל ובני הזוג מבקשים לאשר את הסכם הגירושין עליהם להביא למזכירות בית הדין הסכם גירושין חתום של שני הצדדים, כשמומלץ מאוד לבקש מבית הדין לקבוע באותו מועד של אישור ההסכם גם את סידור הגט.

יש לציין כי במקרה זה ניתן לפתוח תיק בבית המשפט לאישור הסכם ותיק נוסף לסידור גט בהסכמה בבית הדין הרבני.

איך פותחים תיק ברבנות שלא בהסכמה?

ככל ואין לכם הסכמות על תשלום מזונות או שאין לכם הסכמות האם יהיה משמורת משותפת או כל שאלה אחרת הרי שאינכם יכולים לפתוח תיק ברבנות בהסכמה, אלא עליכם לפתוח תיק ברבנות שלא בהסכמה.

כאן השאלה איך פותחים תיק ברבנות הינה שאלה מורכבת יותר, שכן בעוד שכשמדובר בהסכמה, אין צורך בידע רב כיצד לפתוח תיק רבנות, לא כן כשמודבר בגירושין שלא בהסכמה חובה לקחת טוען רבני מומלץ שיסייע בידכם.

בעיקרון עליכם לפתוח תיק ליישוב סכסוך גם אם אין לכם כל מטרה לדעת איך מתגרשים בהסכמה, שכן חוק להסדר התדיינות כופה על הצדדים פתיחת תיק זה.

לאחר פתיחת תיק ליישוב סכסוך ייקבעו לשני בני הזוג להיפגש עם עובדת סוציאלית במטרה לנסות ולהשיג הסכם גירושין בהסכמה מלאה על כל הנושאים.

אך ככל ולא תצליחו להגיע להסכמות לאחר שיחלפו ימי עיכוב ההליכים תוכלו להגיש את התביעה ולפתוח את התיק המתאים.

פתיחת תיק גירושין ברבנות 

כל עוד אין לכם ילדים ורכוש, וחילוקי הדעות בין בני הזוג האם האישה מסורבת גט כדין או לא הרי שיהיה עליכם לפתוח תיק גירושין בלבד. במקרים בהם יש גם חילוקי דעות מתי האישה מאבדת כתובתה, הרי שיש לפתוח תיק נוסף של תביעת כתובה.

לצורך פתיחת תיק גירושין ברבנות ניתן להיעזר במזכירות בית הדין בשאלה איך פותחים תיק ברבנות, אך לרוב הם יפנו אתכם לטוען רבני או עורך דין. גם במקרה בו מזכירות בית הדין תסכים "לנדב" לכם מעט מידע, הרי שלא בהכרח מידע זה מתאים למקרה הקונקרטי שלכם.

הידע המקצועי המוגבל שיש למזכירות בית הדין לא תתרום לכם הרבה, כך שיש לגשת לטוען רבני מומלץ בכדי לקבל את המידע הקונקרטי לתיק שלכם.

ישנם מקרים בהם בנוסף לתיק הגירושין והכתובה, יש חילוקי דעות על מזונות, משמורת, רכוש, כשבמקרה זה יש לפתוח תיק לכל נושא.

פתיחת תיקים של מזונות ורכוש הינו דבר סבוך יותר, כיון שינם כללים כיצד לפתוח את התיק בצורה שכזו שבית הדין יהיה מוסמך לדון בתביעה, כך שאם אתם לא יודעים איך פותחים תיק ברבנות, לא הייתי מייעץ לכם לפתוח תיקים אלו בלא סיוע של טוען רבני.

איך פותחים תיק בבית משפט?

פתיחת תיק גירושין בבית משפט אינו יכול להתבצע, שכן הסמכות לדון בתביעת הגירושין מסורה אך ורק לבית הדין הרבני, כך שאין כל מקום לפתוח תיק גירושין בבית המשפט.

התיקים שיכולים להיפתח בבית המשפט הם בתביעת ניכור הורי, משמורת משותפת והסדרי שהות, מזונות ילדים, חלוקת רכוש בגירושין.

אלא שקיים הבדל במענה לשאלה איך פותחים תיק ברבנות לבין השאלה איך פותחים תיק בבית המשפט, שכן בבית המשפט בעת פתיחת התיק עליכם להגיש תצהיר לתביעתכם, בעוד שבבתי הדין אין צורך בתצהיר, וגם אין צורך להרחיב בפרטי התביעה.

הבדל נוסף קיים בין הערכאות השונות, שכן בעוד שבבתי המשפט יחייבו את הצד שכנגד להגיש כתב הגנה, הרי שבבית הדין אין כל חובה בהגשת כתב הגנה, והדבר תלוי ברצונו הטוב של הצד שכנגד.

איך פותחים תיק ברבנות כשאתם מיוצגים?

זוגות רבים מעדיפים להימנע מהשאלה איך פותחים תיק ברבנות, בכדי להימנע מכל ההליכים הבירוקרטיים ומהחשש שפתיחת התיק בצורה שאינה נכונה עלולה לפגוע בהליך ובכך למעשה יהיה הליך גירושין מסורבל.  

מסיבה זו הזוגות שוכרים מייצג מקצועי שהוא יפתח עבורם את התיקים הנצרכים ובכך הזוגות נהנים משלווה ומתוך ידיעה כי העבודה נעשית בצורה מקצועית על ידי הייצוג אותו הם שכרו.

משרדינו טוען רבני יהודה אבלס נותן פתרון מושלם למתלבטים איך פותחים תיק ברבנות, כשבני הזוג אינם צריכים להגיש כל בקשה בבית הדין, והכל נעשה על ידי משרדינו.

חשוב לציין כי אנו נתקלים בזוגות שמבקשים להיות מעורים יותר בנעשה בהליך הגירושין, וישנם זוגות שדווקא מבקשים להיפך להיות כמה שיותר מחוץ להליכים.

ככל ובני הזוג מבקשים שלא יישלח בקשה או תגובה לבית הדין ללא אישורם, משרדינו ישלח את הבקשה או התגובה לאישור בני הזוג, וככל והזוגות מבקשים שהבקשה תוגש ישירות לבית הדין, משרדינו מכבד גם בקשה זו.

אם אתם רוצים לשמוע עוד פרטים אתם מוזמנים לפנות אל יהודה אבלס טוען רבני ולקבל ייצוג מושלם.

 

צפו בסרטון בנושא: איך פותחים תיק גירושין ברבנות?

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

מתי תתקבל תביעה לגירושין?

עורך דין להסכם גירושין

עורך דין להסכם גירושין נצרך למקרה בו הצדדים יודעים איך להתגרש יפה ולערוך הסכם גירושין. במאמר זה נסביר מה הוא הסכם גירושין ובעיקר למה כדאי

קרא עוד »
איך מתגרשים ברבנות

איך מתגרשים ברבנות?

איך מתגרשים ברבנות בצורה הכי קלה? רוצים להתגרש אבל לא יודעים איך מתחילים הליך גירושין? מתי יודעים שצריך להתגרש? במאמר מקיף זה תקבלו מידע על

קרא עוד »
דילוג לתוכן