איך מתגרשים ברבנות?

איך מתגרשים ברבנות

איך מתגרשים ברבנות בצורה הכי קלה? רוצים להתגרש אבל לא יודעים איך מתחילים הליך גירושין? מתי יודעים שצריך להתגרש? במאמר מקיף זה תקבלו מידע על כל השלבים עד הגירושין.

פתיחת תיק גירושין ברבנות

השלב הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לפתוח תיק גירושין ברבנות, פתיחת התיק חייבת לעשות אך ורק ברבנות, בשום אופן לא ניתן לבצע פתיחת תיק גירושין בבית משפט.

הערכאה השיפוטית היחידה שאחראית על נושא הגירושין הינו בית הדין הרבני, כך שבית משפט לא יוכל לסייע לכם בתביעת גירושין. יחד עם זאת ככל והגעתם להסכמות על הגירושין ואתם לא יודעים איך מתגרשים ברבנות, אתם רשאים להביא את הסכם הגירושין לבית המשפט בכדי לקבל תוקף פסק דין, ולאחר מכן לפתוח תיק של הליך גירושין בהסכמה.

בכל מקרה עליכם לפתוח את התיק באזור הקרוב לאזור מגוריכם, לדוגמה אם אתם מתגוררים בתל אביב, הרי שאתם צריכים לבצע פתיחת תיק גירושין ברבנות תל אביב.

איך מתגרשים ברבנות כשיש עילת גירושין?

ככל ויש לכם עילת גירושין שמצדיקה את תביעת הגירושין כגון במקרה של אלימות או בגידה או שהאישה מורדת, הרי שהמענה איך מתגרשים ברבנות תהיה קלה יותר, לעומת מקרה בו אין לכם עילה לגירושין.

ככל ויש בידכם עילת גירושין כנגד בן/ת הזוג עליכם להציג את העילה לבית הדין הרבני על ידי עורך דין רבני. לאחר שבית הדין ייקבע כי אכן העילה שהצגתם בפניו יש בה בכדי לחייב את בני הזוג בגירושין, בית הדין יקבל את תביעת הגירושין ויחייב את בני הזוג להתגרש.

סירוב של אחד מבני הזוג לפעול בהתאם להחלטת בית הדין הרבני עלולה לגרור את בית הדין להכריז על סרבנות גט, לרבות הפעלת סנקציות קשות של עיקולים, שלילת רישיון נהיגה ואף מאסר כנגד הסרבן גט.

איך מתגרשים ברבנות כשאין עילה לגט?

במקרה ואין לכם עילה לגירושין או שבית הדין הרבני קבע כי העילה שהצגתם בפניו אינה נחשבת עילה מספיק מוצדקת בשביל שתביעת הגירושין תתקבל, הרי שההליך גירושין יהיה מסורבל.

במקרה זה יש לפנות לטוען רבני מומלץ בכדי שהוא ינסה בכל זאת לשכנע את בית הדין כי קיימת עילה לגירושין או לחילופין להגיש ערעור לבית הדין הרבני הגדול ולשכנע אותם כי לא ייתכן מצב בו לא יהיה מענה לבני הזוג איך מתגרשים ברבנות.

צריך לדעת כי מדובר בהליך מורכב, ולכן ככל ויש לכם חשש שתביעת הגירושין לא תתקבל, מומלץ לערב את הטוען הרבני כבר בשלבים המוקדמים של ההליך.

דרך נוספת שניתן לפעול על פיה במקרה ואין לכם עילה לגירושין הוא על ידי עריכת הסכם גירושין בו שני בני הזוג מסכימים להתגרש בהסכמה. אך לרוב בן הזוג שמסרב להתגרש יערים קשיים בעריכת הסכם הגירושין במטרה לסחוט כספים שאינם מגיעים לו תמורת מתן הגט.

תביעה כרוכה לתביעת הגירושין

לא פעם אני נתקל בזוגות ששואלים איך מתגרשים ברבנות, אך לאחר שאנו בוחנים את חוסר הבהירות מתברר כי השאלה המרכזית היא אינה איך מתגרשים, אלא בעיקר איך כורכים תביעות נוספות לתביעת הגירושין.

במדינת ישראל קיימים שתי ערכאות שונות שדנות בנושאים הקשורים לבני הזוג, כגון חלוקת רכוש, מזונות, משמורת ילדים.

המבקש שבית הדין הרבני הוא שיכריע בנושאים אלו עליו להספיק את מירוץ הסמכויות ולכרוך את התביעות הנוספות לתביעת הגירושין. תביעה זו צריכה להיות כרוכה לתביעת הגירושין, כלומר על התביעה להיות כחלק ממכלול של תביעת הגירושין ולא כתביעה עצמאית.

תנאי נוסף שצריך להקניית הסמכות לבית הדין הרבני הוא שאכן מדובר בתביעה כנה ולא מהשפה ולחוץ במטרה למנוע את הסמכות מבית המשפט למשפחה.

סידור הגט

בשעה טובה ומוצלחת הגעתם לרגע המרגש של סידור הגט ובכך למעשה אתם נמצאים בשלב האחרון שעליכם לדעת איך מתגרשים ברבנות.

למועד סידור הגט עליכם להביא עד/ה קרוב/ת משפחה שמכיר/ה את שמותיכם ואת שמות אביכם, הדבר נצרך בכדי שבית הדין יידע לכתוב את השם המדויק שלכם ושל אביכם בשטר הגט.

מומלץ להביא שני עדים, כלומר שכל אחד מבני הזוג יביא עמו עד/ה למעמד סידור הגט, כך שהליך בירור שמותיכם ייעשה בצורה חלקה. בנוסף עליכם להביא את שטר הכתובה המקורי או העתק וכן תעודת נישואין.

במועד סידור הגט בית הדין יוודא האם האישה עומדת על תביעת הכתובה לאחר הגירושין או שהיא מוכנה לוותר על כתובתה.

כתיבת הגט ונתינתו

כתיבת הגט תיעשה על ידי סופרים מנוסים שנמצאים בבית הדין הרבני, הכתיבה תיעשה על גבי קלף ובדיו בדיוק כשם שכותבים ספר תורה.

לאחר כתיבת הגט, הבעל ימסור לאישה את הגט בפני עדים ובפני בית הדין הרבני, ומאותו הרגע הסתיים פתיחת תיק הגירושין ברבנות ואתם גרושים. כל שנותר לכם לעשות הוא לשלם במזכירות בית הדין אגרה עבור תעודת גירושין, כשאת התעודה יש להעביר למשרד הפנים בכדי לעדכן את הסטטוס שלכם.

אין ספק כי לאחר שאתם יודעים איך מתגרשים ברבנות, הרי שהליך הגירושין נעשה קל יותר, אך אם עדיים יש לכם ספיקות, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדינו טוען רבני יהודה אבלס.

 

צפו בסרטון בנושא: איך מתגרשים ברבנות?

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

התמודדות של מסורבת גט

ייצוג בבית דין רבני

ייצוג בבית הדין הרבני הוא רשות או חובה? מי יכול לייצג בבתי הדין הרבניים האם רק עורך דין או שמא גם טוען רבני? במאמר זה

קרא עוד »
דילוג לתוכן