כמה עולה לעשות הסכם ממון?

כמה עולה לעשות הסכם ממון

כמה עולה לעשות הסכם ממון לפני הנישואין וכמה עולה הסכם ממון לאחר נישואין? האם ניתן להימנע מעלות של הסכם ממון, על כך ועוד במאמר שלפנינו.

הסכם ממון לשם מה

לפני שנשיב לשאלה כמה עולה לעשות הסכם ממון נסביר לשם מה צריך בכלל לערוך הסכם ממון, ולמה לא ניתן להתחתן בלא כל הסכמים, שכן רק לאחר שתבינו את חשיבות עריכת ההסכם ממון, תראו כי העלויות של עריכת הסכם ממון הינן זניחות לעומת התועלת שיש.

לפי חוק חלוקת רכוש בגירושין בני זוג כשפותחים תיק גירושין ברבנות על בני הזוג לחלוק את כל הזכויות שנצברו במהלך שנות הנישואין באופן שוויוני.

כלומר אין כל יתרון לבן הזוג שצבר את הזכויות גם אם אותם זכויות רשומות על שמו בלבד, בכל מקרה חלוקת הרכוש בגירושין תתבצע באופן שוויוני.

ככל והדבר מקובל עליכם אין לכם צורך לערוך הסכם ממון, כיון שבכל מקרה חלוקת הרכוש תתבצע באופן זה.

לא כן אם אתם מבקשים שחלוקת הרכוש במקרה של גירושין תתבצע באופן אחר, עליכם לערוך הסכם ממון בו יוסדר כיצד יתבצע חלוקת הרכוש במקרה של גירושין.

במקרה ויש לכם נכס מלפני הנישואין ואתם מתכוונים לגור בנכס זה, המלצתי לערוך הסכם ממון על דירה בכדי למנוע מצב בו בן הזוג טוען כי למרות שנכס זה הינו מלפני הנישואין, יש לו זכויות במחצית מהדירה.

כמה עולה לעשות הסכם ממון של עורך דין 

לאחר שנודע הצורך לערוך הסכם ממון במקרה בו אתם מבקשים לערוך את חלוקת הנכסים באופן שונה מחוקי הגירושין המקובלים, נסביר כמה עולה לעשות הסכם ממון.

עלות הסכם ממון שנערך על ידי עורך דין יכול לנוע בין 3,000 ₪ לבין 7,000 ₪, הדבר משתנה האם מדובר בעורך דין יקר או עורך דין זול, כמו כן הדבר משתנה בהתאם למורכבות ההסכם.

אינו דומה מקרה בו הסכם הממון על דירה מלפני הנישואין שמסדיר רק את הותרת הדירה בידי מי שהביא את הדירה מלפני הנישואין, לבין מקרה בו בני הזוג מבקשים לערוך הסכם ממון על מכלול הנושאים.

ישנם מקרים בהם בני הזוג מסדירים בהסכם ממון נושאים נוספים כמו למשל כמה האישה מקבלת מזונות אישה, או מתי האישה מאבדת כתובתה, במקרים אלו אין ספק כי מחיר הסכם ממון יהיה גבוה יותר.

כמה עולה לעשות הסכם ממון בלי עורך דין

ככל והחלטתם לחסוך את עלויות עורך הדין בעריכת הסכם ממון, עדיין יש לקחת בחשבון עלות נוספת שלפעמים בני הזוג שחושבים כמה עולה לעשות הסכם ממון שוכחים ממנה.

המדובר באגרה המשולמת למזכירות בית הדין הרבני או בית המשפט למשפחה, כמו אגרה שמשולמת בעת פתיחת תיק גירושין ברבנות שעלותה כמה מאות שקלים.

במקרה ויש לכם קשיים כלכליים ואין באפשרותכם לשלם את האגרה, אתם זכאים להגיש בקשה לפטור מאגרה.

פטור זה יינתן על ידי המזכיר הראשי לאחר שתצרפו דפי חשבון בנק, משכורת, הכנסות נוספות מהם עולה כי אכן אין באפשרותכם הכלכלית לשלם הוצאות אלו.

ככל והנכם זכאים לייצוג משפטי על ידי הסיוע המשפטי, אין צורך לצרף מסמכים רבים וניתן להסתפק באישור רשמי שאתם זכאים לסיוע המשפטי. 

כמה עולה לעשות הסכם ממון לפני הנישואין

ככל ועדיין לא נישאתם ואתם מבקשים לעשות הסכם ממון לפני הנישואין אתם יכולים לחסוך גם את עלות האגרה של פתיחת תיק בבית הדין הרבני או בבית משפט.

כל שעליכם לעשות הוא לערוך הסכם ממון בכוחות עצמכם ולחתום על הסכם זה ולהביאו לאישור אצל רשם הנישואין או אצל נוטריון.

הסכם זה ייכנס לתוקף מיד לאחר אישור הרשם או הנוטריון בדיוק כמו שאישרתם את הסכם הממון בבית הדין הרבני או בבית המשפט.

יחד עם זאת המלצתי לפנות לבית המשפט או לבית הדין הרבני שיאשרו את ההסכם ולא להסתפק באישור של נוטריון או רשם נישואין.

כמה עולה ביטול הסכם ממון

החשיבות הגדולה בעריכת הסכם ממון ולא להתפתות לחסוך את עריכת הסכם ממון על ידי טוען רבני, רק בגלל שאתם לא יודעים כמה עולה לעשות הסכם ממון, עלולה לעמוד לכם לרועץ במקרה בו תבקשו לערוך ביטול הסכם ממון.

ככל והסכם הממון נוסח באופן לא ברור כל צורכו, או שלא הייתם מודעים להיקף הזכויות, קיים סיכוי גדול שתבקשו לערוך ביטול הסכם ממון.

אבל צריך לדעת כי קיים קושי רב לבטל הסכם ממון שאושר בערכאה משפטית, רק במקרים בהם ניתן לראות כי ישנה סיבה מיוחדת לבטל את הסכם הממון, או שבני הזוג מבקשים לערוך ביטול הסכם ממון בהסכמה, יהיה ניתן לבטל את ההסכם.

גם במקרים ואכן תצליחו לבטל את הסכם הממון, הרי שמחיר טוען רבני לבטל את ההסכם יהיה גבוה בהרבה לעומת ההוצאה הקטנה של מחיר הסכם ממון.

בכל שאלה נוספת על מחיר הסכם ממון אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדינו טוען רבני יהודה אבלס.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

אולי תרצו לקרוא גם את:

איך מתחילים הליך גירושים

איך מתחילים הליך גירושים?

החלטתם להתגרש אך אתם לא יודעים איך מתחילים הליך גירושים? למי פונים? מה צריך לעשות? מאמר זה יעשה לכם סדר צעד אחר צעד, כדי שתוכלו

קרא עוד »
איך פותחים תיק ברבנות

איך פותחים תיק ברבנות?

איך פותחים תיק ברבנות בצורה נכונה הינה שאלת המפתח להצלחה בתיק שלכם, ולכן קיימת חשיבות רבה לפתוח תיק ברבנות בצורה נכונה, כך שבסופו של ההליך

קרא עוד »
Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן