האם יש עורך דין רבני?

האם יש עורך דין רבני

עורך דין רבני או כפי שהוא נקרא בשפה המקצועית טוען רבני, הינו מייצג אשר לאחרונה יותר ויותר זוגות מעדיפים לשכור את שירותיו מאשר לשכור את שירותיו של עורך דין שאינו רבני.

אך מה היא הסיבה שבגינה מעדיפים זוגות לשכור את שירותיו של הטוען רבני?

עורך דין רבני לעומת עורך דין שאינו רבני

בבת הדין הרבניים ניתן לשכור שירות של מייצג של מי שהוסמך להיות עורך דין, וניתן גם לשכור את שירותיו של הטוען הרבני או כמו שיש שמכנים אותו עורך דין רבני, אז מה באמת עדיף טוען רבני או עורך דין.

ההבדל הגדול בין המייצגים הוא שבעוד שעורך דין למד שנים רבות את החוקים והפסיקה של בתי המשפט במספר נושאים כמו למשל, פלילי, חברות, מיסים, ועוד, ידע אשר אין לו כל שימוש בבתי הדין הרבניים בייצוג בבתי הדין הרבני.

הרי שטוען רבני למד ונבחן על דיני משפחה בהלכה ובחוק, בדיוק את הנושאים שאתם צריכים להליכים בבית הדין הרבני.

יתרון נוסף שיש לטוען רבני על פני העורך דין הוא הידע הרב שיש לו בהלכה על פיו בתי הדין פוסקים, יידע זה הינו קריטי במקרה שאתם רוצים לדעת מתי האישה מפסידה כתובה, חלוקת רכוש בבית הדין הרבני ונושאים נוספים.

מסיבה זו גם עורכי דין שאינם רבניים מבינים את החסר להם ולכן רבים מהמשרדים המובילים של עורכי הדין מעסיקים במשרדם טוען רבני בכדי שהוא ייתן עבורם את המענה ההלכתי.

חסרונות של טוען רבני

לא ניתן להתעלם כי לטוען רבני קיים חסרון על פני עורך דין שאינו רבני, כיון שבהרבה מהמקרים ההליכים מתנהלים בבית הדין הרבני ובמקביל מתנהל הליך בבית המשפט למשפחה.

לדוגמה קיימים מקרים שמתקיים דיון על מזונות זמניים בבית הדין הרבני ואילו בית המשפט למשפחה דן בחלוקת נכסים בגירושין

במקרה זה הטוען הרבני לא יוכל לתת לכם ייצוג מושלם בשתי הערכאות, אלא תצטרכו לשכור את שירותיו של העורך דין בבית המשפט למשפחה ואת שירותיו של הטוען הרבני בבית הדין הרבני.

מסיבה זו משרדינו עובד בשיתוף פעולה מלא עם מספר עורכי דין בכדי שהפונים ומבקשים עורך דין רבני (טוען רבני) יוכלו לקבל ייצוג מושלם.

מחיר עורך דין רבני 

יש שסבורים כי מחיר של עורך דין רבני הינו זול יותר מאשר עורך דין שאינו רבני, אך מדובר בטעות שאין לה על מה להתבסס.

אמנם ניתן למצוא טוען רבני זול בדיוק כשם שניתן למצוא עורך דין זול, אך לרוב מדובר בטוען רבני שאינו מקצועי או טוען רבני שאינו מומלץ.

מחיר טוען רבני יכול להגיע גם לסכומים גבוהים של עשרות אלפי שקלים כשכמובן הדבר משתנה בהתאם למורכבות התיק.

לדוגמה במקרה שהבעל מסרב לתת גט ויש צורך לכפות על הבעל לתת גט, הרי שבדרך כלל הדבר יהיה מורכב, ולכן העלות תהיה גבוהה.

מקרה בו לצדדים יש רכוש רב וקיימים חילוקי דעות על אופן חלוקת הרכוש בפועל, הדבר אף הוא עשוי להשליך על מורכבות התיק ובהתאם לכך על מחיר הטיפול בתיק על ידי עורך דין רבני.

לעומת זאת אם אתם מבקשים רק לערוך הסכם ממון על דירה, הרי שבוודאי שהעלות תהיה נמוכה בהרבה.

במקרה בו אין לכם אפשרות כלכלית לשכור את שירותיו של המייצג, ניתן להגיש בקשה לסיוע  המשפטי לקבל עורך דין שייצג אתכם בחינם.

האם יש חובה לקחת עורך דין

בבית הדין הרבני וגם בבית המשפט למשפחה אין חובה לשכור את שירותיו של המייצג, כך שניתן להופיע ללא כל ייצוג.

אך הדבר אינו מומלץ כלל וכלל, בפרט במקרה שאתם לא יודעים מה צריך להביא בעת פתיחת תיק גירושין ברבנות, אז הכיצד תוכלו לטעון את טענותיכם.

בתי הדין גם הם אינם רואים זאת בעין יפה בו בעל דין מגיע לדיון בלא שהוא מגיע מיוצג, ולכן הם ימליצו לבעל דין לשכור את שירותיו של עורך דין רבני או עורך דין שאינו רבני.

עורך דין רבני לדיני ממונות

 במקרה בו חילוקי הדעות בין הצדדים אינם קשורים לדיני משפחה, אלא הם עוסקים בנושא ממוני, כגון מריבות בין שכנים או בין עובד למעביד, במקרה זה לא ניתן לקחת טוען רבני לגירושין.

במקרה זה יש לשכור את שירותיו של טוען רבני לדיני ממונות אשר הוא בקיא בפסיקה של בתי הדין לדיני ממונות.

חשוב לציין כי ככל וחילוקי דעות אלו מגיעים לבית המשפט, הרי שלא ניתן לשכור את שירותיו של טוען רבני לדיני ממונות, אלא עליכם לשכור את שירותיו של העורך דין, שכן טוען רבני יכול לייצג אך ורק בבית דין דתי, אך הוא אינו מוסמך לייצג בבתי המשפט. 

זהירות טוען רבני מזויף

לסיום חשוב לי להדגיש כי לצערי אני נתקל במספר מקרים בהם עורך דין רבני מפרסם כביכול הוא טוען רבני כשהוא עוד מתהדר כי הוא טוען רבני מומלץ, אך מבירור בהנהלת בתי הדין הרבניים עולה כי הוא אינו טוען רבני.

לכן אל תתביישו לבקש מהעורך דין שמפרסם שהוא עורך דין רבני שיציג לכם את תעודת ההסמכה, ככל ותראו כי הוא מנסה לחמוק מהצגת התעודה תדעו כי קיים חשש שמדובר במי שמנסה להציג מיצג שווא.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

אישור הסכם גירושין ברבנות או בבית משפט?

מתי זו מצווה להתגרש?

מתי מצווה להתגרש ומתי יש חובה להתגרש? מה עושים במקרה בו יש מצווה להתגרש ואחד מבני הזוג מסרב להתגרש? מי יכול לקבוע שיש מצווה להתגרש?

קרא עוד »

איך מגישים בקשה לצו הגנה

בקשה לצו הגנה יכולה להיות רק במקרים מיוחדים, לשם כך ייחדנו מאמר שיעסוק בתנאים להגשת בקשת צו הגנה. במאמר זה נסקור היכן מגישים את הבקשה,

קרא עוד »
דילוג לתוכן