כמה עולה הסכם ממון?

כמה עולה הסכם ממון

חושבים לערוך הסכם ממון אבל לא יודעים כמה עולה הסכם ממון? במאמר זה נסביר את כל העלויות הכרוכות בהסכם ממון.

החשש מהשאלה כמה עולה הסכם ממון

לפעמים בני זוג שחוששים כמה עולה הסכם ממון נמנעים מעשיית ההסכם, כשבכך הם סבורים שהם יצליחו לחסוך כסף.

ישנם כאלו שמעדיפים לערוך את הסכם הממון בלא קבלת ייעוץ מתאים לעריכת ההסכם, כשם שישנם שרוצים לחסוך ולכן הם עורכים הסכם גירושין ללא עורך דין, ובכך מצליחים לחסוך את עלות עריכת ההסכם.

אך צריך לדעת כי מדובר בטעות חמורה, שכן לעריכת הסכם ממון ישנה חשיבות גדולה, ולכן מומלץ שלא להקל ראש בעריכת הסכם הממון. 

החיסכון המדומה של עריכת הסכם ממון אמנם תוזיל לכם את העלויות בטווח הקצר, אך בטווח הארוך הדבר עלול לעלות לכם כסף רב.

אין ספק כי גירושין במקרה שלבני הזוג ישנו הסכם ממון הינו קל ופשוט יותר, כך שבהחלט מי שמחפש לדעת איך להתגרש יפה טוב ייעשה אם יכין את הקרקע בהכנת הסכם ממון.

למה צריך הסכם ממון

הסכם ממון נצרך במקרה בו בני הזוג מבקשים לבצע את חלוקת הרכוש במקרה של גירושין באופן שונה מהקבוע בחוק יחסי ממון.

ההסדר הרכושי המופיע בחוק הוא חלוקה שוויונית של כל הנכסים והזכויות שיצבור מי מבני הזוג ללא כל קשר מי הוא שצבר את הזכויות, או על שם מי רשום זכויות אלו, כשחלוקה זו תתרחש מיד בגירושין.

אך במקרה בו בני הזוג מבקשים לבצע את חלוקת הרכוש בגירושין באופן שונה במקרה שיהיה לצדדים ילדים, כך שלמשל האישה תישאר בדירה עד שהילד יהיה בגיר, במקרה זה בני הזוג עורכים הסכם בכתב בו הם כותבים כי חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים תהיה שונה מהקבוע בחוק.

מה כותבים בהסכם ממון

בהסכם ממון ניתן לכתוב כל הסכמות שיש לבני הזוג, כשבוודאי ככל ותבקשו לערוך הסכם מורכב יותר כך תתמודדו עם השאלה כמה עולה הסכם ממון.

בהסכם הממון ניתן להתייחס גם לנושא של האם ומתי האישה מקבלת מזונות אישה, איך ינוהל החשבון בזמן הנישואין האם תהיה קופה משותפת או שכל אחד ינהל את חשבונו בנפרד.

כמו כן ישנם שכותבים בהסכם ממון שבמקרה ואחד מבני הזוג יבקש לפרק את התא המשפחתי, אז הצד השני לא יערים קשיים והוא ייתן את הגט באופן מיידי.

החוששים שתהיה בעיה לאחר מיכן של חילוקי דעות האם יהיה גירושין ברבנות או בבית משפט, הרי שהם מסדירים את הסמכויות בצורה מפורשת בהסכם ממון.

כמה עולה הסכם ממון לאחר נישואין

עלות עריכת הסכם ממון לפני הנישואין והסכם ממון לאחר נישואין לא אמורים להיות שונים בעלויות, כך שניתן לומר שהתשובה לשאלה כמה עולה הסכם ממון לפני ואחרי הנישואין היא תשובה זהה.

אלא שלפעמים לאחר הנישואין בני הזוג מבקשים לערוך הסכם מקיף יותר, לאחר שבני הזוג צברו נכסים במהלך שנות הנישואין, כך שהעלות של עריכת הסכם ממון לאחר נישואין גבוה יותר.

כמה עולה ביטול הסכם ממון

במקרה בו בני הזוג ערכו הסכם ממון שאושר בבית הדין הרבני או בבית המשפט למשפחה וכעת בני הזוג מבקשים לערוך שינויים בהסכם ממון, הרי שעליהם לערוך הסכם חדש של ביטול הסכם ממון.

עלות עריכת הסכם ביטול הסכם ממון בהסכמה תהיה לרוב זהה לעלות של עריכת הסכם ממון, שכן עריכת ביטול הסכם ממון בהסכמה הינה למעשה הסכם ממון רגיל לכל דבר.

אלא שלפעמים רק אחד מבני הזוג מבקש לבטל את הסכם הממון בטענה כי ההסכם נעשה תחת לחץ, כפיה, עושק, וכדומה.

במקרים אלו מדובר בהליך לא פשוט כלל, לשם כך יש לשכנע את בית הדין כי ההסכם נעשה באופן שבו בן/ת הזוג לא הבינו את הכתוב בהסכם.

העלוית במקרים אלו תהיה גבוהה בהרבה מעריכת הסכם ביטול ממון בהסכמה כשצריך גם לדעת שלרוב הסיכויים להצליח אינם גבוהים במקרים אלו.

כמה עולה הסכם ממון של טוען רבני

כעת עולה השאלה כמה עולה הסכם ממון והאם ניתן להוזיל בעלויות של הסכם הממון.

צריך לדעת שכשמדובר על עלויות של הסכם ממון יש להפריד בין העלויות של עריכת הסכם ממון אותו יש לשלם לטוען הרבני או לעורך הדין שיכין את ההסכם, לבין עלויות אגרה שאותה יש לשלם למזכירות בית הדין הרבני.

העלות שגובה הטען הרבני הוא המשמעותי, כשהעלות על כך יכולה להיות 2,000 ₪ ויכול להגיע עד סכום של 10,000 ₪.

הפער במחיר נובע גם מהסיבה שיש טוען רבני זול ויש טוען רבני יקר, וכן בהיקף הזכויות עליהם אתם מבקשים להתייחס בהסכם ממון, כשכמובן ככל וההסכם מורכב יותר כך הסכם ממון עולה סכום גבוה יותר.

לא כן התשלום שמשולם עבור האגרה של פתיחת התיק במזכירות בית הדין הינו קבוע בחוק, כשבמקרים מסויימים ניתן להגיש בקשה לפטור מתשלום אגרה עקב מצב כלכלי קשה.

צפו בסרטון כמה עולה לעשות הסכם ממון? מאת טוען רבני יהודה אבלס

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

תביעת מזונות

חלוקת מיטלטלין בגירושין

חלוקת מיטלטלין בגירושין זהה באופן עקרוני לחלוקת שאר הרכוש שיש לבני הזוג, אך למרות זאת ישנם דגשים מיוחדים לחלוקת מיטלטלין בגירושין. איך מתבצעת חלוקת רכוש

קרא עוד »
אלימות כלכלית בגירושין

כמה מזונות משלמים לילד?

כמה מזונות משלמים לילד אחד? וכמה משלמים מזונות למספר ילדים? במאמר זה תקבלו מענה לכל השאלות שלכם, כך שתוכלו לדעת כמה מזונות משלמים לילד, ובהתאם

קרא עוד »
דילוג לתוכן