איך בוחרים טוענים רבניים?

איך בוחרים טוענים רבניים

איך ניתן לדעת מתוך הרבה טוענים רבניים מי הוא הטוען הרבני המומלץ ביותר? האם יש כלל אחיד שלפיו ניתן לקבוע את בחירת הטוען הרבני? וככלל למה יש חשיבות כה גדולה בבחירת טוען רבני מומלץ?

טוענים רבניים או עורכי דין?

בפתח המאמר נסביר את החשיבות שיש בשכירת שירות ייצוג של טוען רבני לגירושין הבקיא היטב בדין העברי על פני עורך דין.

השכלתו של העורך דין הינו במספר תחומים בחוק הישראלי, כמו למשל דין פלילי, חוקתי וכן דיני משפחה, לא כן השכלתם של טוענים רבניים הינה בתחום של דיני משפחה באופן ספציפי ובעיקר בדין העברי הקשור לדיני משפחה.

בתי הדין הרבניים מוסמכים לדון במספר נושאים הקשורים בין בני הזוג, כשבתי הדין מחוייבים לפסוק את הדין בהתאם להלכה.

כעת תארו לעצמכם עורך דין שלא למד את הדין העברי נאלץ להתמודד עם טוען רבני הבקיא היטב בדין העברי, האם לדעתכם יש סיכוי כי עורך הדין יוכל להתמודד עם הטוען רבני.

מסיבה זו יותר ויותר זוגות מתגרשים בסיוע טוען רבני במרכז אשר מלווה את בני הזוג בכל הליך הגירושין בצורה מקצועית.

רשימת טוענים רבניים

לאחר שהבנתם כי רק טוען רבני יוכל לייצג אתכם בבית הדין הרבני עולה השאלה היכן אני ימצא טוען רבני מומלץ.

לשם כך יש שנעזרים מרשימה של טוענים רבניים המפורסמים באתר של הנהלת בתי הדין הרבניים, אך גם רשימה זו אינה יכולה לתת מענה מי הוא הטוען הרבני הטוב ביותר למקרה הקונקרטי בו אתם מצויים.

ניתן להסתייע לפי מספר הרישוי של הטוען הרבני, כך שככל ומספר הרישוי הינו נמוך יותר כך הוותק של הטוען הרבני גדול יותר.

אך זה אינו נכון בהכרח, שכן ישנם טוענים רבניים שלמרות שיש להם רישיון לעסוק במקצוע כטוען רבני, עדיין הם אינם עוסקים במלאכה זו, נמצא שלמרות שכביכול יש לטוען הרבני וותק של מספר שנים, אך בפועל ניסיון זה לא בא לידי מימוש.

בחירת טוען רבני מומלץ

כפי שהסברנו לא ניתן לקבוע בוודאות על טוען רבני שהינו טוען רבני מומלץ על פי רשימת טוענים רבניים, אז כיצד נוכל לבחור את הטוען הרבני המיוחל.

שאלה זו מטרידה עד מאוד, בפרט אם מדובר בתביעות שנוגעות ממש לחיים האישיים של בני הזוג ובני הזוג מבקשים לדעת איך להתגרש בקלות, כך שההחלטה על זהותו של הטוען הרבני ישפיע על עתיד דרכם.

התשובה לכך היא כי למרות הרצון לדעת מי הוא הטוען הרבני הטוב, הרי שלא ניתן לקבוע זאת באופן חד משמעי.

ההוכחה לכך היא העובדה כי שני אבות יכולים להתווכח בזהות טוען רבני אם הוא מומלץ או לא, כשכל אחד מגבה את עמדתו בנימוקים משכנעים.

אך בכל זאת ניתן לומר כי ככל ורואים פסקי דין שהטוען הרבני הצליח להשיג תוצאות חיוביות ללקוחותיו, הרי שניתן לומר כי ככל הנראה מדובר בטוען רבני מומלץ.

אינדיקציה נוספת ניתן לבחון בדירוג הממליצים שיש לטוען הרבני, ככל והדירוג גבוה יותר, כך סביר להניח שהלקוחות מרוצים.

מתי יש להיעזר בטוענים רבניים?

במקרה בו אין בין בני הזוג הסכמות על מכלול הנושאים כגון האם יש מזונות במשמורת משותפת ובני הזוג נאלצים להגיע לתביעות בבית הדין, אין ספק כי עליהם לקבל סיוע מטוען רבני הבקיא היטב בדיני מזונות.

גם במקרה בו אין חילוקי דעות בין בני הזוג, עדיין מומלץ לקבל את הייעוץ של טוען רבני שידריך אתכם כיצד לערוך את הסכם הגירושין בצורה טובה.

רק במקרה בו בני הזוג ערכו הסכם ממון לאחר הנישואין בו הם הסדירו את כל הנושאים הקשורים לפירוק התא המשפחתי, הרי שניתן לערוך הסכם גירושין קצר בלא לקבל סיוע מטוען רבני.

טוענים רבניים בבתי המשפט

המצב המשפטי כיום מאפשר לטוענים רבניים לייצג אך ורק בבתי הדין הרבניים או בבתי דין פרטיים לטוען רבני לדיני ממונות.

טוען רבני אינו יכול לייצג בבתי המשפט למעט במקרה בו בית המשפט איפשר לטוען הרבני להופיע ולייצג מסיבה מיוחדת.

מסיבה זו במשרדנו טוען רבני יהודה אבלס הבינו כי בכדי לקבל ייצוג מושלם יש להיעזר בעורך דין בנוסף על טוען רבני במשרדינו.

כך שלמעשה תוכלו לקבל ייצוג הולם גם בבתי המשפט על ידי עורך דין מומחה הנמצא במשרדנו וזאת בנוסף על פני טוען רבני יהודה אבלס.

דבר זה מוביל יתרון גדול בו אתם יכולים ליהנות מטוען רבני הבקיא היטב בבית הדין הרבני ובעורך דין הבקיא היטב בבתי המשפט, כך שסיכויי ההצלחה שלכם עולה לאין שיעור. 

מה המחיר של טוענים רבניים? 

מחיר טוענים רבניים משתנה מטוען רבני אחד למשנהו, כך שלא ניתן לקבוע באופן חד משמעי מה הוא המחיר אותו תצטרכו לשלם עבור שכירת שירות ייצוג של טוען רבני.

במאמר מחיר טוען רבני עשינו לכם סדר בגובה העלויות של טוען רבני מומלץ.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

בית משפט לעניני משפחה

בית משפט לעניני משפחה

מה זה בית משפט לעניני משפחה בית משפט לעניני משפחה הינה ערכאה שיפוטית שדנה בתביעות הקשורות לבני המשפחה, כאשר התביעות העיקריות הן תביעות הקשורות בין

קרא עוד »
היכן עושים אישור הסכם ממון

בקשה לאישור הסכם ממון

בקשה לאישור הסכם ממון שונה כאשר הבקשה מוגשת לפני הנישואין מאשר כשהיא מוגשת לאחר הנישואין, אך בכל מקרה אישור הסכם ממון הינו דבר נצרך בכדי

קרא עוד »
גירושין בישראל

איך מתגרשים בישראל

איך מתגרשים בישראל בצורה הכי טובה? האם יש פתרון קסם להתגרש ללא צורך בהתערבות של סיוע משפטי? מה הם הכלים הנכונים לצלוח את התקופה הקשה

קרא עוד »
דילוג לתוכן