איך מתגרשים יפה?

חלוקת רכוש בגירושין

איך מתגרשים יפה בלא שהדבר יגרום נזק לילדים, הוא החלום של כל בני זוג שמבקשים להתגרש בצורה מכובדת.

הדבר הוא ישים, אבל צריך לדעת שלא מדובר בהליך קל, לרוב בין בני הזוג קיימים אימוציות רבות אשר לא נותנים לבני הזוג לדעת איך מתגרשים יפה.

מסיבה זו לצערנו אנו נתקלים בהליך גירושין מסורבל ללא כל תכלית רק בכדי לנסות ולהשפיל את בן/ת הזוג.

לא פעם בני הזוג יכולים להילחם על פרוטות רק בשביל להראות לצד השני שאני ינצח, או בכדי לנקום בצד השני.

מה הם הסיבות שבני זוג מבקשים לדעת איך מתגרשים יפה

קיימים מספר סיבות שבגינם מבקשים בני הזוג להתגרש יפה בצורה מכובדת.

  • בני הזוג מבינים היטב כי הליך גירושין מכוער לא יגרום להם "כבוד" ולכן הם מבקשים לערוך את הגירושין בצורה יפה ומכובדת.
  • בני הזוג אינם יודעים איך מתגרשים כשאין כסף, ולכן הם מבקשים לדעת איך מתגרשים יפה ובכך הם מבקשים לחסוך כסף, כאשר אין ספק שמחיר טוען רבני עבור טיפול בתיק מורכב גבוה בהרבה מעלות גירושין בצורה יפה.
  • בני הזוג חוששים איך להתגרש בלי לפגוע בילדים, ולכן הם מבקשים להתגרש יפה, כך שהפגיעה בילדים תהיה פחותה לעומת הליך גירושין מסורבל.

איך מבצעים גירושין יפה

גירושין בצורה יפה נעשית בהסכם גירושין של בני הזוג בו הם מסדירים את מכלול הנושאים שבמחלוקת כגון חלוקת רכוש, מזונות ילדים, ועוד.

ניתן לעשות הסכם גירושין ללא עורך דין, אך הדבר אינו מומלץ, שכן לכל מילה בהסכם ישנה השלכה לטווח הארוך, כשלפעמים השמטה בשוגג של פרט מסוים עלולה לעלות לכם ביוקר רב.

המלצתי האישית שלא לחסוך בעלות של ייעוץ משפטי מקצועי של טוען רבני או עורך דין. בכדי שהוא יסייע לכם בעריכת ההסכם כך שתוכלו להיות רגועים ושקטים שההסכם אכן ממצה את כל הזכויות שלכם.

לאחר שערכתם את הסכם הגירושין עליכם להביא את ההסכם חתום לאישור בית הדין הרבני או בית המשפט למשפחה.

בית הדין הרבני או בית המשפט יעבור עמכם על כל פרטי ההסכם בכדי להבחין כי אכן הבנתם את משמעות ההסכם, כשלאחר מיכן הוא יעשה לכם אישור להסכם הגירושין ומאתו הרגע ההסכם נכנס לתוקף.

אין ספק שאפשרות של עריכת ההסכם הינה ההמלצה הטובה ביותר למבקשים לדעת איך מתגרשים יפה.

טוען רבני מומלץ

איך מתגרשים יפה בגירושין שלא בהסכמה

גירושין שלא בהסכמה אינו חייב להיות גירושין "מכוערים", לא פעם אנו נתקלים במשרדנו במקרה של גירושין שלא בהסכמה בו כל אחד מבני הזוג יודע לכבד ולהכיל את בן/ת הזוג, כך שהם מתגרשים יפה.

אין ספק כי במקרה זה צריך לדעת היטב איך להתכונן לגירושין בצורה הטובה ביותר, אך בהחלט ניתן לומר שלאחר שבני זוג מודעים כי המחשבה שהשני חושב אחרת ממה שהם חושבים, עדיין אינו אומר כי מדובר ב"מלחמה", יכולים לערוך את הליך הגירושין בצורה מכובדת.

לרוב במקרים אלו אין מדובר בחילוקי דעות מאוד מהותיות כגון שהאישה מסרבת לתת גט, או חילוקי דעות על הסדרי שהות של הילדים, אלא מדובר בחילוקי דעות קטנים על היקף הסדרי השהות של הקטינים.

גישור פתרון להתגרש יפה

בני הזוג יכולים להסתייע במגשרים פרטיים או במגשרים של יחידת הסיוע של בית הדין הרבני בכדי להגיע להבנות בנושאים של חילוקי הדעות ביניהם.

אך לצערי אני נתקל במקרים בהם למרות שבן הזוג ביקש לדעת איך מתגרשים יפה ולמרות שבני הזוג פנו למגשרים יקרים עדיין הליך הגירושין נעשה בצורה שאינה יפה.

הסיבה לכך היא כיון שהליך הגירושין מלווה בכעסים גדולים כנגד בן/ת הזוג בפרט אם קיימים הוכחת בגידה בהליך גירושין, שכן דבר זה מפר את כל הנאמנות שיש לכל אחד מבני הזוג כלפי בן/ת הזוג.

הקושי לשקם את הנאמנות בין בני הזוג לאחר שקיימות ראיות על בגידה הוא גבוה מאוד, ולכן ברוב המקרים הדבר לא יצלח, כך שאין פתרון מאשר לנהל הליך קשה בבית הדין הרבני.

איך מתגרשים יפה לא בכל מחיר

הרצון להתגרש יפה בצורה מכובדת לעיתים מנוצלת לרעה על ידי בן/ת הזוג שרואה את רצונכם הטוב לסיים את ההליך ללא פגיעה בילדים.

ניצול לרעה יכול להיות על ידי הקשחת תנאים שאינם הוגנים רק בגלל שאתם מבקשים לדעת איך להתגרש יפה, ובמקרים חמורים יותר אחד מההורים מנצל את הרצון הטוב של בן/ת הזוג בפגיעה בילדים.

הפגיעה בילדים יכולה להיות בכך שההורה סבור שהוא יכול לעשות ניכור הורי ואילו בן/ת הזוג צריכים להבליג על כך, שאם לא כן יהיה גירושין לא יפה.

במקרים אלו אין כל ברירה ולמרות רצונכם הטוב לסיים את הליך הגירושין בצורה יפה, הרי שהגירושין ייעשו בצורה שונה.

כולי מלא תקווה שלאחר שבן/ת הזוג יראה כי אין כל מקום "לסחוט" אתכם, הרי שהוא יבוא למשא ומתן בצורה הוגנת יותר.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

מזונות במשמורת משותפת

מזונות בהורות משותפת

מזונות בהורות משותפת הינו נושא מאוד חשוב לבני הזוג שמבקשים לדעת כמה עולה מזונות לילד אחד כשיש הורות משותפת,  בין אם בני הזוג מנהלים תביעת

קרא עוד »
תביעת כתובה

תביעת כתובה לאחר גירושין

תביעת כתובה לאחר גירושין הינו הליך בו האישה אינה מוותרת על הכתובה שהבעל התחייב לאישה במעמד החופה, כשהצדדים הסכימו שתביעת הכתובה תידון רק לאחר הגירושין.

קרא עוד »
מה עושים כשיש ניכור הורי?

מה זה ניכור הורי?

מה זה ניכור הורי? האם כל סירוב של האם לאפשר לאב לראות את הילד ייחשב כניכור הורי? מה ההשלכות שיש על ההורה המנכר, על כך

קרא עוד »
דילוג לתוכן