מתי אישה נחשבת מורדת?

אישה מורדת

מתי אישה נחשבת מורדת ומתי אישה שמסרבת לקיים יחסי אישות עם בעלה לא תיחשב מורדת?

ההשלכות של אישה מורדת

אישה מורדת הינה אשה שמסרבת לקיים יחסי אישות עם בעלה ללא כל סיבה מוצדקת, סירוב זה יכול להיות בכך שהאישה אינה הולכת לטבול לאחר המחזור, ויכול להיות בכך שהאישה מפנה עורף לבעל.

אישה מורדת עלולה להפסיד הרבה מזכויותיה, ולכן לפני שהיא בוחרת להיות אישה מורדת כדאי שהיא תעשה חישוב מחדש.

כך שאם האישה אינה יודעת מתי אישה מקבלת מזונות אישה, עליה לדעת כי לאחר שהיא תוכרז כמורדת היא לא תהיה זכאית למזונות אישה.

זכות נוספת שהאישה תפסיד הוא תביעת כתובה, שכן אישה מורדת אינה זכאית לקבל כתובה, כשלפעמים מדובר בהפסד של מאות אלפי שקלים.

מתי אישה לא נחשבת מורדת

לא בכל מקרה האישה שמסרבת לקיים יחסי אישות עם בעלה תחשב כאישה מורדת, לפעמים האישה שמסרבת לקיים יחסי אישות עושה זאת בסיבה מוצדקת.

בין הסיבות השכיחות שניתן למנות הוא מקרה בו האב משפיל את האישה לפני הילד עד כדי כך שהאם אינה יודעת מה לעשות כשיש ניכור הורי, או במקרים חמורים מכך שהאב נוקט באלימות פיזית כנגד האם, כמו כן במקרים של גירושין בעקבות בגידה של הבעל.

כך שאם נרצה לסכם, יהיה ניתן לומר שלא בכל מקרה האישה תחשב כמורדת, כך שככל ועולה השאלה מתי אישה נחשבת מורדת צריכים לבחון האם לאישה יש סיבה מאוד מוצדקת לכך שהיא מסרבת לקיים יחסי אישות עם הבעל ואזי היא לא תחשב מורדת, או שמא אין לה סיבה מוצדקת ולכן היא תוכרז כמורדת.

מתי אישה נחשבת מורדת ומתי הבעל נחשב מרדן

בהרבה מהמקרים אנו מוצאים כי גם הבעל מסרב לקיים יחסי אישות עם האישה וגם האישה אינה רוצה לקיים יחסי אישות עם הבעל, האם במקרה זה הבעל ייחשב כמורד או שמא האישה תחשב כמורד.

התשובה לכך משתנה בהתאם למקרה, שכן ככל ולאחד מבני הזוג קיימת סיבה מוצדקת למרידתו, הרי שאותו בן הזוג לא ייחשב כמורד ואילו בן/ת הזוג שאין לו/ה סיבה מוצדקת למרידה ייחשב כמרדן/נית.

אך מה קורה במקרה בו לשני בני הזוג אין סיבה מוצדקת להפסקת חיי אישות האם ניתן להטיל את האשמה על אחד מבני הזוג או שהאשמה תהיה מוטלת על שני בני הזוג בשווה.

התשובה לכך היא שלמרות שגם האיש הינו מורד אבל כיון שהאישה מורדת בבעלה ללא שיש לה סיבה מוצדקת הרי שהיא מפסידה את כתובתה ומזונותיה.

כך שאם אתם שואלים מתי אישה נחשבת מורדת, עליכם לדעת כי בין אם האיש מורד בנוסף למרידת האישה ובין אם לאו, ככל ומרידת האישה ללא סיבה מוצדקת, הרי שהאישה תוכרז כמורדת.

מתי אישה נחשבת מורדת?

אישה נחשבת מורדת רק בהכרזה

אם לא ידעתם מתי אישה נחשבת מורדת האם מיד שהיא מפסיקה לקיים יחסי אישות פעם אחת או שדווקא אם מדובר בהפסקה למשך זמן רב יותר, עליכם לדעת כי אישה מורדת נחשבת כמורדת רק לאחר הכרזה על האישה כמורדת.

מסיבה זו לא פעם אנו נתקלים במקרה בו הבעל מבצע פתיחת תיק גירושין ברבנות תל אביב או ברבנות אחרת עקב כך שהאישה מסרבת לקיים יחסי אישות, כשבסופו של יום בית הדין מקבל את תביעת הכתובה לאחר הגירושין שהאישה מגישה.

הסיבה לכך נעוצה בכך שהבעל שהגיש את תביעת הגירושין לא ידע מה צריך להביא לפתיחת תיק גירושין ברבנות ולכן הוא לא הגיש בקשה להכריז על האישה כמורדת.

בכדי שהאישה תהיה מורדת על בית הדין להתרות באישה שאם היא תמשיך לסרב לקיים את יחסי האישות הרי שהיא תהיה מורדת על כל המשתמע מכך, ורק לאחר שההתראה לא הועילה ועדיין האישה ממשיכה לעמוד במריה, האישה תוכרז כמורדת, אך ככל ולא הייתה התראה, האישה אינה נחשבת מורדת.

מתי אישה נחשבת מורדת ללא הכרזה

ישנם מקרים בהם למרות שבית הדין לא הכריז על האישה כמורדת עדיין האישה נחשבת מורדת והאישה תפסיד את הכתובה.

המדובר הוא במקרה בו הבעל טוען כי הוא אינו רוצה לקיים יחסי אישות עם האישה, כלומר במקרה ששני בני הזוג מורדים זה על זה.

אף שהדבר נראה על פניו כאבסורד, שכן אם הבעל רוצה להמשיך את הקשר עם אשתו והוא לא ביקש להכריז על האישה כמורדת, האישה לא תפסיד את כתובתה, ואילו במקרה בו הבעל גם מורד על האישה, אישה תפסיד את כתובתה.

מכל מקום הפסיקה המקובלת שאכן במקרה ושני בני הזוג מורדים זה על זה אין צריך התראה והאישה תחשב כמורדת.

לכן מומלץ בכדי שלא להיכנס לספיקות לבקש מבית הדין בכל מקרה שיכריז על האישה כמורדת ואז תוכלו להיות רגועים שהאישה מפסידה את כתובתה.

לסיכום מתי אישה נחשבת מורדת

כפי שהנכם רואים הרי שהשאלה מתי אישה נחשבת מורדת אינה שאלה פשוטה כלל, כשבכל מקרה יש לבחון לגופם של דברים, האם הכריזו על האישה כמורדת, האם הבעל גם הוא מורד באישה, והאם לאישה יש סיבה מוצדקת למרידתה.

לכן חשוב שבכל מקרה בו עולה ספק האם האישה נחשבת מורדת לפנות לטוען רבני יהודה אבלס שבקיא היטב בהלכות מורדת בכדי שהוא יסייע לכם לקבל את ההחלטה הנבונה.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

לפני שמתגרשים כדאי שתדעו על טוען רבני לגירושין

סכסוכי ירושה בין אחים

סכסוכי ירושה בין אחים הינו דבר שמפרק את המשפחה כאשר בהרבה מהמקרים המשפחה הייתה באחדות ובשלווה עד לרגע פרוץ סכסוך הירושה בין אחים. האם יש

קרא עוד »
תשלום מזונות

תשלום מזונות בכלא – האומנם?

תשלום מזונות בכלא? אב המואשם בפלילים אשר נידון לשנות מאסר, חפץ הוא לחמוק מחיוב תשלום מזונות ילדיו, בטענה שהוא שוהה בבית הסוהר ואין באפשרותו לשלם,

קרא עוד »
דילוג לתוכן