מה נחשב הוכחת בגידה בהליך גירושין?

מה נחשב הוכחת בגידה בהליך גירושין?

הוכחת בגידה בהליך גירושין אינו דבר של מה בכך, לרוב בן/ת הזוג שבוגדים בחיי הנישואין יודעים היטב להסתיר את מעשיהם כך שלא יהיה ניתן להוכיח את הבגידה.

במאמר זה נסביר כיצד בכל זאת ניתן להוכיח בבגידה למרות הסתרת בן/ת הזוג את הבגידה, ומה נצרך בכדי שבית הדין אכן ישתכנע כי אכן קרתה בגידה.

עדויות כחלק מהליך הוכחת בגידה בהליך גירושין

ברצוני לפתוח את המאמר במקרה לא סטנדרטי בכדי שיוכל להמחיש כיצד עדויות על בגידה אינם יכולים להוכיח כי אכן קרתה בגידה.

למשרדנו הגיע בעל שהגיש תביעת שלום בית בבית הדין ואילו האישה אמרה אני רוצה להתגרש כיון שנמאס לי להמשיך לחיות עם הבעל הנוכחי.

לאחר שהאישה ראתה כי בית הדין מאמץ את עמדת הבעל כי יש מקום לשלום בית, טענה האישה כי היא מצאה בן זוג חדש כי היא אסורה על בעלה.

האישה הביאה לראיה את אמה והבועל שאכן יאשרו כי האישה חייה עם גבר זר ואילו האיש טען בלהט כי מדובר בשקר, והאישה אינה אסורה עליו כלל.

שאלה זו הגיע לפתחו של בית הדין הרבני הגדול כשהוא מכריע שהעדים הינם קרובי משפחה ועדים פסולים ולכן האישה לא נאסרה על בעלה, דבר אשר גרם שסגרו לאישה את פתיחת תיק גירושין ברבנות תל אביב.

מאידך אין ספק שככל והבעל טוען שהאישה בוגדת ולשם כך הוא מצרף הוכחת בגידה בהליך גירושין את עדותם של הבועל או אחר הרי שבהחלט שהדבר יכול להתקבל.

חוקר פרטי בהליך גירושין להוכחת בגידה

בהרבה מהמקרים בהם עולה חשד של בגידה על ידי אחד מבני הזוג שוכר בן הזוג השני חוקר פרטי בכדי שהוא יסייע בידו להוכיח את דבר הבגידה.

חוקר הפרטי עוקב אחר בן/ת הזוג על הליכות חייהם והיכן הם נוהג להסתובב, לאחר שמתגלה המקרה בו יש חשד לבגידה הרי שהחוקר יתעד את דבר החשד כגון הסתתרות עם אישה זרה וכו'.

מדובר בדבר לא זול בכלל, לפעמים ובפרט אם אין מידע קונקרטי על מועד מסויים בו מתבצעת הבגידה, הרי שהעלות עלולה להיות גבוהה מאוד.

מה נחשב הוכחת בגידה בהליך גירושין?

הוכחת בגידה אסורה בהליך גירושין

צריך לדעת שבהתאם לחוק אסור לאחד מבני הזוג להניח מכשיר ציטוט או לפרוץ למכשיר הסלולארי של בן הזוג והדבר נחשב כעבירה פלילית.

גם במקרה בו בצעתם את העבירה וחדרתם למכשיר הסלולארי של בן הזוג, הרי שיהיה לכם קושי להציג את הראיה בבית הדין.

יחד עם זאת בהרבה מהמקרים המכשיר הסלולארי של בן הזוג אינו שייך דווקא לו אלא שכל בני הבית משתמשים במכשיר זה כשהמכשיר מונח קבל עם ועדה לכל בני המשפחה, במקרה זה אין כל בעיה "לחטט" במכשיר הסלולארי.

הוכחת בגידה בהליך גירושין על ידי טוען רבני

מקרים בהם לא הצלחתם להוכיח את הבגידה בהליך הגירושין עדיין אל תאמרו נואש, לא פעם לאחר שמשרדנו חוקר את בן/ת הזוג חקירות קשות נאלצים הם להודות במעשה הבגידה.

אין ספק שלא מדובר בהליך קל, שכן לא במהרה ובקלות בן/ת הזוג יפליל את עצמו, אך בהחלט ניתן לומר שטוען רבני מומלץ אשר יש לו ניסיון רב בהחלט יכול להביא בידכם את התוצאה.

הוכחת מעשה כיעור בהליך גירושין

לא פעם אינכם יכולים להוכיח ממש את הבגידה אבל בהחלט מהחומר הראיות שבידכם ניתן ללמוד כי גם אם לא נעשה בגידה ממש, הרי שנעשה מעשה כיעור.

למעשה כיעור ישנה השלכה בהלכה להפסד זכויותיה של האישה, אלא שהדבר משתנה בהיקף מעשה הכיעור שהאישה עשתה ובתדירות שהאישה עושה.

כמו כן ישנה השפעה לחברה של בני הזוג, כלומר אינו דומה אישה הנמנית על המגזר החרדי כשבחברה זו מעשה מסוים יתפרש ככיעור ואילו במגזר הכללי הדבר אינו נחשב כלל לבעיה.

לכן יש לשקול בכל מקרה האם כבר יש בידכם את "ראיית הזהב" של בגידה או שעליכם לבסס את הדברים טוב יותר.

מה מרוויחים מהוכחת בגידה בהליך גירושין

לאחר שהצלחתם להוכיח בגידה בהליך גירושין בין אם הוכחתם על ידי עדויות ובין באמצעות חוקר פרטי, עליכם לדעת מה הם זכויותיכם לאחר שתפסתם את בן הזוג בקלקלתו.

קיימים מספר יתרונות לכך:

  • הדבר הראשון הוא לאחר שמצאתם את בן הזוג בקלקלתו הרי שאין לכם את הספיקות "איך יודעים מתי צריך להתגרש", שכן אם בן הזוג בחר לפרק את התא המשפחתי על ידי בגידה, הרי שאין כל טעם להמשיך את חיי הנישואין.
  • ככל והאישה היא שבגדה בבעל, הרי שאין כל מקום לספיקות מתי האישה מקבלת מזונות אישה, שכן בגידה גוררת הפסד מלא של מזונות אישה.
  • ככל והאישה בגדה הרי שהיא תפסיד את כתובתה, מאידך ככל והבעל הוא שבגד באישה הרי שניתן להגיש תביעת נזיקין בגירושין בבית הדין הרבני.
  • לחלוקת רכוש בגירושין עלולה להיות השלכה מסוימת לכך שיש הוכחת בגידה בהליך גירושין, אך מדובר במקרים מסוימים מאוד.
  • חשוב להדגיש כי לבגידה בהליך גירושין אין כל משמעות לתנאים של משמורת משותפת, או לחלוקה שונה בהסדרי שהות.
  • כמו כן אין כל השלכה לבגידה לשאלה עד איזה גיל משלמים מדור, כשתביעת מזונות הילדים תידון בנפרד לשאלת הבגידה.
ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

תביעת מזונות ילדים

תביעת מזונות ילדים

היכן ניתן להגיש תביעת מזונות ילדים? האם יש הבדל בין הערכאות בגובה דמי המזונות? מה ניתן לעשות בכדי להשפיע על גובה דמי המזונות? על כך

קרא עוד »
דילוג לתוכן