עד איזה גיל משלמים מדור?

עד איזה גיל משלמים מדור?

עד איזה גיל משלמים מדור עבור הילדים? האם ישנו הבדל בין חיוב מזונות הילדים לבין חיוב מדור? ובכלל מה הוא תשלום מדור המשולם בנוסף לתשלום מזונות הילדים.

מתי משלמים מדור?

לפני שנבחן את השאלה עד איזה גיל משלמים מדור, יש צורך לבדוק בראשית הדברים מה הוא תשלום מדור? והאם ניתן לחמוק מתשלום מדור.

תשלום מדור ישולם על ידי האב לאם במקרה בו האם מתגוררת עם הילדים בדירה שכורה או לחילופין בדירה אשר האם משלמת משכנתא עבור הדירה בו הם מתגוררים.

הסיבה לתשלום המדור נובע מהשיקול שכשם שהילדים צריכים אוכל ובגדים שבגינם משלם האב את תשלום המזונות, כך הילדים צריכים קורת גג בכדי להתגורר, כשתשלום זה הוא חלק בלתי מבוטל מהוצאות שעל האב לשאת.

מסיבה זו לפני שאתם עורכים פירוק שיתוף בדירת מגורים והאישה נאלצת לשכור דירה, חשוב שתשקלו היטב איך עורכים חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים. שכן ככל ותעשה זאת בצורה מושכלת והאישה תישאר לגור בדירת הצדדים הרי שתצליחו לחמוק מתשלום המדור.

עד איזה גיל משלמים מדור בבית הדין הרבני?

הגיל שעל האב לשלם מדור ילדים חלוק בין בתי המשפט לבתי הדין הרבנים, ונעשה סדר בדברים.

ילד עד גיל 6, חובת האב לפרנס ולתת מדור הינו חוב אבסולוטי, כלומר אין כל השפעה להיקף הכנסות האם לעומת הכנסות האב, כמו כן אין הבדל אם מתקיים הורות משותפת או שהאם הינה משמורנית בלבד.

ילד מגיל 6-18, קיים הבדל בין הגישות של בתי הדין הרבניים לעומת בתי המשפט למשפחה בשאלה כמה משלמים מזונות, שכן בעוד שבתי הדין הרבניים לא ייתנו משקל משמעותי להיקף הכנסות של האם, הרי שבתי המשפט יינתנו לכך משקל בגובה חיוב המזונות.

כמו כן במקרה בו יש משמורת משותפת מזונות הילדים בבית הדין הרבני תהיה די דומה למקרה בו האם הינה משמורנית, הרי שבבתי המשפט ייתכן והאב לא ישלם שקל עבור מזונות הילד, כשהאחריות הכלכלית של מזונות הילד תיפול על ההורים בשווה.

ילד מעל גיל 18, אין כל חובה לאב מדור על הילד, אם כי שהנוהג הוא שהאב משלם תשלום של שליש ממה ששילם האב בטרם הגיע הילד לגיל 18.

סיכומו של דבר כשאנו מבקשים לבחון עד איזה גיל משלמים מדור ניתן לומר שהחובה היא עד שהילד מגיע לגיל 18.

עד איזה גיל משלמים מדור בהסכם גירושין?

בהסכם גירושין לא ניתן לקבוע באופן ברור עד איזה גיל משלמים מדור והדבר משתנה ממקרה בהתאם לסיכומי הצדדים.

לפעמים האב דורש שתהיה משמורת משותפת בכדי לחסוך בעלות המדור והמזונות של הילד, ואילו האם שמבינה את החסרונות של משמורת משותפת מסכימה לוותר על המדור או כל ויתור אחר.

מאידך ישנם מקרים בהם ההורים רק דואגים איך להתגרש בלי לפגוע בילדים ולכן הם מגיעים להסכמות מושכלות אשר מחד ייתנו לילדים את שמגיע להם, ומאידך האב יוכל להמשיך ולהתכלכל.

בכל מקרה את הסכמות ההורים על עניין גובה דמי המזונות והמדור יש להעלות על גבי הכתב ולהביא לאישור הסכם הגירושין בבית הדין הרבני או בבית המשפט.

תשלום מזונות לעומת תשלום מדור

חשוב להדגיש כי קיים הבדל מהותי בין תשלום מזונות לבין תשלום עבור המדור בפרט כשהמדובר בהרבה ילדים.

כשאנו באים לבחון כמה מזונות משלמים על 3 ילדים לעומת כמה מזונות משלמים עבור ילד אחד, הרי שהתפיסה המקובלת שעל 3 ילדים ישלם האב כפול 3 מהמזונות שמשולמים על ילד אחד.

אך הדבר אינו נכון, שכן התפיסה המקובלת בבתי הדין שככל וישנם יותר ילדים כך תשלום המזונות הבסיסי עבור כל ילד יופחת עד שבמקרים מסוימים ייפסקו דמי מזונות מינימליים.

אלא שבעוד שבתשלום מזונות ההפחתה בתשלום המזונות עבור כל ילד תהיה נמוכה, הרי שבתשלום המדור יהיה לכך השפעה גדולה יותר.

בהתאם לפסיקה האב חייב לשלם מדור עבור ילד אחד 30% מדמי המדור ואילו עבור 3 ילדים ויותר ישלם האב 50% מדמי המדור.

כך שבהחלט ניתן לקבוע כי מלבד השאלה עד איזה גיל משלמים מדור, יש לבחון בכמה ילדים מדובר, שכן תשלום דמי המדור עבור הילד הראשון גבוה בהרבה מתשלום דמי המדור עבור הילדים הבאים.

עד איזה גיל משלמים הוצאות אחזקת מדור?

מאמר זה עוסק בתשלום המדור, קרי תשלום השכירות או המשכנתא שמשולם בגין הדירה בהם מתגוררים הילדים, אך כיון שאני שומע שאלות עד איזה גיל משלמים הוצאות אחזקת המדור, נתייחס לכך בקיצור.

בבתי הדין הרבניים לרוב תשלום דמי המזונות כולל בתוכו את תשלום הוצאות אחזקת המדור, כך שאין חיוב נוסף עבור אחזקת המדור.

מאידך בבתי המשפט למשפחה התשלום עבור הוצאות אחזקת המדור לעיתים מחושב בנפרד לתשלום דמי המזונות.

תשלום הוצאות אחזקת המדור זהה לתשלום המדור, כך שמאותו היום שהאב יפסיק לשלם עבור המדור, הרי שהוא ייפטר גם מתשלום אחזקת המדור.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

כמה עולה הסכם ממון

כמה עולה הסכם ממון?

חושבים לערוך הסכם ממון אבל לא יודעים כמה עולה הסכם ממון? במאמר זה נסביר את כל העלויות הכרוכות בהסכם ממון. החשש מהשאלה כמה עולה הסכם

קרא עוד »
דילוג לתוכן