מה צריך להביא בעת פתיחת תיק גירושין ברבנות?

פתיחת תיק גירושין ברבנות

שאלה מאוד נפוצה שנשאלת על ידי בני הזוג אשר הגירושין הוא הפעם הראשונה בחייהם: מה צריך להביא בעת פתיחת תיק גירושין ברבנות?

מה צריך להביא לפתיחת תיק ברבנות? תלוי בסוג התיק

לא פעם אני נתקל בבני זוג ששואלים מה צריך להביא לגירושין ברבנות, כשהם אינם מודעים שלפני הטקס של הגירושין חובה להקדים ולפתוח תיק מתאים.

התשובה לשאלה מה צריך להביא בעת פתיחת תיק גירושין ברבנות משתנה בתיקים אותם אתם מתעדים לפתוח, שכן בהתאם לתיק שאותו אותם מבקשים לפתוח יש להביא את הציוד הנצרך.

באופן כללי ניתן לומר שקיימים שני סוגים של תיקים עיקריים עליהם נתמקד במאמר זה, האחד פתיחת תיק גירושין שלא בהסכמה, והשני פתיחת תיק גירושין בהסכמה.

מלבד זה ניתן לפתוח תיק לאישור הסכם ממון לאחר נישואין בו בני הזוג אינם מבקשים להתגרש, אלא הם מבקשים להסדיר את נושא הרכוש, כשבמקרה זה עליהם להביא את הסכם הממון לאישורו של בית הדין הרבני.

מאמר זה סוקר עבורכם מה צריך להביא לגירושין ברבנות בכל אחד מהמקרים.

מה צריך להביא לפתיחת תיק ברבנות לגירושין שלא בהסכמה?

פתיחת תיק גירושין ברבנות שלא בהסכמה נצרכת למקרה בו אין לבני הזוג הסכמות על הגירושין או על שאלות אחרות הקשורות בעתיד חייהם של בני הזוג וילדיהם, כגון האם בני הזוג מבקשים שתהיה משמורת משותפת או שהם חוששים לחסרונות של משמורת משותפת.

במקרה זה בהתאם לחוק טרם פתיחת תיק גירושין על בני הזוג להגיש בקשה ליישוב סכסוך, המדובר בטופס פשוט בו ממלאים את פרטי בני הזוג.

לאחר פתיחת תיק הליך ליישוב סכסוך תקבלו הזמנה ממזכירות בית הדין הרבני להופיע בפני יחידת הסיוע בניסיון לסיים את הסכסוך על ידי הליך גירושין בהסכמה.

לפגישת המהו"ת הראשונה שתקיים ביחדת הסיוע לא תועלו להביא מייצג, כך שאם שכרתם טוען רבני או עורך דין, הרי שהוא לא יוכל להופיע עמכם לפגישה, אלא הוא יוכל להדריך אותכם "מרחוק".

ככל ולא הצלחתם להגיע להסכמות בפגישת המהו"ת, תוכלו לפתוח תיק גירושין שלא בהסכמה וזאת לאחר שחלפו 60 יום מעת הגשת הבקשה ליישוב סכסוך.

מה צריך להביא לפתיחת תיק גירושין בהסכמה?

פתיחת תיק גירושין ברבנות מה להביא?

ככל והצלחתם להגיע להסכמות במכלול הנושאים הקשורים לגירושין עליכם לפתוח תיק לגירושין בהסכמה.

אלא שבניגוד להליך גירושין שלא בהסכמה בו אתם נזקקים לפתוח תיק יישוב סכסוך טרם פתיחת תיק גירושין, הרי שבמקרה של הסכמה ניתן לפתוח את תיק הגירושין לאלתר.

רק חשוב שתדעו מה צריך להביא לפתיחת תיק ברבנות בכדי שלא יהיה מצב בו החסרתם פריטים ואתם נאלצים לחזור ריקם לביתכם.

במקרה זה עליכם להביא תעודת זהות וספח המעיד על מקום מגוריכם, וכן הסכם גירושין בו העליתם על גבי הכתב את ההסכמות שהגעתם על מכלול הנושאים בכדי שבית הדין יעשה עבורכם את אישור הסכם הגירושין.

מה חשוב לדעת לפני פתיחת תיק גירושין ברבנות שלא בהסכמה?

לפני שאתם בודקים מה צריך להביא לפתיחת תיק ברבנות כדאי שתשימו לב למספר דברים טרם פתיחת תיק הגירושין.

האחד, האם בן/ת הזוג לא פתחו כבר תיק בבית המשפט למשפחה, שכן ככל ונפתח כבר תיק לנושאים הכרוכים לגירושין בבית משפט למשפחה לא תוכלו לפתוח תיק ברבנות בהתאם להלכה יש בגירושין ברבנות מאבק סמכויות.

דבר נוסף שעליכם לדעת שעלות ניהול הליך גירושין אינו הליך זול, ולכן ככל ואין בידכם אמצעים כלכליים כדאי להיות ערוכים איך מתגרשים כשאין כסף.

בכל מקרה שיש לכם ספיקות מה צריך להביא לפתיחת תיק ברבנות כדאי לקבל ייעוץ מקצועי של טוען רבני לגירושין, חשוב מאוד שכשאתם בוחרים טוען רבני לבדוק שהוא אכן טוען רבני לגירושין ולא מדובר בטוען רבני לדיני ממונות.

מה לא צריך להביא לפתיחת תיק ברבנות?

כמו שחשוב להכיר מה צריך להביא לגירושין ברבנות, רצוי לדעת גם מה אין צורך להביא. בבתי הדין הרבניים אין חובה להביא את כל האסמכתאות והראיות שיש לכם כנגד בן/ת הזוג בפתיחת התיק, כך שניתן לשמור את הראיות להמשך ההליך.

כמובן בכל מקרה יש לבחון את כדאיות הדברים, האם יהיה נכון להביא את הראיות בפתיחת התיק ברבנות או שמא עדיף להמתין עד לדיון, אך אין כל חובה להציג זאת מיד בפתיחת ההליך.

כמו כן אין צורך לחתום על תצהיר בהגשת התביעה, אלא די להגיש את כתב התביעה כשהיא אינה חתומה בתצהיר.

חשוב לציין כי בכך בתי הדין הרבניים שונה מבתי המשפט, שכן בבית המשפט חובה להגיש את התביעה חתומה בתצהיר, כמו כן קיימת חובה לפרוס בכתב התביעה את מכלול הראיות שיש בידכם.

במידה ובחרתם לשכור את שירותיו של טוען רבני אין לכם כלל "דאגות" מה צריך להביא לפתיחת תיק ברבנות, שכן הטוען הרבני הוא יפתח לכם את התיק בצורה הטובה ביותר.

רק חשוב לבדוק לפני שאתם סוגרים את ההתקשרות עם הטוען הרבני האם מחיר טוען רבני כולל גם את פתיחת התיק והגשת בקשות לבית הדין או שהוא גובה בגין זה תשלום נוסף.

מה צריך להביא לגירושין ברבנות ביום סידור הגט

בין אם מדובר בהליך גירושין בהסכמה ובין אם מדובר בהליך גירושין מסורבל, ככל והגעתם בשעה טובה ומוצלחת ליום סידור הגט, חשוב שתדעו מה צריך להביא לגירושין ברבנות ביום סידור הגט.

הדבר החשוב ביותר להביא הוא את תעודת זהות של בני הזוג בכדי שיהיה ניתן לזהות את בני הזוג שאכן הם המתגרשים ולא מדובר בשני אנשים זרים המתחזים להיות כבני זוג.

דבר נוסף הוא עד קרוב משפחה שמכיר את שמות בני הזוג ושמות אביהם של בני הזוג, בכדי שהוא יוכל להעיד כיצד קוראים לבעל ולאביו וכן לאישה ולאביה.

ככל והעד אינו מכיר את פרטי שני בני הזוג אלא רק שם של אחד מבני הזוג יש צורך שכל אחד מבני הזוג יביא עד אחר שיוכל להעיד מטעמו.

עדות זו כשרה גם באישה וגם בבני משפחה, ולהיפך ההמלצה להביא בן משפחה שמכיר היטב את שמות הצדדים ואביהם.

ככל ואין לכם אפשרות להביא עד שמכיר את שם אביכם כגון במקרה בו ואתם עליתם לישראל בגיל צעיר ואילו האב נותר ברוסיה או במדינה אחרת, יש לברר אצל בית הדין מה עליכם לעשות, האם יהיה ניתן להסתפק בגירושין ללא עדות של העד.

במקרים בהם ישנו עד אלא שהוא אינו יכול לבוא פיזית לבית הדין להעיד, בית הדין עשוי להסתפק שיחה טלפונית או בזום עם העד.

דבר נוסף שתתבקשו להביא הוא את שטר הכתובה, דרישה זו תתבצע ללא כל קשר האם האישה מבקשת להגיש תביעת כתובה לאחר הגירושין או שהאישה מוותרת על כתובתה מכל סיבה שהיא.

סגירת תיק ברבנות

ככל ואחד מבני הזוג פתח תיק ברבנות ולאחר מיכן הוא רוצה לסגור את התיק בגלל שבני הזוג ערכו הסכם שלום בית או מכל סיבה אחרת, עליו להגיש בקשה לסגירת התיק.

ככל והמדובר בבקשה משותפת בה שני בני הזוג מבקשים מבית הדין הרבני לסגור את התיק שנפתח, הרי שבית הדין הרבני ייעתר לבקשה ויורה למזכירות בית הדין לסגור את התיק.

אך, ככל ואחד מבני הזוג מתנגד לסגור את התיק בנימוק כי הוא רוצה לברר את הטענות שהועלו בעת פתיחת התיק ברבנות, בית הדין עשוי להיעתר לבקשתו, ובכל מקרה הוא צפוי לחייב בהוצאות את בן הזוג שפתח את התיק ולאחר מיכן הוא ביקש לסוגרו.

החלטת בית הדין הרבני בבקשה לסגור את התיק ברבנות דינה כדין החלטה סופית של בית הדין, אשר ניתן להגיש ערעור על החלטת בית הדין הרבני בפני בית הדין הרבני הגדול לערעורים בירושלים.

מה עושים להכנות סידור הגט

לאחר שקראתם מה צריך להביא לגירושין ברבנות והגעתם מוכנים ליום סידור הגט, הגיע הזמן שנעשה לכם סדר כיצד ייראה טקס סידור הגט בפועל.

ביום סידור הגט בית הדין יכניס את שני בני הזוג לאולם ויוודא שאכן שני בני הזוג רוצים להתגרש והגירושין מתבצעים בהסכמה מלאה ללא כל לחץ או כפיה של מי מבני הזוג.

בית הדין יבדוק ויברר מה השמות שלהם והאם אין להם שם נוסף בו הם משתמשים או כינוי של השם שלכם.

עם תום הבירור של שמותיהם, בית הדן יכניס לאולם הדיונים גם את העדים שבני הזוג הביאו בכדי לוודאות שאכן לא חסר פרט בשמות שלהם.

יש לציין כי אי אמירת האמת והשמטה של שם של בני הזוג עלולה להוביל שהגט שייכתב יהיה גט פסול, ומכאן החובה לדייק ולהגיד את כל האמת עליה בני הזוג נשאלים.

לאחר מיכן הבעל ימנה את סופר הדיינים לכתוב עבורו גט בנוסח שבית הדין יאמר לו לכתוב את הגט.

זמן המשוער לכתיבת הגט הינו כשעה, כשלאחר מיכן הגט המיוחל יהיה כתוב על גבי קלף מיוחד ומוכן למסירה.

מסירת הגט מה שאתם לא יודעים

מסירת הגט הינה אקט דתי שלוקח מספר דקות כאשר הבעל מחזיק את הגט ומוסר לידיה של האישה את הגט במתנה גמורה.

מסירת הגט הינה ככל תביעה בבית הדין הרבני אשר מתנהל בדלתיים סגורות ולכן רק בני הזוג ועובדי בית הדין יוכלו להשתתף במעמד סידור בגט ולא אחד מהורי הצדדים.

במקרים בהם אתם מרגישים קושי רגשי לבצע את מסירת הגט, ניתן לבקש מבית הדין לאפשר לאחד מההורים להיות נוכחים במעמד סידור הגט.

מקווה מאוד שכעת אתם יודעים טוב יותר מה צריך להביא לגירושין ברבנות, אבל אם עדיין יש לכם ספיקות אתם מוזמנים ליצור קשר עם טוען רבני יהודה אבלס.  

מי מבצע פתיחת תיק ברבנות?

פתיחת תיק ברבנות יכולה להיעשות ללא סיוע של טוען רבני או עורך דין, אך צריך לדעת כי פתיחת תיק בצורה שאינה מקצועית עלולה לגרום לכם נזק כבד בתוצאות ההליך.

לכן, לפני שאתם נגשים לפתוח תיק ברבנות עליכם לפנות לטוען רבני הבקיא היטב בפתיחת תיק בכדי שהוא ידריך אתכם כיצד לפתוח את התיק בצורה הנכונה, והכי חשוב כיצד לפתוח את התיק ולנצח בתיק.    

איך פותחים תיק ברבנות כשאתם מיוצגים?

זוגות רבים מעדיפים להימנע מהשאלה איך פותחים תיק ברבנות, בכדי להימנע מכל ההליכים הבירוקרטיים ומהחשש שפתיחת התיק בצורה שאינה נכונה עלולה לפגוע בהליך ובכך למעשה יהיה הליך גירושין מסורבל.  

מסיבה זו הזוגות שוכרים מייצג מקצועי שהוא יפתח עבורם את התיקים הנצרכים ובכך הזוגות נהנים משלווה ומתוך ידיעה כי העבודה נעשית בצורה מקצועית על ידי הייצוג אותו הם שכרו.

משרדינו טוען רבני יהודה אבלס נותן פתרון מושלם למתלבטים איך פותחים תיק ברבנות, כשבני הזוג אינם צריכים להגיש כל בקשה בבית הדין, והכל נעשה על ידי משרדינו.

חשוב לציין כי אנו נתקלים בזוגות שמבקשים להיות מעורים יותר בנעשה בהליך הגירושין, וישנם זוגות שדווקא מבקשים להיפך להיות כמה שיותר מחוץ להליכים.

ככל ובני הזוג מבקשים שלא יישלח בקשה או תגובה לבית הדין ללא אישורם, משרדינו ישלח את הבקשה או התגובה לאישור בני הזוג, וככל והזוגות מבקשים שהבקשה תוגש ישירות לבית הדין, משרדינו מכבד גם בקשה זו.

אם אתם רוצים לשמוע עוד פרטים אתם מוזמנים לפנות אל יהודה אבלס טוען רבני ולקבל ייצוג מושלם.

מניסיוני אני יכול לומר לכם שהרבה מהפונים למשרדינו מעדיפים לשכור את שירותינו מהסיבה שהם מעדיפים להיות בראש שקט ולא להסתפק בידיעה מה צריך להביא לפתיחת תיק ברבנות ומה לומר במהלך הדיון.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

חלוקת רכוש בין בני זוג

כמה זמן לוקח להתגרש

כמה זמן לוקח להתגרש בבית הדין הרבני כשיש לבני הזוג הסכם גירושין מוכן שנערך על ידי טוען רבני מקצועי, וכמה זמן ייקח לבני הזוג להתגרש

קרא עוד »
סירוב גט

טקס גירושין ברבנות

טקס גירושין ברבנות יכול להיות משהו מפחיד בעיקר אם אתם לא יודעים איך מתקיים הליך גירושין ברבנות.  החשש מה עושים בטקס הגירושין יכול להיות מפחיד

קרא עוד »
אלימות כלכלית בגירושין

כמה מזונות משלמים לילד?

כמה מזונות משלמים לילד אחד? וכמה משלמים מזונות למספר ילדים? במאמר זה תקבלו מענה לכל השאלות שלכם, כך שתוכלו לדעת כמה מזונות משלמים לילד, ובהתאם

קרא עוד »
טיפול זוגי

טיפול זוגי

טיפול זוגי הוא השלב האחרון בניסיון למנוע הליך גירושין ברבנות, אך האם הדבר תמיד מצליח? כיצד נוכל לדעת שהטיפול זוגי אכן יהיה אפקטיבי? על כך

קרא עוד »
דילוג לתוכן