איך יודעים מתי צריך להתגרש?

איך יודעים מתי צריך להתגרש?

זוגות אשר מוצאים את עצמם עם קשיים בחיי הנישואין עומדים ותוהים איך יודעים מתי צריך להתגרש ומתי אפשר עוד "לסחוב".

האם יש זמן בו כבר ניתן לומר כי הגיע העת להתגרש ולבצע פתיחת תיק גירושין ברבנות או שמא עדיף להמתין ולחכות.

מחד המחשבה שצריך להתגרש גורם לזוגות רבים חשש ופחד איך יתבצע הגירושין, כמה עולה להתגרש, ולכן הם מעדיפים לדחוק את המחשבה שאין מנוס מגירושין, מאידך לפעמים המצב בבית הוא קשה מנשוא, כך שאין מנוס מאשר להתגרש.

שלום בית צעד לפני הגירושין

אין ספק כי במקרה בו מתגלים חילוקי דעות קשים בין בני הזוג יש להעדיף טרם הגשת תביעת גירושין לנסות ולהשיג שלום בית, ניסיונות אלו יכולים להתבצע הן על ידי פנייה ליועצי נישואין והן בהגשת תביעת שלום בית בבית הדין הרבני.

במהלך הניסיון להשיג שלום בית תקבלו הדרכה מפורטת כיצד להתגבר על הקשיים שעומדים בפניכם.

בהרבה מהמקרים ניסיון זה אכן יצלח ובני הזוג יוכלו לערוך הסכם שלום בית, בהסכם זה יפרטו בני הזוג את הדברים שעליהם לעשות בכדי להחזיר את שלום הבית לבית הצדדים.

אך בחלק מהמקרים למרות הליכה ליועצי נישואין ומטפלים זוגיים, בני הזוג לא יצליחו לעמוד באתגרים העומדים בפניהם, כך שלא יהיה מנוס מאשר הליך גירושין.

אך דבר אחד ברור לאחר שתנסו לעשות שלום בית תוכלו לדעת טוב יותר איך יודעים מתי צריך להתגרש, שכן ככל הנראה לאחר שלא תצליחו בניסיון שלום הבית, הרי שנותרה בפניכם אפשרות אחת ויחידה והיא הגשת תביעת גירושין.

איך יודעים מתי צריך להתגרש?

איך יודעים מתי צריך להתגרש במקרים קלים?

אין כל ספק שלשאלה איך יודעים מתי צריך להתגרש ישנה השלכה בטיב חילוקי דעות השוררים בין בני הזוג, כיון שברור שככל ומדובר בחילוקי דעות על נושאים מהותיים יותר, כך הצורך בגירושין יגבר, ואילו אם מדובר בחילוקי דעות זניחים הרי שניתן להתגבר על מכשול זה.

בין המקרים בהם ניתן לפתור את חילוקי הדעות שיש בין הצדדים הוא כשמתעורר חילוקי דעות על ההתנהלות הכלכלית בין בני הזוג, כשכל אחד מבני הזוג סבור שהוא השולט ברכוש, במקרה זה ניתן לערוך הסכם ממון לאחר הנישואין בו יסדירו בני הזוג מה שייך לכל אחד מבני הזוג.

מקרה נוסף ניתן לפתרון הוא חילוקי דעות כמה משלמים מזונות עבור הילדים, כשהאב מבקש לשלם דמי מזונות מינימליים ואילו האם מבקשת שהאב ישלם מזונות גבוהים, דבר זה ניתן לפתרון על ידי הגשת תביעת מזונות ילדים בבית הדין הרבני שיכריע מה הוא גובה דמי המזונות שעל האב לשלם.

איך יודעים מתי צריך להתגרש במקרים קשים?

לפעמים אין כל טעם לפנות לטיפול זוגי ולנסות לשקם את חיי הנישואין, ואף אין כל מקום לערוך הסכם שלום בית ולחילופין גירושין שכן מדובר במקרה אבוד מראש, כך שברור לכל איך יודעים מתי צריך להתגרש במקרה זה.

בין המקרים ניתן למנות גירושין בעקבות בגידה של הבעל כשהבעל מצהיר כי הוא ימשיך לבגוד באישה, במקרה זה אין מה לאישה להמתין ולראות כיצד הבעל ממשיך בבגידתו.

כמו כן במקרה בו ישנה אלימות פיזית או מילולית של אחד מבני הזוג, הרי שככל הנראה ניתן לדעת מתי צריך להתגרש.

החשש מהגירושין כשיקול איך יודעים מתי צריך להתגרש?

לצערי אני רואה גברים או נשים שסובלים סבל קשה מחיי הנישואין כשהם מבינים כי חיי הנישואין תמו, אך הם בכל זאת מעדיפים להמשיך ו"לסחוב" את הנישואין רק משום שהם אינם יודעים איך מתגרשים נכון.

החשש מהגירושין הינו חשש מובן בפרט אם מדובר בפעם הראשונה בו נאלצים בני הזוג להגיש תביעת גירושין, אך חשוב לדעת כי בהחלט ניתן להתגבר על קושי זה על יד פניה לטוען רבני שיסביר לכם את הדרך עליכם לפעול.

לא רבים יודעים מה זה טוען רבני, וישנם אף שמתבלבלים בין טוען רבני לדיני ממונות לטוען רבני לגירושין, אך לאחרונה יותר ויותר זוגות מעדיפים לעשות את הליך הגירושין בסיוע של טוען רבני ולא בסיוע של עורך דין.

טוען רבני בקיא היטב בדין העברי יותר מאשר עורך דין, כך שהוא יוכל לסייע לכם בהליך הגירושין במקצועיות.

טובת הילדים כשיקול איך יודעים מתי צריך להתגרש?

אין ספק כי השיקול המרכזי בשאלה איך יודעים מתי צריך להתגרש הוא העיתוי של הגירושין האם הגירושין לא יפגע בטובת הילדים.

אכן מדובר בחשש מוצדק, שכן אין כל ספק שטובת הילדים הינו בראש מעיינם של בני הזוג, לשם כך יש לדעת איך להתגרש בלי לפגוע בילדים.

ככל ובני הזוג עושים את הגירושין בצורה נכונה, הרי שהנזק שנגרם לילדים מהליך הגירושין הינו מינורי לעומת המצב בו הילדים שומעים את מריבות הוריהם.

לסיום אין ספק שהשאלה איך יודעים מתי צריך להתגרש הינה שאלה קשה אשר לא ניתן לקבוע באופן חד משמעי, והדבר משתנה ממקרה למקרה.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

תביעת כתובה

תביעת כתובה לאחר גירושין

תביעת כתובה לאחר גירושין הינו הליך בו האישה אינה מוותרת על הכתובה שהבעל התחייב לאישה במעמד החופה, כשהצדדים הסכימו שתביעת הכתובה תידון רק לאחר הגירושין.

קרא עוד »
סירוב גט

טקס גירושין ברבנות

טקס גירושין ברבנות יכול להיות משהו מפחיד בעיקר אם אתם לא יודעים איך מתקיים הליך גירושין ברבנות.  החשש מה עושים בטקס הגירושין יכול להיות מפחיד

קרא עוד »
הסדרי ראיה

הסדרי ראיה

הסדרי ראיה או משמורת משותפת היא ההתלבטות הקשה שעל בני הזוג להחליט כשהם מבקשים לפתוח תיק גירושין ברבנות. מדובר בדילמה קשה מאוד, שכן מחד אין

קרא עוד »
דילוג לתוכן