איך מתגרשים כשאין כסף?

איך מתגרשים כשאין כסף?

רוצים להתגרש אבל לא יודעים איך מתגרשים כשאין כסף? האם בכלל ניתן להתגרש כשאין כסף? על הכל ועוד במאמר שלפנינו.

כמה עולה להתגרש?

בראשית המאמר נתייחס קודם לשאלה כמה עולה להתגרש, כשלאחר מיכן ניתן פתרונות למקרים בו לבני הזוג אין כסף והם אינם יודעים איך מתגרשים כשאין כסף.

את עלות הגירושין יש לחלק בין הוצאות בגין אגרה של פתיחת תיק אותו משלמים במזכירות בית הדין הרבני לבין עלות עבור טוען רבני או עורך דין.

עלות אגרת פתיחת תיק גירושין הינה כמה מאות שקלים בלבד, כשבמקרים בהם לבני הזוג אין הכנסות גבוהות הרי שניתן לבקש פטור מאגרה.

לעומת זאת מחיר טוען רבני יכולה להסתכם בעשרות אלפי שקלים תלוי בזהות הטוען הרבני ובמורכבות התיק.

איך מתגרשים כשאין כסף?

גירושין בהסכמה הפתרון הטוב לשאלה איך מתגרשים כשאין כסף?

בני זוג שנישאו באושר לאחר שבני הזוג הכירו זה את זה לפעמים מוצאים את עצמם כשהם מרגישים שאין להם טעם בהמשך הנישואין.

הסיבות לכך שבני הזוג מרגישים שתמו חיי הנישואין יכולים להיות רבות, לפעמים מדובר בגלל שהאישה מורדת, ולפעמים האשמה היא דווקא בבעל שלטש עיניים לכיוונה של אישה אחרת.

בין כך ובין כך בני הזוג מוצאים את עצמם כשהם אינם רוצים להמשיך את חיי הנישואין, אלא שהם אינם יודעים איך מתגרשים כשאין כסף.

הדרך הטובה ביותר הוא לבצע הליך גירושין בהסכמה, בהליך זה יושבים בני הזוג ועורכים הסכם גירושין בו הם מסדירים את מכלול הנושאים הקשורים לפירוק התא המשפחתי כגון כמה מזונות משלמים על 3 ילדים, והאם בני הזוג רוצים משמורת משותפת.

לאחר שבני הזוג ערכו הסכם גירושין עליהם להביא זאת לאישור בית הדין ובכך הליך הגירושין אינו מסורבל, מה שאומר שהעלויות על הליך זה הינו זול לעומת הליך גירושין מסורבל.

איך מתגרשים שלא בהסכמה כשאין כסף?

במקרה בו בני הזוג אינם יכולים לערוך הסכם גירושין על מכלול הנושאים כיון שיש ביניהם חילוקי דעות, הרי שהשאלה איך מתגרשים כשאין כסף מתעצמת ביותר.

גם בזה מומלץ לוותר על ה"אגו" ולנסות כמה שיותר לגרום שלא יהיה מדובר בהליך גירושין מסורבל בו כל אחד מבני הזוג מערים קשיים רבים על מנת להשיג כמה שיותר.

אך יש מקרים קשים בו מדובר בסרבנות גט בהלכה כשאחד מבני הזוג מתעקש באופן אובססיבי לתת גט, מדובר במקרי קיצון וקשה אשר בהחלט מצריך השקעה כלכלית גבוהה בכדי למגר את התופעה של סרבנות גט ולדרוש אף בגין סרבנות גט פיצויים נאותים.

איך מתגרשים כשאין כסף לאישה?

עד כאן עסקנו במקרה בו לשני בני הזוג אין כסף כך שהשאלה איך מתגרשים כשאין כסף הייתה לשני בני הזוג, דבר אשר גורר לרוב שבני הזוג מעדיפים להגיע להסכמות, אך מה עושים במקרה בו לאישה אין כסף ואילו לבעל יש הרבה כסף

במקרים אלו בעוד שהבעל יוכל לקחת טוען רבני מומלץ וותיק תאלץ האישה לשכור טוען רבני זול, שבדרך כלל אינו שווה הרבה.

האם במקרה זה גם ניתן להתמודד ולעשות את הגירושין בלי כסף.

התשובה לכך כמה שמדובר בבשורה קשה שאכן במקרה זה בו לרוב האישה תמצא את עצמה חסרת אונים, כשממצד אחד היא רוצה להצליח במערכה על הגירושין, ומצד שני אין באפשרותה לשכור טוען רבני לגירושין מומחה.

הדרך היחידה בו האישה תוכל להצליח במערכה הקשה היא להוכיח את עילות הגירושין, כך שגם טוען רבני מומחה לא יוכל לשנות ולבטל את רוע הגזירה, אך בהחלט ניתן לומר שמדובר במשימה קשה ביותר.

סיוע משפטי למי שמתגרש בלי כסף?

למעוטי יכולת כלכלית אשר אינם יודעים איך להתגרש כשאין כסף, ניתן לקבל עורך דין בחינם על ידי פניה לסיוע המשפטי, לשם כך יש לצרף מסמכים המוכיחים כי המצב הכלכלי הינו קשה כגון תלושי שכר, תמיכה מביטוח לאומי, תדפיסי עובר ושב של הבנק.

יש לציין כי לרוב עורכי הדין המייצגים מטעם הסיוע המשפטי אינם עורכי דין מהשורה הראשונה בתחום, שכן שכרם של עורכי דין אלו הינו סכום מזערי.

אם כי יש לסייג את הדברים שכן בהחלט ישנם עורכי דין לגירושין טובים אשר עושים את עבודתם בייצוג מטעם הסיוע המשפטי כעבודת קודש ושליחות לעזור לנזקקים.

המלצתי להשתדל להימנע מלפנות לקבלת סיוע משפטי, כשרק במקרה בו אין לכם אפשרות כלכלית לשכור מייצג מומחה, יש לפנות בהגשת בקשה מתאימה.

שלום בית במקום גירושין

לא ניתן לסיים את המאמר בלי להציע לכם את האפשרות שאולי לא חשבתם עליה והיא ניסיון להשיג שלום בית.

אף אם מדובר בהליך שנראה מתחילה כחסר סיכוי, אבל תתפלאו לשמוע כי הרבה זוגות אשר נמצאים במשבר בנישואין מצליחים לשקם את חיי הנישואין על ידי טיפול זוגי נכון.

לא פעם אנו מוצאים זוגות שעורכים הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, כשבכך בני הזוג נותנים צ'אנס לחיי הנישואין, ומאידך הצדדים מסכימים כי ככל וחלילה ניסיון שלום הבית לא יצלח הרי שבני הזוג יתגרשו בהסכמה.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

הסכם נישואים

הסכם נישואים

הסכם נישואים או כמו שיש שמכנים זאת הסכם ממון מטרתו להסדיר את חלוקת הרכוש במקרה ואחד מבני הזוג יבחר לפרק את חיי הנישואין על ידי

קרא עוד »
דילוג לתוכן