אישור הסכם גירושין ברבנות או בבית משפט?

אישור הסכם גירושין ברבנות או בבית משפט?

אישור הסכם גירושין הינו הליך בו בני הזוג יודעים להתעלות מעל חילוקי הדעות השוררים ביניהם ולערוך הסכם גירושין.

הסכם הגירושין חייב לכלול את הסכמות שהגיעו בני הזוג להמשך עתידם ועתיד ילדיהם, כגון בהסכם הגירושין צריך לכלול האם האישה מוותרת על תביעת כתובה או שהיא אינה מוותרת על תביעת כתובה לאחר הגירושין.

איך מתגרשים בהסכמה?

רבים מבני הזוגות רוצים לעשות אישור הסכם גירושין, אלא שהם אינם יודעים איך מתגרשים בהסכמה?

התשובה לכך אינה אחידה, לפעמים בני הזוג יוכלו להגיע להסכמות בכוחות עצמם על ידי ישיבה משותפת ושיחה נעימה בו יסדירו בני הזוג את עתידם, ולפעמים קיים פער גדול בין בני הזוג כך שאין מנוס מאשר סיוע של מגשר/ת.

בכל מקרה אין דרך להגיע לאישור הסכם גירושין ברבנות או בבית משפט בלא שיש רצון כנה של שני בני הזוג בו הם מצהירים אני רוצה להתגרש בצורה מכובדת. ככל ואתם נתקלים במקרה בו הבעל מסרב לתת גט או שהאישה מסרבת לקבל גט בניסיון של סחיטה לאלץ אתכם להתפשר על סכומי כסף גבוהים, אין כל טעם לנהל משא ומתן ולהיות נסחטים.

איך עושים אישור הסכם גירושין?

לאחר שהגעתם להסכמות במכלול הנושאים בין אם ההסכמות הינם בכוחות עצמכם ובין אם קבלתם סיוע ממגשר/ת עליכם לעלות את ההסכמות על גבי הכתב. לאחר שהעליתם את ההסכמות על גבי הכתב, לא די בכך שתחתמו על ההסכם אלא יש להביא את ההסכם לאישור בית המשפט או בית הדין הרבני.

חשוב לדעת שכל זמן שבית הדין הרבני או בית משפט לא אישרו את הסכם הגירושין אין כל תוקף להסכם הגירושין, החתימה שחתמתם על הסכם הגירושין אינה מחייבת אתכם אף אם עורך דין או נוטריון חתם על ההסכם.

כל שעליכם לעשות הוא לפנות למזכירות בית הדין הרבני או מזכירות בית המשפט עם הסכם חתום על ידי שני בני הזוג ולהגיש בקשה משותפת לקבוע לכם מועד לאישור הסכם גירושין.

לאחר שנקבע לכם מועד לאישור הסכם גירושין, יש צורך לשני בני הזוג להופיע לדיון בכדי לאשר את הסכם הגירושין. לדיון עליכם להביא הסכם הגירושין חתום של שני בני הזוג וכן תעודה מזהה של שני בני הזוג.

הסכם גירושין ברבנות
הסכם גירושין ברבנות

אישור הסכם גירושין בכל מקרה?

לרוב בתי הדין יאשרו את הסכם גירושין בלא שתתקלו בבעיות, אך לפעמים ובעיקר במקרה בו עשיתם הסכם גירושין "חאפר" בלא לקבל הכוונה של טוען רבני מוסמך, בית הדין הרבני עלול להחזיר אתכם לביתכם בלא שהוא מאשר הסכם גירושין.

ישנם מספר דברים אשר בית הדין לא יוכל לאשר הסכם גירושין אף ששני בני הזוג יבקשו לאשר הסכם גירושין.

ככל ולדעת בית הדין הסכם הגירושין מקפח בצורה משמעותית את זכויות האישה בגירושין כשהיא יוצאת בלא כלום, בית הדין יבין כי ככל הנראה האישה "נסחטה" על ידי הבעל ולכן הוא לא יאשר את הסכם גירושין.

מקרה נוסף בו בית הדין לא יאשר את הסכם הגירושין במקרה בו בני הזוג מבקשים שבית הדין יפסוק דמי מזונות מינימליים ביותר עד כדי חשש שהילדים יסבלו מחרפת רעב. בית הדין לא יאפשר להורים לערוך הסכם שפוגע בטובתם של הילדים רק בגלל שההורים "לחוצים" להתגרש.

כמו כן, במקרה בו בית הדין יבין כי הסדרי השהות שההורים הסדירו ביניהם אינו נועד לשם טובת הילדים, אלא הם מגיעים ממניעים ושיקולים פסולים, בית הדין לא יאפשר פגיעה בטובת הילדים.

מה לעשות בשביל שיאשרו הסכם גירושין?

אם אתם לא רוצים לחוות חוויה לא נעימה בו אתם מביאים הסכם גירושין לאישור ואתם חוזרים ריקם, מומלץ מאוד לערוך את הסכם הגירושין באופן שבו בית הדין יאשר את הסכם גירושין.

רוב הזוגות אינם יודעים מה הם הדברים אותם עליהם לעלות בהסכם הגירושין, ולכן ככל הנראה עריכת הסכם גירושין ברבנות או בבית משפט בצורה שאינה מתאימה, תוביל אתכם לחזור ריקם.

טוען רבני או עורך דין לדיני משפחה אשר יש להם ניסיון רב בעריכת הסכמים שכאלו הם שיוכלו לכתוב לכם הסכם גירושין אשר יאושר בבית הדין. המחשבה לנסות ו"לחסוך" כסף בעריכת הסכם גירושין לפעמים יעלה לכם ביוקר רב ובזבוז זמן מיותר.

יש לדעת כי ככל והסכם הגירושין כתוב בצורה מקצועית אין צורך שטוען רבני לגירושין יבוא עמכם לאישור ההסכם, אם כי שלפעמים בני הזוג מעדיפים שטוען רבני יבוא עמם לאישור ההסכם בכדי לקבל רוגע ושלווה שאישור הסכם הגירושין ייעשה בצורה חלקה.

כמה עולה לאשר הסכם גירושין?

עלות אישור הסכם גירושין מחולקת לשניים, האחד הוא תשלום עבור עריכת הסכם גירושין, והשני עלות אישור הסכם הגירושין בבית הדין הרבני.

עריכת הסכם על ידי טוען רבני העלות היא בין 2,500 ל5,000 ₪ תלוי במורכבותו של ההסכם וכן אם מדובר בטוען רבני זול או בטוען רבני יקר.

עלות האישור של ההסכם גירושין היא בסביבות 300 ₪ אותם יש לשלם במזכירות בית הדין בגין אגרת פתיחת תיק אישור הסכם גירושין!

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

מזונות במשמורת משותפת

מזונות בהורות משותפת

מזונות בהורות משותפת הינו נושא מאוד חשוב לבני הזוג שמבקשים לדעת כמה עולה מזונות לילד אחד כשיש הורות משותפת,  בין אם בני הזוג מנהלים תביעת

קרא עוד »
יישוב סכסוך בין בני זוג

יישוב סכסוך בין בני זוג

יישוב סכסוך בין בני הזוג הינו דבר מבורך, אך גם במקרה בו בני הזוג אינם מבקשים ליישב את הסכסוך, אלא ברצונם לנהל הליכים משפטיים בבית

קרא עוד »
האם יש עורך דין רבני

האם יש עורך דין רבני?

עורך דין רבני או כפי שהוא נקרא בשפה המקצועית טוען רבני, הינו מייצג אשר לאחרונה יותר ויותר זוגות מעדיפים לשכור את שירותיו מאשר לשכור את

קרא עוד »
דילוג לתוכן