כמה עולה לפתוח תיק ברבנות?

כמה עולה לפתוח תיק ברבנות?

כמה עולה לפתוח תיק ברבנות לגירושין? מה הם העליות הכרוכות בגירושין מלבד פתיחת תיק גירושין ברבנות?

שאלות אלו הינן שאלות שנתקלים בהם בני זוג אשר להם זה הפעם הראשונה בה הם נאלצים לחוות את ה"חוויה" של הגירושין.

כשבאים לבחון את העלויות הכרוכות בגירושין יש לחלק בין הוצאות הקשורות לאגרות אותם יש לשלם לבית הדין הרבני, לבין הוצאות נלוות הכרוכות לגירושין כגון שכר טרחת טוען רבני, מינוי אקטואר, חוקר פרטי, ועוד.

כמה עולה אגרת פתיחת תיק ברבנות?

עבור כל תיק שנפתח ברבנות יש חובה לשלם אגרה עבור פתיחת התיק, כך למשל אם אתם מבקשים שבית הדין הרבני ידון בחלוקת רכוש בגירושין, או משמורת ילדים, עליכם לפתוח תיק גירושין ובנוסף תיק לחלוקת רכוש או משמורת ילדים.

עלות אגרת פתיחת תיק ברבנות הינה בין 300 ש"ח ל-500 ₪, תלוי אם המדובר בתיק מזונות ילדים או בתיק רכוש.

ניתן לבקש פטור מאגרה במקרה בו אתם נמצאים במצב כלכלי קשה, את הבקשה יש להפנות למזכירות בית הדין ולצרף תלושי שכר, דפי חשבון בנק, וכן כל עובדה שיכולה לתמוך בכך שאתם נמצאים במצב כלכלי קשה.

ככל ואתם זכאים לקבל עורך דין מהסיוע משפטי אין צורך להביא את כל הטפסים והאישורים, אלא כל שעליכם לעשות הוא לצרף את האישור הזכאות לסיוע המשפטי, ובכך תוכלו ליהנות מפטור מאגרה.

כמה עולה טוען רבני ברבנות?

השאלה המרכזית של כמה עולה לפתוח תיק ברבנות הינה העלות עבור שכר טרחת המייצג של טוען רבני או עורך דין.

מחירו טוען רבני משתנה ממקרה למקרה, שכן אינו דומה מקרה בו בני הזוג ערכו הסכם גירושין המסדיר את רוב הנושאים שביניהם, כגון כמה מזונות משלמים לילד, וכל הוויכוח ביניהם הוא לגבי תביעת הכתובה, לבין מקרה בו אין כל הסכמות בין הצדדים, שכן ככל ומדובר בתיק סבוך יותר כך מחיר הטוען הרבני משתנה.

כמו כן אינו דומה מקרה בו אתם שוכרים את שירותיו של טוען רבני שאינו מומלץ כך שככל הנראה יהיה מדובר בטוען רבני זול, לבין מקרה בו אתם שוכרים את שירותיו של טוען רבני מומלץ עם וותק וניסיון רב בתחום.

קשה מאוד ליתן מחיר עדכני על טיפול בתיק, אך לרוב תיק סטנדרטי עולה בין 30,000 ל60,000 ₪.

כמו כן ישנם טוענים רבניים שלוקחים מחיר גלובלי, כלומר המחיר נקבע בלא שתהיה השלכה על מספר הדיונים, הבקשות, תגובות, כשבכל מקרה התשלום יהיה סכום קבוע מראש, וישנם טוענים רבניים שלוקחים מחיר בהתאם לפעילות בתיק, כלומר על כל דיון או בקשה משולם שכר טרחה נפרד.

מחד יש מעלה לאופן בו שכר הטרחה הינו גלובלי, שכן במקרה זה אתם יכולים לדעת מראש לאיזה עלויות אתם נכנסים, כך שאתם לא תמצאו את עצמכם עם "הפתעות", מאידך גיסא בהרבה מהמקרים שכר טרחה זה יהיה גבוה יותר לעומת שכר הטרחה שנקבע בהתאם לפעילות והתקדמות התיק.

שכר טרחת חוקר פרטי

במקרם בהם עולה חשד שהבעל בוגד באישה או לחילופין מקרה בו האישה בוגדת בבעלה, אך אין בידכם "ראיית זהב" ניתן לשקול לשכור את שירותיו של חוקר פרטי בכדי שהוא יוכל לבלוש אחר בן/ת הזוג ולתעד מעשים אלו.

במקרה בו בן/ת הזוג יימצא כי הוא בוגד/ת הדבר עלול להשפיע על מספר דברים שמתקיימים בהליכים בבית הדין.

כך למשל במקרה בו האישה בוגדת בבעלה היא תאבד את כתובתה, כמו כן הדבר בוודאי יכול להיחשב כעילה לגירושין, אין ספק כי גם מקרה של גירושין בעקבות בגידה של הבעל יש לה השלכות מהותיות.

לכן ככל ועולה חשש על בגידה יש לשקול בחיוב לשכור את שירותיו של החוקר פרטי.

עלות שכר טרחת חוקר פרטי נגזר ממספר השעות אותם יצטרך החוקר בכדי למצוא את מבוקשכם, כשלפעמים המזל משחק ואתם מצליחים לתפוס בקלות ובמהירות, ולפעמים הדבר יהיה כרוך בשעות רבות, כך ששכר הטרחה אף הוא יהיה בהתאם.

הוצאות אלו אמנם אינם חלק מעלויות של פתיחת התיק ברבנות, אך בהחלט כשאתם באים לחשב כמה עולה לפתוח תיק ברבנות יש לקחת בחשבון עלויות נוספות אלו.

הוצאות נוספות בחישוב כמה עולה לפתוח תיק ברבנות

ישנם הוצאות נוספות שעליכם לקחת בחשבון טרם פתיחת התיק ברבנות, כגון הוצאות עבור מינוי מומחה אקטואר, למקרה בו ישנם חילוקי דעות בין הצדדים מה היקף הזכויות הפנסיוניות של בני הזוג.

שכר טרחת אקטואר מסתכם באלפי שקלים ובמקרים בהם מדובר בבדיקה מורכבת אף בעשרות אלפי שקלים.

הוצאה נוספת אותה יש לקחת בחשבון כשאתם מחשבים כמה עולה לפתוח תיק ברבנות הוא עלות של מטפל/ת זוגי/ת במקרה בו אחד מהצדדים מגיש תביעת שלום בית.

תפקידה של המטפלת הזוגית היא לבחון האם אכן קיים סיכוי לשלום בית ואז בני הזוג יערכו הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, או שמדובר במקרה אבוד ויש לצדדים להתגרש לאלתר.

לחוות דעתה של המטפלת הזוגית ישנה השלכה מהותית בהמשך טיפול התיק בתביעת שלום הבית ובתביעת הגירושין.

כמה עולה לפתוח תיק ברבנות בהסכמה?

ככל ויש בין בני זוג הסכמה על מכלול הדברים, הדבר מונע הוצאות כלכליות מיותרות, כל שעליכם לעשות הוא להכין הסכם גירושין בסיוע של טוען רבני אותו תביאו לאישור בית הדין הרבני.

לסיכום כשאתם מחשבים כמה עולה לפתוח תיק ברבנות הרי שתמצאו שמלבד אגרה ושכר טרחת טוען רבני אתם עלולים להוציא הוצאות נוספות עבור דברים נוספים הכרוכים בהליך הגירושין.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

כתובה בגירושין לא תמיד

כתובה בגירושין לא תמיד

תשלום כתובה בגירושין הינו נפוץ בהרבה מהמקרים בהם בני הזוג נאלצים להיפרד, אך לפעמים האישה מאבדת כתובתה, אז כיצד נוכל לדעת מתי יהיה בגירושין כתובה

קרא עוד »
איך מתגרשים בהסכמה?

איך מתגרשים בהסכמה?

איך מתגרשים בהסכמה ובכך מונעים עוגמת נפש והוצאות גבוהות? מה עליכם לעשות לאחר שהגעתם להסכמות מלאות? למי פונים? במאמר זה ניתן לכם מענה לשאלתכם איך

קרא עוד »
תביעת גירושין שנדחתה

מקח טעות בנישואין

מקח טעות בנישואין שונה מעילה לגירושין במספר דברים, במאמר זה נסביר מהן ההשלכות של מקח טעות, ומתי בית הדין הרבני ייעתר לבקשתכם להכריז על בטלות

קרא עוד »
דילוג לתוכן