כמה מזונות משלמים על 3 ילדים?

האם כדאי להגיש תביעת נזיקין בגירושין?

האם ישנו הבדל בין תשלום מזונות עבור ילד אחד לבין תשלום מזונות עבור 3 ילדים? וככלל כמה מזונות משלמים על 3 ילדים?

שאלות אלו מטרידות בעיקר את אלו המתכננים את הליך הגירושין והינם רוצים לדעת כמה עולה להתגרש.

מה כולל תשלום עבור מזונות ילדים?

בראשית המאמר נעסוק בשאלה מה כולל תשלום מזונות ילדים, כשלאחר מכן נענה לשאלה כמה מזונות משלמים על 3 ילדים.

כשבאים לבחון את תשלום המזונות יש לדעת שתשלום מזונות ילדים כולל תשלום עבור כלכלה, מדור, מחציות חינוך ורפואה

הוצאות הכלכלה כוללים תשלום עבור צרכיו השוטפים של הילד, כגון: אוכל, ביגוד, משחקים, ריהוט וכו'.

תשלום עבור המדור של הילד הינו במקרה בו האם שוכרת דירה או לחילופין היא משלמת משכנתא עבור הדירה בה היא מתגוררת.

תשלום נוסף הוא מחציות: הוצאות חינוך שכוללות הוצאות עבור שכר לימוד, חוגים, שיעורים פרטיים, כמו כן ישנה חובה לשלם מחציות מהוצאות רפואה חריגות כגון פסיכולוג, טיפולי שיניים, או הוצאות רפואה חריגות כגון ניתוח שאינו כלול בסל הבריאות.

כמה מזונות משלמים על ילד אחד?

מזונות המשולמים עבור ילד אחד משתנה ממקרה אחד למשנהו, אינו דומה מקרה בו האב עשיר והאם ענייה למקרה הפוך בו האם עשירה והאב עני.

כמו כן אינו דומה מקרה בו יש משמורת משותפת למקרה בו האם היא המשמורנית היחידה והאב זכאי להסדרי שהות מופחתים.

כך שככל ולאב יהיה אפשרות כלכלית לשלם תשלומי מזונות גבוהים ולאם לא יהיה אפשרות לכלכל את הילדים, כך האב ישלם מזונות גבוהים יותר.

מאידך, ככל והאב זכאי להסדרי שהות גבוהים יותר ובוודאי במקרה בו ישנו משמורת משותפת הרי שהאב ישלם תשלום מזונות פחותים יותר.

כך שלא ניתן לקבוע סכום אחיד שתוכלו לדעת כמה מזונות משלמים על ילד אחד, מסיבה זו רבים מבני הזוגות מעדיפים לעשות הליך גירושין בהסכמה, כך שהינם יודעים בדיוק כמה מזונות האב ישלם עבור הילד.

כמה מזונות משלמים על 3 ילדים עבור כלכלה?

לאחר שהשכלנו להבין מה הם הפרמטרים הקובעים את תשלום מזונות עבור ילד אחד, נסביר כמה מזונות משלמים על 3 ילדים.

בעיקרון תשלום מזונות עבור 3 ילדים מחושב בזהה למזונות עבור ילד אחד, כך שלמשל אם מזונות עבור ילד אחד עומד על סך של 1,200 ₪ הרי שתשלום המזונות עבור 3 ילדים יעמוד על סך של 3,600 ₪.

חישוב זה נכון רק מבחינה עקרונית, אבל מעשית הדבר אינו מחושב כך, אלא לרוב תשלום מזונות על 3 ילדים יהיה פחות.

הסיבה לכך נעוצה בשתי סיבות, האחת הוא מצבו הכלכלי של האב, והשניה היא שחלק מצרכי הילד הינו צורך משותף לילדים האחרים, כפי שנסביר:

מצבו הכלכלי של האב, כפי שהסברנו חישוב גובה המזונות נקבע בהתאם ליכולתו הכלכלית של האב, כך שככל והאב בעל אמצעים גבוהים יותר כך תשלום מזונות הילד יהיו גבוהים יותר.

ממילא אינו דומה מקרה בו האב צריך לפרנס רק ילד אחד והוא יכול "לפנק" את הילד בתשלום מזונות בסכום גבוה, לבין מקרה בו אנו עוסקים בשאלה כמה מזונות משלמים עבור 3 ילדים, שבזה האב אינו יכול להרשות לעצמו "לפנק" את שלושת ילדיו בסכום גבוה.

צרכים משותפים, הסיבה הנוספת לפער בין מזונות עבור ילד אחד לבין מקרה בו משלמים מזונות עבור 3 ילדים, הינו משום שהרבה מהצרכים שמשולמים עבור ילד אחד הינם זהים לצרכים של 3 ילדים.

לדוגמה הוצאות עבור מיזוג, חשמל, גז, זהה בין מקרה בו יש ילד אחד בבית לבין מקרה בו ישנם 3 ילדים, כך שאין כל הגיון שמזונות עבור 3 ילדים יהיה כפול שלוש ממזונות עבור ילד אחד.

כמה מזונות משלמים עבור 3 ילדים בחישוב דמי מדור?

חיוב המדור הינו חיוב בנוסף על תשלום המזונות השוטפים אותם משלם האב עבור מזונות הילדים, חיוב זה יהיה אך ורק במקרה בו האם שוכרת דירת מגורים או לחילופין היא מתגוררת בדירתה כשהיא משלמת משכנתא עבור דירת המגורים.

חיוב גובה דמי המזונות נהוג לחייב בבתי הדין הרבניים עבור ילד אחד כ-30% מדמי המדור שהאם משלמת, ואילו במקרה בו ישנם שני ילדים, האב ישלם כ-40% עבור דמי המדור, וכשמדובר במקרה בו ישנם 3 ילדים ישלם האב 50% דמי מזונות.

מסיבה זו הרבה מהמקרים חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים מתבצעת באופן שהאם נשארת לגור בדירה של הצדדים עד שהילד הקטן מגיע לגיל 18.

יש לציין כי האם אינה יכולה לשכור דירה כראות עיניה והאב ייאלץ לשלם תשלומים גבוהים, אלא חיוב האב יהיה בהתאם לדירה סטנדרטית המקובלת בשוק המתאימה למגורי הילדים.

עד מתי משלמים מזונות עבור 3 ילדים?

חיוב מזונות הילדים הינו עד גיל 18 בין אם מדובר במקרה בו יש ילד אחד ובין אם מדובר במקרה בו ישנם 3 ילדים, בכל מקרה לאחר גיל 18 לא ניתן לחייב את האב בתשלום מזונות.

אלא שאף שלאחר שהילד מגיע לגיל 18 לא ניתן לחייב את האב בתשלום מזונות, מכל מקום המנהג הנפוץ בבתי הדין שהאב משלם מזונות ילדים שליש מהסכום שהאב שילם עד שהילדים הגיעו לגיל 18 וזאת עד הגיע הילד לגיל 21 או לאחר שחרורו של הילד מהצבא.

כמה מזונות משלמים על 3 ילדים בבית משפט?

חשוב לציין כי מאמר זה עסק בעיקרו על האופן בו מחשבים בית הדין הרבני כמה מזונות משלמים עבור 3 ילדים, אך בבתי המשפט החישוב נעשה באופן אחר.

מסיבה זו יש להתייעץ עם טוען רבני לגירושין בכדי לבדוק האם עדיף לעשות גירושין ברבנות או בבית משפט.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

דילוג לתוכן