מה זה טוען רבני?

מה זה טוען רבני?

מה זה טוען רבני? לשם מה נזקקים הזוגות לקבל את ייצוגו של הטוען רבני?

אם גם אתם שמעתם על טוען רבני ואינכם יודעים מה זה טוען רבני אתם מוזמנים לקרוא את המאמר העוסק בעניין מה זה טוען רבני כך שתוכלו לקבל את ההחלטה לשכור את המייצג הטוב ביותר בשבילכם.

עורך דין – רק בבית משפט!!!

לאחרונה יותר ויותר זוגות מבינים כי בבית הדין הרבני אין לעורך דין מה לסייע להם, העורך דין שלמד מספר שנים את הדין הפלילי אינו יודע היטב את הדין העברי על פיו מתנהלים בבית הדין הרבני.

בעיה זו קיבלה ביטוי בהחלטה של בית הדין הרבני הגדול שביקש להורות כי עורכי דין לא יוכלו לייצג בהליכים בדיני משפחה שמתקיימים בבית הדין הרבנים.

אך מאידך גיסא אין היתכנות להמליץ לזוגות שאינם יודעים כלל את הזכויות שמוקנות להם לפי ההלכה והחוק ללכת לבית הדין הרבני בלא שום ייצוג.

מצוקה זו של הזוגות שהרגישו שהינם אובדי עצות בכך שהם אינם יכולים לקבל ייצוג הולם הגיע לכנסת, לאחר לחץ גדול כנגד לשכת עורכי הדין הועבר בכנסת כי טוען רבני יוכל לייצג בבתי הדין הרבניים בדיוק כשם שעורך דין יוכל לייצג.

מה זה טוען רבני?

מי זה טוען רבני

טוען רבני בניגוד למה שיש שסוברים הוא אינו "רב", אלא טוען טענות בבית הדין הרבני, לכך הוא נקרא "טוען רבני".

בכדי לקבל את ההכשרה של טוען רבני יש ללמוד במוסד מוכר על ידי הנהלת בתי הדין הרבניים, כשרק לאחר לימוד של 3 שנות לימודים ניתן להתחיל להבחן על חומרים רבים הן בדין העברי והן בחוק.

כך שאם אתם רוצים להיות טוען רבני עליכם לעבור תהליך ארוך ומייגע של כ-5 שנים כשרק לאחר מיכן תוכלו לקבל את הרישיון לעסוק במקצוע של טוען רבני.

האמת ניתן להיאמר כי מספרם של כלל הטוענים הרבניים בארץ נמוך מאוד ועומד על כ-300 טוענים רבניים כשרק חלק קטן מהם הינם טוענים רבניים מומלצים, כמות נמוכה משמעותית לעורכי דין אשר יש למעלה מ-70,000 עורכי דין.

הסיבה לכך היא המבחנים המפרכים שעל הטוען הרבני לעבור ולעמוד בהצלחה, מבחנים על חומר רב וקשה.

טוען רבני לגברים או לנשים?

בהרבה מהמקרים אני נתקל בשאלה "סליחה אתה מייצג גם נשים" "האם אתה מייצג גם אנשים שאינם דתיים" הסיבה לשאלה זו היא ממחשבה שטוען רבני הינו רב שאולי הוא אינו מייצג נשים או מי שאינם דתיים.

אבל כמו שהרחבנו טוען רבני משמש בתפקיד זהה לעורך דין, רק שבעוד שעורך הדין מכיר היטב את החוק על פיו דנים בבתי המשפט, הרי שטוען רבני מכיר את הדין העברי על פיו דנים בתי הדין הרבניים.

משכך, בהחלט טוען רבני מייצג נשים כגברים, וכן דתיים וחילונים, ללא כל הבדל בין המגזר והמין.

תפקידו של הטוען רבני

טוען רבני תפקידו לייצג אתכם בנאמנות ובמסירות בדיוק כמו עורך הדין, בכל התביעות שמתנהלים בבתי הדין הרבניים כגון תביעת שלום בית, או תביעת כתובה.

אלא שבניגוד לעורך דין אשר מוסמך לייצג אתכם בבית המשפט, הרי שהטוען רבני יכול לייצג אתכם אך ורק בבית הדין הרבני.

אכן דבר זה לפעמים מקשה על הזוגות שמבקשים מחד ליהנות מטוען רבני המומחה בדין העברי בבית הדין הרבני ומאידך יש להם הליכים בבית המשפט למשפחה, כך שהם מתלבטים מה להעדיף טוען רבני או עורך דין.

משרדנו נותן מענה מושלם בכך שהזוגות נהנים מטוען רבני בבית הדין וככל ונצרך הליך בבית המשפט עורך הדין במשרדנו יעניק לכם סיוע מושלם על ידי עורך דין.

כללי אתיקה לטוען רבני

על טוען רבני חלה חובה לשמור על הגינות כלפי הלקוחות בדיוק כשם שחלה החובה על עורכי הדין.

מסיבה זו אין לכם מה לדאוג שמא המידע שתמסרו לטוען הרבני במהלך הייעוץ יזלוג החוצה, שכן כל מה שנאמר בשיחה בחדרו של הטוען רבני נשאר חסוי.

ככל וחלילה טוען רבני סרח והתנהג בצורה שאינה הולמת, יש לכם אפשרות להגיש קובלנה נגדו בהנהלת בתי הדין הרבניים, וככל ותלונתכם תימצא צודקת הרי שהטוען הרבני עשוי לאבד את רישיונו אשר עמל עליו שנים רבות.

למה לא שמעתי מה זה טוען רבני

"איך לא שמעתי על טוען רבני בתחילת ההליכים של הגירושין"? שאלה נוקבת זו נשאלת בהרבה מהמקרים לאחר שבני הזוג הבינו שתשלום שכר הטרחה ששולם לעורך דין לא הניב להם כל תוצאה, רק שבמקרה הם שמעו מחבר/ה על המושג של טוען רבני.

בחלק מהמקרים כבר לא ניתן לסייע לבני הזוג כיון שהנזקים שנגרמו להם על ידי עורך הדין הינו נזק בלתי הפיך, כגון מקרה בו הכריזו על האישה מורדת, בחלק מהמקרים ניתן עדיין לתקן אלא שהדבר מצריך מאמץ מיוחד.

אך מה הסיבה שבגינה רבים מבני הזוגות לא שמעו על מה זה טוען רבני לפני שהם התחילו את ההליכים בבית הדין?

הסיבה לכך נעוצה בכך שמספרם של הטוענים הרבניים הינו נמוך משמעותית מאשר עורכי דין לענייני משפחה, כשכמובן עורכי הדין אינם ששים לספר לכם את ה"סוד".

אני רואה לנכון לציין את העובדה כי עורכי הדין דווקא מודעים היטב לסיוע שנותן הטוען הרבני לגירושין, כשהם נעזרים ממנו בהגשת אסמכתאות הלכתיות, כשהלקוחות הפונים אליהם אינם מודעים כי הטוען הרבני הוא שהכין את כל המקורות ההלכתיים.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

חישוב חלוקת ירושה

חישוב חלוקת ירושה

חישוב חלוקת ירושה עשוי להיות סבוך במקרים מסוימים כאשר עולות מספר שאלות על אופן חישוב הירושה בפרט אם ישנן מספר צוואות שונות וצריך להכריע לפי

קרא עוד »
מימוש כתובה בגירושין

מימוש כתובה בגירושין

מימוש כתובה בגירושין הינו דבר בר השגה ובלבד שהדבר ייעשה בצורה נכונה ומקצועית. ישנם שסבורים כי לא ניתן לממש כתובה בגירושין, וישנם שסבורים שניתן לבצע

קרא עוד »
חוקר כלכלי בגירושין

חלוקת ירושה בין יורשים

חלוקת ירושה בין יורשים עלולה להיות הליך מסורבל מאוד בפרט כאשר ישנן טענות על זהות היורשים או שעולה שאלה על כשרות הצוואה. במאמר הזה נעשה

קרא עוד »
דילוג לתוכן