איך להתגרש בלי לפגוע בילדים?

איך להתגרש בלי לפגוע בילדים?

איך להתגרש מבלי לפגוע בילדים הינה שאלה שמטרידה את בני הזוג אשר נמצאים בצומת דרכים של פירוד בין בני הזוג.

ההערכות למנוע את הפגיעה בילדים בהליך הגירושין הינה קריטית כשמדובר במשבר גדול של הילדים אשר הם מרגישים כי כל עולמם חרב להם לאחר שהבית מתפרק מול עיניהם.

גירושין בלי לפגוע בילדים

כבר בתחילת המאמר חשוב לי לציין כי כמעט ואין אפשרות לבצע הליך גירושין מלבי שהילדים ייפגעו, הילדים אשר אוהבים גם את האב וגם את האם אינם יכולים להכיל את העובדה כי ההורים שאותם הם כה אוהבים לא יהיו יותר ביחד.

אך יחד עם זאת כן ניתן להקטין את הפגיעה בטובתם של הילדים, שכן ככל והליך הגירושין מסורבל יותר, כך הסיכוי שהילדים ייפגעו גוברים יותר, כך שעליכם לדאוג שהליך הגירושין יהיה קצר ופשוט יותר.

הסיבה אשר לצערנו רוב הזוגות אינם משכילים לבצע הליך גירושין פשוט הינו משום שהוא מצריך הרבה מאמץ של ההורים, אך יש לדעת כי מאמץ זה בו ההורים ממזערים את הפגיעה בטובת הילדים, שווה שכן הפגיעה אשר עלול להיות לילדים יכולה להיות פגיעה לדורות, דבר אשר יצריך מאמץ רב יותר בכדי לתקן את המצב.

אני נוהג לומר ללקוחתי אשר פונים אלי בייעוץ איך להתגרש בלי לפגוע בילדים, שעליהם לדעת כי הדבר החשוב ביותר הוא טובת הילד, כך שיש לשים את המטרה להתגרש בלי לפגוע בילדים כמטרה עליונה.

איך להתגרש בלי לפגוע בילדים?

גירושין בהסכמה מונע פגיעה בילדים

גירושין בהסכמה הינו הליך בו בני הזוג יושבים בשולחן אחד ומגיעים למסקנות בפירוק התא המשפחתי, ההסכמה כוללת את הגירושין והסדר האם ההורים יהיו במשמורת משותפת וכמה מזונות ישלם האב.

ההסכמה זו הינו ההליך הטוב ביותר כשבני הזוג רוצים למנוע את הפגיעה בטובת הילדים, הליך זה הינו קצר משמעותית על פני הליך גירושין שלא בהסכמה בו כל צד מעלה טענות כנגד הצד השני.

אלא שרבים מבני הזוג אינם יודעים איך מתגרשים בהסכמה לשם כך הם נאלצים לפנות למגשר/ת שיסייעו להם להגיע להסכמות במכלול הנושאים באמצעות מגשר/ת ולפעמים בני הזוג מבינים כי צו השעה מחייב להגיע להסכמות במכלול הנושאים העומדים על הפרק כשהם יכולים להגיע להסכמות לבד בלא כל סיוע.

איך להתגרש בלי לפגוע בילדים בהליך גירושין שלא בהסכמה

במקרים בהם לא ניתן להגיע להסכמות במכלול הנושאים, אין כל מנוס מאשר פתיחת תיק גירושין ברבנות ובכך להתחיל את הליך הגירושין.

גם במקרים אלו ניתן למזער נזקים, אין כל צורך להשמיע את הטענות והצעקות שלכם על בן הזוג בפני הילדים.

הילדים מאזינים היטב למה שנאמר על ידי ההורים, כך שאל תצפו שהילדים ששומעים טענות קשות שמועלות על ידי אחד מבני הזוג כלפי בן הזוג לא ייעשו רושם אצל הילדים.

אם יש לכם מה להעיר לבן הזוג אנא עשו זאת בצורה מכובדת או לחילופין בלא שהילדים שומעים את הערותיכם.

גם במקרים בהם אתם חשים שבן הזוג נוהג בצורה שאסור לו לנהוג, חרקו שינים ואל תגררו לצעקות ומריבות מול ילדכם, זכרו כי האסון שאתם עושים בעת התגובה התוקפנית כלפי בן הזוג תיחרט לשנים רבות בנפש ילדכם.

טובת הילדים מעל הכסף!!!!

לא פעם אני שומע טענות של בני הזוג שטוענים בלהט כי מגיע להם כספים מבן הזוג, לפעמים זכויות אלו נובעים מכוח דרישה לקבל כתובה, ולפעמים זכויות אלו מקורם בזכויות פנסיוניות וחלוקת רכוש בגירושין.

זכרו!!! המריבות צודקות ככל שיהיו אינם שווים בפגיעה בטובת הילדים, עליכם לשים בראש מעיינכם מה היא טובת הילדים.

חשבו כמה כסף אתם מוציאים בכדי שלילדכם יהיה טוב, כמה השקעה אתם משקיעים למען טובתם הילדים, האם לא שווה לכם לוותר על תביעותיכם אף שהם צודקות ובכך תצליחו לדאוג לטובתם הילדים.

האם העובדה כי בן הזוג מתנהג בחוסר אחריות כשהוא ממשיך לעמוד על שלו יצדיק את הפגיעה בטובת הילדים, האם לא שווה להפסיד כסף רק בשביל טובת הילדים.

משמורת ילדים בלי לפגוע בטובת הילדים

השאלה איך להתגרש בלי לפגוע בילדים שעה שחילוקי הדעות בין הצדדים עוסק בעניין משמורת והסדרי ראיה של הילדים מקבלת משנה תוקף, שכן מריבות על הסדרי ראייה הינם מריבות הקשורות לטובתם של הילדים.

ברוב המקרים חילוקי הדעות יהיו בכך שהאם תרצה להיות משמורנית מלאה והאב יהיה זכאי להסדרי שהות, ואילו האב ירצה שהילדים יהיו במשמורת משותפת.

השיקולים של האב לבקש משמורת משותפת תהיה לפעמים משיקולים חיוביים של טובת הילד, האב רוצה להיות מעורה בגידול הילד באופן פעיל ומלא, אך בהחלט ניתן לומר שלפעמים השיקולים של האב הדרישה של האב למשמורת משותפת מקור בניסיון להפחית מזונות.

במקרה זה לא ניתן להמליץ לאם "להפקיר" את טובתם של הילדים ולהניח את הילדים אצל אב במשמורת משותפת רק שבכך האב רוצה לחסוך תשלום מזונות ילדים.

כל שיש לעשות הוא להגיש בקשה לבית הדין הרבני למנות פקידת סעד שתבדוק מה היא טובתו של הילד, כך שבית הדין יראה כי לא מדובר בתביעה למשמורת משותפת אלא תביעה לא לשלם מזונות ילדים.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

אלימות כלכלית בגירושין

כמה מזונות משלמים לילד?

כמה מזונות משלמים לילד אחד? וכמה משלמים מזונות למספר ילדים? במאמר זה תקבלו מענה לכל השאלות שלכם, כך שתוכלו לדעת כמה מזונות משלמים לילד, ובהתאם

קרא עוד »
אישור הסכם גירושין ברבנות או בבית משפט?

מתי זו מצווה להתגרש?

מתי מצווה להתגרש ומתי יש חובה להתגרש? מה עושים במקרה בו יש מצווה להתגרש ואחד מבני הזוג מסרב להתגרש? מי יכול לקבוע שיש מצווה להתגרש?

קרא עוד »
מה זה מזונות

הפחתת מזונות

הפחתת מזונות אישה או מזונות ילדים הינו דבר שניתן לעשות, אך לשם כך יש להציג את העילות לכך, שהרי לא כל רצון להפחית את דמי

קרא עוד »
דילוג לתוכן