איך להתגרש מבלי להישבר בדרך?

איך להתגרש מבלי להישבר בדרך?

איך ניתן להתגרש מבלי להישבר בדרך? האם קיימת "תרופת פלא" שיכולה למנוע את המשבר בדרך לגירושין?

המשברים הצפויים בהליך גירושין

בכדי לתת מענה לשאלה איך להתגרש מבלי להישבר בדרך עליכם לדעת מה הם המשברים העלולים לצוץ במהלך הגירושין.

בין המשברים שניתן לצפות הוא מקרה בו הבעל סרבן לתת גט או שהאישה סרבנית לקבל את הגט, מקרים אלו הינם מקרים קשים בהם בן הזוג מוצא את עצמו חסר אונים, כשבכל יום שעובר החשש שמא המצב יישאר כך לנצח עולה וגובר.

משבר נוסף עלול להיות במהלך הגירושין הוא מקרה בו לבני הזוג ישנם ילדים המוצאים את עצמם חשופים למריבות אין סופיות בין ההורים, מריבות אלו אינם מטיבים עם הילדים, כשבהרבה מהמקרים הסימנים למריבות נצפים אצל הילדים כגון בעיות בלימדה, קשב וריכוז, ועוד.

אין ספק כי במקרה בו ההורה רואה כיצד הילד נובל הרי שהדבר גורם למשבר חמור, מה עוד שכשנושא של חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים הינה דאגה נוספת, שכן הילדים עלולים למצוא את עצמם מתגלגלים מדירה לדירה לאחר שהדירה תצא למכירה.

להתגרש מבלי להישבר בדרך על ידי הסכם גירושין

הפתרון הטוב ביותר לשאלה איך להתגרש מבלי להישבר בדרך הוא להגיע להסכמות עם בן הזוג במכלול הנושאים כגון האם האישה מוותרת על כתובתה, כמה מזונות משלמים על הילד, והיאך יהיה הסדרי הראיה והמשמורת של הילד.

הליך גירושין בהסכמה הוא אינו הליך קל, עליכם לדעת היטב איך מתגרשים בהסכמה, אך אין כל ספק שהליך זה הינו טוב שבעתיים מהליך גירושין מסורבל בו אתם מתכתשים במשך זמן רב בערכאות משפטיות.

הסכמות אלו יקנו לכם שלווה ורוגע נפשי, כך שלא יהיה לכם את החשש של משבר בדרך לגירושין.

הסכם גירושין אף שהוא הליך הטוב ביותר, אך לא בכל מקרה הוא מתאים, לפעמים אחד מבני הזוג מגלה כי הצד השני נחוש מאוד לסיים את הסכסוך בצורה של הסכם גירושין, כך שהוא סבור כי ניתן "לסחוט" את בן הזוג.

במקרים אלו לא הייתי מייעץ לכם להגיע להסכמות, כיון שאתם עלולים לצאת לאחר שנות הנישואין כשאין בידכם את הזכויות ההלכתיות והחוקיות המינימליות שמגיעים לכם.

איך להתגרש מבלי להישבר בדרך?

איך להתגרש מבלי להישבר בדרך לפסק הדין?

במקרה בו עולה חשש כי אחד מבני הזוג אשר יודע כי הצדק אינו עמו מנסה "להתיש" את הצד השני, כל זה במטרה לגרום לו "להישבר" יש להערך לכך בהתאם.

תופעה זו נפוצה בהגשת תביעת שלום בית במטרה של סחיטה, במקרה זה אחד מבני הזוג מנסה להשים את עצמו כאיש "שוחר שלום" ובכך סידור הגט מתעכב עד לאחר שאכן בית הדין הרבני יתרשם כי אין כאן תביעת שלום בית כנה, אלא עיקר מטרתה היא ניסיון סחיטה.

אין ספק שבהרבה מהמקרים דבר זה אכן שובר את בנן הזוג כך שהוא נאלץ לוותר על זכויות שמגיעים לו כדין רק בשביל לזכות בתוצאה המיוחלת והוא סידור הגט.

אך האם ואיך ניתן להתגרש מבלי להישבר בדרך, כך שלא תצטרכו להפסיד את זכויותיכם רק בגלל שבן הזוג מבקש "לסחוט" אתכם.

התשובה לכך היא שהדבר תלוי אך ורק בכם, ככל ואתם תהיו סובלניים יותר כך הסיכוי שבו בן הזוג ינסה להתיש אתכם ולסחוט אתכם תפחת.

אין כל ספק שלפעמים הדבר קשה עד מאוד, שכן הלחץ והחיפזון לנסות ולסיים את ההליכים גורמים בהרבה מהמקרים שבן הזוג מסכים לוותר על כל אשר יש לו רק בכדי לזכות בסידור גט.

איך להתגרש מבלי להישבר בדרך? רק על ידי טוען רבני

הקושי והרצון לסיים את הסכסוך ב"מחיר חיסול" נובע בהרבה מהמקרים משום שבן הזוג אינו יודע באמת ובתמים מה הם זכויותיו שמגיעות לו על פי הדין, כך שבן הזוג מנסה להציג מיצג שווא כביכול אם לא תסכימו להצעת "הפשרה" שהוא מציע, הרי שאתם תפסידו את הכל.

הפחד והחשש "מה יהיה" גובר שבעתיים במקרה בו לבן הזוג יש טוען רבני או עורך דין, כך שאתם הנמצאים לבד מרגישים שאתם עלולים לצאת "בשן ועין".

בדיוק בשביל כך אל תמהרו להסכים לצאת בעירום ובחוסר כל, הצער שילווה אתכם על כך שיצאתם בלי כלום ילווה אתכם לאורך זמן רב, אלא שלא יהיה ניתן להושיע אתכם כיון שתוך כדי לחץ הסכמתם להצעת הפשרה.

כל שעליכם לעשות הוא לפנות לטוען רבני לגירושין המכיר היטב את ההלכה והחוק, בכדי לקבל ייעוץ הולם בו תדעו מה שאכן מגיע לכם.

לסיום

אין ספק שבהליך גירושין "לא מלקקים דבש" מדובר בהליך קשה ומורכב בפרט במקרה בו לצדדים ישנם ילדים קטנים, אך לפעמים הותרת המצב כמות שהוא בו בני הזוג מתכתשים ורבים ללא סוף היא אינו פתרון טוב יותר מאשר הליך הגירושין.

בכדי למנוע נזקים יש לעשות את ההליך רק לאחר שהחלטתם סופי כי חיי הנישואין תמו ולא ניתן לאפשר עוד "צ'אנס" לחיי הנישואין כגון הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, כשבכל ההליך אין להיכנס ללחץ ולפזיזות.

כל שנותר לי הוא לאחל לכם בהצלחה בהליך הגירושין ותהיו חזקים מבלי להישבר בהליך הגירושין.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

גט מעושה

מה דינו של גט מעושה

גט מעושה הינו גט שניתן בעל כורחו ובכפייה של אחד מבני הזוג, כאשר לרוב יהיה מדובר בכפיית הבעל לתת את הגט. לא כל כפייה תיחשב

קרא עוד »
אלימות כלכלית בגירושין

כמה מזונות משלמים לילד?

כמה מזונות משלמים לילד אחד? וכמה משלמים מזונות למספר ילדים? במאמר זה תקבלו מענה לכל השאלות שלכם, כך שתוכלו לדעת כמה מזונות משלמים לילד, ובהתאם

קרא עוד »
זכויות פנסיה בגירושין

זכויות פנסיה בגירושין

מה בין זכויות פנסיה בגירושין לזכויות אחרות בבני זוג שמתגרשים עולה לא פעם השאלה כיצד מחלקים את זכויות הפנסיה בגירושין, כאשר הבעייתיות בחלוקת זכויות אלו

קרא עוד »
דילוג לתוכן