טוען רבני דיני ממונות או דיני משפחה?

איך מתגרשים כשאין כסף?

צדדים שנתגלו ביניהם חילוקי דעות והם נאלצים לפנות לבתי הדין הפרטיים כגון בית הדין של הגר"נ קרליץ או בית דין אחר, האם באפשרותם לשכור את שירותיו של טוען רבני לדיני ממונות? ומה ההבדל בין טוען רבני לגירושין לטוען רבני דיני ממונות

הסמכה לטוען רבני

טוען רבני מוסמך הוא מי שעבר את הבחינות הקשות שעל ידי הנהלת בתי הדין הרבניים ולאחר שהוא הצליח לעמוד בהצלחה בכל המחנים.

מדובר במבחנים קשים עד מאוד כשבמחן האחרון על מי שמתעד להיות טוען רבני להיבחן בעל פה בפני שלושה דיינים, ניתן לומר שרוב רובם של המנסים להיות טוענים רבניים נכשלים בדרך לאחר שהם אינם עומדים בכור המבחנים.

לאחר סיום כל המבחנים מקבל הנבחן תעודה רשמית מטעם הנהלת בתי הדין הרבניים אשר מסמיכה את הנבחן להיות טוען רבני מוסמך.

לצערי קיימים בשוק הרבה מתחזים אשר לא הצליחו לעמוד במחנים של הנהלת בתי הדין הרבניים כשהם מפרסמים בעיתונות ובשלטי חוצות כביכול הינם טוענים רבניים מוסמכים כשחלקם אף מנסים לפרסם כביכול הינם טוענים רבניים מומלצים.

טוען רבני לגירושין בבית הדין הרבני

בהליך גירושין שמתקיים בבית הדין הרבני אין כל היתכנות שחבר או מכר ייצג אתכם בהליך, שכן בני הזוג רשאים לקבל ייצוג אך ורק על ידי טוען רבני או עורך דין לדיני משפחה.

מסיבה זו רוב הזייפנים אינם מנסים להעמיד את עצמם כטוען רבני לגירושין, אם כי שקרה לי מקרה בו מתחזה פרסם שהינו טוען רבני וכשהוא הופיע בדיון בבית הדין הרבני טענתי בבית הדין כי לא מדובר בטוען רבני מוסמך אלא ב"מתחזה" להיות טוען רבני, כך שעליו לצאת מאולם מבית הדין.

לא יהיה קשה לתאר את ההרגשה של בן/ת הזוג ששכרו את שירותיו של המתחזה לטוען רבני כשהם מצאו את עצמם חשופים ללא כל ייצוג.

לכן המלצתי לא להתבייש מהטוען רבני להציג בפניכם תעודה מוסמכת מטעם הנהלת בתי הדין הרבניים שהמדובר בטוען רבני מוסמך.

טוען רבני דיני ממונות בבוררות

בניגוד לבתי הדין הרבניים הממלכתיים, בתי דין פרטיים אינם מקפידים שמי שיוכל לייצג בבית הדין הינו דווקא טוען רבני מוסמך או עורך דין, אלא הם מאפשרים לכל מי שיחפוץ לייצג אתכם בבית הדין.

דבר זה גורם לנזק גדול למתדיינים אשר הם שוכרים את שירותיו של טוען רבני דיני ממונות כשהוא לא עמד במבחן כך שבהחלט ניתן לחשוש שמדובר ב"מתחזה".

לכן במקרה בו יש לכם חילוקי דעות בדיני ממונות ובדעתכם לשכור את שירותיו של הטוען רבני, עליכם להיזהר במשנה תוקף שאינכם נופלים ב"פח".

טוען רבני דיני ממונות או דיני משפחה?

טוען רבני דיני ממונות רק בבית הדין

טוען רבני מוסמך להופיע בבית הדין הרבני או בבית הדין פרטי, אך הוא אינו מוסמך להופיע בשמכם בבתי המשפט.

כך שככל ויש לכם חילוקי דעות שמתלבנים בבתי המשפט עליכם לשכור את שירותיו של עורך דין שיסייע בידכם.

יחד עם זאת במאמר טוען רבני או עורך דין הרחבנו כי ככל וההליכים מתקיימים בבתי הדין, הרי שקיימת עדיפות בלתי מבוטלת לטוען רבני על פני עורך דין.

טוען רבני יידע לטעון עבורכם בדין העברי על פיו בתי הדין נוהגים לדון טוב יותר מאשר עורך דין אשר ידיעותיו בדין העברי הינם פחותים.

ההבדל בין בית הדין לגירושין לבית הדין בממונות

קיים שוני מהותי בין בתי הדין לגירושין לבין בתי הדין לממונות, שכן בעוד שבית הדין לגירושין הינו בית דין אשר בידיו סמכויות כמו בבתי המשפט, כך למשל במקרה בו הבעל מסרב לתת גט, בית הדין רשאי להטיל סנקציות על הסרבן, לא כן בתי הדין לממונות, שאינם גוף מוסמך כבית משפט, הרי שאין להם הרבה סמכויות.

יחד עם זאת בתי הדין הפרטיים משמשים כ"בורר" וזאת בהתאם לחוק הבוררות, אין כל ספק שלבורר קיים סמכויות מסוימות, כגון ליתן החלטה בתיק, אך החלטה של הבורר מצריך את אישורו של בית המשפט בו יאושר כי הבורר פעל בהתאם לכללי הבוררות.

נמצא שבעוד שבתביעת גירושין ניתן להגיש תביעה בבית הדין הרבני אשר הוא מוסמך ליתן החלטות כסמכות של בית המשפט, הרי שבתי הדין הפרטיים אין להם כל סמכות בחוק, למעט ההסכמה של הצדדים שבית הדין ידון בענינם מכוח חוק הבוררות.

ההבדל בין טוען רבני דיני ממונות לטוען רבני לגירושין

לאחר שהשכלתם להבין כי מוטב לשכור את שירותיו של טוען רבני, עולה השאלה האם עדיף לשכור את שירותיו של טוען רבני לגירושין או שמא טוען רבני דיני ממונות, או שמא אולי עדיף לשכור את שירותיו של טוען רבני לגירושין שהוא גם טוען רבני דיני ממונות.

בכדי לענות על שאלה זו יש צורך להסביר את ההבדל בין טוען רבני לגירושין לטוען רבני לדיני ממונות.

טוען רבני לגירושין עוסק בעיקר בנושא של תביעת גירושין, או תביעת כתובה וכמובן בנושאים הכרוכים לגירושין כגון חלוקת רכוש בין בני זוג, כמה מזונות משלמים לילד אחד, ואילו בנושא של סכסוכי שכנים, עובד ומעביד, הרי שהוא אינו עוסק בהם.

לא כן טוען רבני דיני ממונות עיקר התמחותו הוא בנושאי נזקי שכנים, עובד ומעביד, ואילו בתביעת שלום בית או בתביעות אחרות של בני הזוג הוא אינו מודע אליהם.

לכן ככל וחילוקי הדעות נובעים בנושא של בין אדם לחברו, הרי שמומלץ למצוא טוען רבני שמומחה לדיני ממונות, לא כן אם חילוקי הדעות הוא בין בני זו, הרי שדווקא מומלץ לשכור את שירותיו של טוען רבני לגירושין.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

מזונות לילד נכה

מזונות לילד נכה

כמה משלמים מזונות לילד נכה? האם העובדה כי האם מקבלת גימלה מביטוח לאומי עבור הילד הנכה יוביל לכך שהאב ירוויח ולא ישלם מזונות עבור הילד

קרא עוד »
היכן עושים אישור הסכם ממון

הסכם טרום נישואין

הסכם טרום נישואין הוא הדבר שיאפשר לבני הזוג את השקט הכלכלי במהלך חיי הנישואין, מסיבה זו אנו נראה יותר ויותר זוגות שבוחרים להסדיר את הנושא

קרא עוד »
כמה עולה הסכם ממון

כמה עולה הסכם ממון?

חושבים לערוך הסכם ממון אבל לא יודעים כמה עולה הסכם ממון? במאמר זה נסביר את כל העלויות הכרוכות בהסכם ממון. החשש מהשאלה כמה עולה הסכם

קרא עוד »
דילוג לתוכן