טוען רבני זול – למה לא כדאי להתפשר?

טוען רבני זול - למה לא כדאי להתפשר

טוען רבני זול מפתה עד מאוד, המחשבה שבכך אתם חוסכים הוצאות של טוען רבני מומלץ הינו מפתה, אך האם באמת זה ההמלצה, או שמא הדבר עלול לעלות לכם ביוקר רב?

טוען רבני מומלץ- לשם מה?

טרם נתייחס האם כדאי לשכור את שירותיו של טוען רבני זול או שעדיף לקחת טוען רבני יקר, חשוב לדעת כי הבחירה של טוען רבני לגירושין, הינו בחירה משמעותית על עתיד חייכם.

בני זוג הנמצאים בהליך גירושין מסורבל, קיימים ביניהם חילוקי דעות על נושאים רבים, כגון המחלוקת על חלוקת הרכוש בגירושין כיצד תתבצע בבית הדין, כשלפעמים חילוקי הדעות בין הצדדים מסתכמים במאות אלפי שקלים, או חילוקי דעות כמה משלמים מזונות לילד, במקרים מסוימים אף עתיד משמורת הילדים עומד על כף מאוזניים.

בהליך זה חשוב עד מאוד שיהיה לכם את המייצג הטוב ביותר שיילחם על הזכויות שמגיעים לכם, מדובר במלחמה על עתיד חייכם בשנים הבאות.

טוען רבני זול וטוען רבני מקצועי – הילכו שניהם יחד?

במקרה בו עתיד חייכם מונח על כף מאזניים אסור להתפשר על טוען רבני לא מומלץ רק בגלל שהוא טוען רבני בזול.

הניסיון "לחסוך" כסף בשכירת טוען רבני לא מומלץ עלול לעלות לכם ביוקר רב, לא פעם אני נתקל בטוען רבני "חאפר" שלוקח מחירים זולים, אך העבודה שהוא עושה הינה בהתאם.

הזכויות שהלוקחות מפסידים בגין התפשרות על טוען רבני לא מומלץ, בסופו של ההליך יהיה גבוה בהרבה מעלות טוען רבני לגירושין מומלץ.

יש לציין כי השאלה האם עדיף להתפשר על טוען רבני לא מומלץ רק בגלל שהוא בזול, נוגע אף אם בחרתם לשכור עורך דין במקום טוען רבני, שכן אין הבדל אם המדובר במייצג "עורך דין" או שמדובר במייצג "טוען רבני", בין כך ובין כך עליכם לקחת את המייצג הטוב ביותר.

טוען רבני זול - למה לא כדאי להתפשר?

טוען רבני זול שהוא יקר

בהרבה מהמקרים בני זוג מגיעים למשרדי כשהם קיבלו הצעת מחיר "מפתה" מטוען רבני אחר, כך שהם אינם מבינים את הפערים בשכר הטרחה.

אלא שלאחר עיון בהצעת המחיר שהם קיבלו בני הזוג "מגלים" שהם לא שמו לב לפרטים הקטנים, כגון שהדבר אינו כולל הופעה לדיון, כתיבת סיכומים, הגשת בקשות וכו', כך שבעצם שכר הטרחה אינו כולל מאומה מלבד קבלת שכר הטרחה.

לכן חשוב מאוד במקרה בו אתם מקבלים הצעת מחיר אשר היא נראית לכם כהצעה "מפתה" לבדוק היטב את כל הסעיפים האם אין סעיף שנכנס להסכם בלא ידיעתכם.

טוען רבני בזול לא בהכרח טוען רבני לא טוב

ישנם הטועים כי העובדה שטוען רבני לוקח מחירים זולים מעידה בהכרח שמדובר בטוען רבני לא מומלץ, טעות זו נפוצה בקרב זוגות אשר אינם מבינים היטב את ה"שוק" של הטוענים רבניים.

אין ספק כי אכן לרוב טוען רבני עם וותק וניסיון של הרבה שנים לא ייקח מחיר טוען רבני מתחיל, כמו כן טוען רבני עם מספר רב של הצלחות לא ייקח מחיר שלוקח טוען רבני אשר בדרך כלל מפסיד בתיק.

אך בהחלט ניתן לומר כי לא מדובר ב"כלל ברזל" לפעמים טוען רבני מומחה שיודע היטב כיצד יש לנהל את התיק, מצליח להוביל לסיום מהיר של התיק, כך ששעות העבודה אותו הוא נאלץ לעבוד על התיק הינו קצר יחסית מאשר טוען רבני שאינו בקיא היטב בהליכים בבית הדין הרבני אשר הטיפול בתיק לוקח זמן רב יותר.

טוען רבני זול יותר מעורך דין

השאלה האם עדיך לקחת טוען רבני או עורך דין במקרים מסוימים מטעה כביכול שכירת מייצג טוען רבני יהיה זול מאשר שכירת עורך דין.

יש לדעת כי מדובר בטעות, טוען רבני אינו לוקח זול יותר מאשר עורך דין, טוען רבני עבר הכשרה של מספר שנות לימוד ועמידה במבחנים קשים לא פחות מאשר עורך דין.

טוען רבני מומחה בייצוג בדיני משפחה בבית הדין הרבני, כך שישנו יתרון מובהק על פני עורך דין שהידיעה בדיני משפחה בבית הדין הרבני לרוב תהיה פחותה מאשר טוען רבני.

נקודה נוספת, שבעוד שעורכי דין מוצפים בשוק כשבכל חור ופינה יש עורך דין, הרי שמספר הטוענים הרבניים שמייצגים בבית הדין הרבני עומד על כמה מאות, כך שבהחלט ניתן לומר כי לא קיים תחרות ב"שוק" של הטוענים הרבניים, דבר אשר בוודאי אינו גורם להורדת המחיר.

למה טוען רבני יקר?

לסיום המאמר אני רואה לנכון להתייחס לטענה שפעמים אני שומע על כך שטוענים רבניים ועורכי דין לוקחים סכומים מופרזים וגבוהים.

האמת שאכן ניתן לומר בכאב כי חלק מעורכי הדין מנצלים את החולשה של בן הזוג אשר הוא נמצא במצב מצוקה כלכלי כך שאין לו מנוס מאשר להתחייב על סכומים מופרזים.

אך חשוב לדעת כי בהרבה מהמקרים אין מדובר בסכום גבוה.

טוען רבני הוכשר להיות טוען רבני לאחר מספר שנים כשהוא נהיה טוען רבני מומלץ רק לאחר שהוא צבר ניסיון רב, כשבכל אותם שנים הוא נאלץ לחיות על משכורת זעומה כשלפעמים אף זה לא היה בידו, כך שבוודאי שלא מצופה מטוען רבני שיעבוד על שכר מינימום.

נקודה נוספת למחשבה שאולי אתם לא יודעים אבל טוען רבני מומלץ מקדיש עשרות שעות בתיק שלכם, החל מלמידת התיק, וממשיך בכתיבת כתב תביעה או הגנה, הופעה לדיון, חישוב אסטרטגיה, פגישות ועוד.

כך שאם תנסו לקמט את שכר העובדה של הטוען רבני תופתעו לגלות שלא מדובר בשכר טרחה מופרז.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

תביעת מזונות

חלוקת מיטלטלין בגירושין

חלוקת מיטלטלין בגירושין זהה באופן עקרוני לחלוקת שאר הרכוש שיש לבני הזוג, אך למרות זאת ישנם דגשים מיוחדים לחלוקת מיטלטלין בגירושין. איך מתבצעת חלוקת רכוש

קרא עוד »
מחיר טוען רבני

מחיר טוען רבני

כמה עולה טוען רבני? זאת אחת השאלות שנשאלות לרוב כאשר זוג נשוי אשר נישא כדת וכדין מעוניין להתגרש או כאשר ישנן מחלוקות על הסכם הגירושין

קרא עוד »
דילוג לתוכן