איך להתכונן לגירושין בצורה הטובה ביותר?

איך להתכונן לגירושין בצורה הטובה ביותר?

עומדים בפני גירושין ולא יודעים איך להתכונן לגירושין? מה צריך לעשות בשלב הראשון? איך ניגשים להליך המורכב של הגירושין?

במאמר הזה נעשה לכם סדר בראש איך להתכונן לגירושין, כך שתגיעו לגירושין בצורה הטובה ביותר.

הדברים החשובים לדעת על איך להתכונן לגירושין

הדבר הראשון שחייבים לדעת כאשר מתכננים גירושין הוא לא לעשות דברים ב"פזיזות", לא פעם אני נתקל בבני זוג שמרוב לחץ ובלי ידיעה עשו דברים שעלו להם ביוקר.

לפעמים הסיבה שבני הזוג עושים דברים אשר אין ספק שהם פוגעים בהם לבסוף הוא מה שבני הזוג "קונים" את כל מה ש"יועצי אחיתופל" מוכרים להם.

חשוב לדעת שלפני כל צעד ושעל שאתם עושים בגירושין עליכם להתייעץ עם טוען רבני מוסמך איך להתכונן לגירושין, כך תוכלו לדעת שהצעד שאתם נוקטים הוא "שקול ומדוד".

בניית אסטרטגיה נכונה

חשוב מאוד שהטוען הרבני שמייצג אתכם יבנה עבורכם אסטרטגיה נכונה ועקבית, כך שלא בכל רגע תשנו את ה"קו" שלכם.

לבניית "קו" יציב בכל ההליך ישנו משמעות מיוחדת שכן ככל ואתם בכל רגע נתון צריכים לשנות את ה"קו" בהתאם להתפתחות בתיק, הדבר משדר חוסר אמינות.

לא פעם אני נתקל במקרים בהם אחד מבני זוג שינה את עמדתו במהלך ההליך, כשהסוף היה ידוע מתחילה, בית הדין דחה את תביעתו בנימוק שבן הזוג משדר חוסר אמינות.

לכן חובה עליכם לשתף את הטוען הרבני בכל הלבטים שלכם ולפרוס בפניו את התמונה המלאה, בכדי שאכן הוא יצליח לבנות עבורכם את האסטרטגיה הנכונה.

איך להתכונן לגירושין בלי לפגוע בטובת הילדים?

בהליך גירושין יותר מאשר בכל הליך אחר יש משמעות מיוחדת להכנה בכדי שהדבר לא ייפגע בטובת הילדים.

מחקרים מוכיחים כי כל הליך גירושין בהם לבני הזוג יש ילדים קטנים הרי שהדבר מהווה פגיעה קשה מאוד בהתפתחות תקינה של הילדים, אך הדברים חמורים שבעתיים עת ההליך גירושין נעשה בצורה לא נכונה כשבמקרה זה בראש ובראשונה הדבר פוגע פגיעה אנושה בטובת הילדים.

לא פעם משתמש בן/ת הזוג בילד כ"קלף מיקוח" במטרה "לסחוט" דבר מה מבן/ת הזוג. הדבר חמור מאוד ולאחר שבית הדין ייווכח כי בן/ת הזוג משתמשים בילד כ"קלף מיקוח" הרי שבית הדין יפעל בחומרה כנגד בן/ת הזוג.

לכן חשוב להפריד בין חילוקי הדעות שיש בין בני הזוג לבין הנושאים הקשורים לטובת הילדים, על בני הזוג לדעת שהמחלוקות המצויות ביניהם חמורות ככל שיהיו אינם שווים פגיעה בטובת הילד.

אך לפעמים אנו מוצאים בני זוג ש"סלע המחלוקת" ביניהם היא באמת ובתמים מה היא טובתו של הילד, כגון שיש חילוקי דעות בין ההורים האם נכון לעשות משמורת משותפת או שמא רק האם תהיה המשמורנית ואילו לאב יהיה הסדרי ראייה, כך שהוויכוח בין ההורים אינו על כסף אלא על טובת הילד.

במקרה זה אף שהדבר מצריך מאמץ של שני בני הזוג בו עליהם להשכיל כי הנזק שעלול להיגרר מחילוקי הדעות לרוב אינו מצדיק את ההליך המשפטי למען טובת הילד.

הכנה לגירושין – איסוף מסמכים

לפני שאתם פותחים בהליך גירושין עליכם לדעת שלא כל מה התרחש במציאות אכן יאושר על ידי בן/ת הזוג, ככל הנראה בן/ת הזוג לא ימהרו להודות במיוחס להם, כך שאתם חייבים להיות מוכנים לזה.

בכדי שתבואו מוכנים חשוב שתאספו כל בדל של ראייה.

ראייה יכולה להיות על ידי: מסמכים, הקלטות, הסרטות, הודעות, מסרונים, וכל חומר אחר אשר יכול לאשש את טענותיכם

לפעמים אף מומלץ להסתייע בחוקר פרטי בכדי שהוא יעקוב אחר הדברים שבן/ת הזוג מנסים להעלים.

החוקר הפרטי יוכל לסייע בידכם לחקור ולתהות על היקף נכסיו של בן הזוג כך שהוא לא יוכל להעמיד את עצמו כ"עני". בנוסף ניתן להסתייע בחוקר פרטי במקרה שעולה חשש כי בן/ת הזוג מנהל/ת חיים כפולים, במקרה זה החוקר יבצע מעקב בחשאי אחר התנהגות בן/ת הזוג.

לאחר שיהיו בידכם את הראיות לא יוכל בן/ת הזוג להתכחש לעובדות הקיימות.

אך יש לדעת שכפי שאתם מתכוננים לגירושין כך בן זוגכם מתכונן להליך הגירושין, לכן חשוב מאוד שכל דיבור שאתם מוציאים מפיכם יהיה שקול ומדוד.

איך להתכונן לגירושין נכון בפן הכלכלי?

הצורך לדעת איך להתכונן לגירושין נכון כולל אף הכנה מבחינה כלכלית, שכן הליך גירושין גורר אחריו הוצאות גבוהות.

קראו בהרחבה אודות חלוקת רכוש בגירושין

כשאתם באים לבחון כמה עולה להתגרש יש לקחת בחשבון שבכדי להצליח בתביעת גירושין מומלץ לשכור טוען רבני בכדי שיוכל לסייע לכם בהליך בו אתם נמצאים.

שכירת טוען רבני כרוך בהוצאות אשר אין להקל ראש בכך ועליכם להיות ערוכים לכך בהתאם. מחיר טוען רבני משתנה מטוען רבני אחד למשנהו וממקרה למקרה, אך בהחלט מדובר בהוצאה כספית גבוהה.

מלבד זה יש לקחת בחשבון את ההוצאות שתצטרכו לשלם בסוף ההליך אותו אתם מנהלים בבית הדין הרבני, בין ההוצאות ניתן למנות תשלום מזונות ילדים, כתובה, וכדומה.

הפתעה או הדברות קודמת

שאלה שחוזרת על עצמה בבני זוג אשר רוצים לדעת איך להתכונן לגירושין, האם מומלץ להודיע לבן/ת הזוג כי ברצונכם לפתוח תיק גירושין ברבנות או לעשות את הדבר בהפתעה.

מחד קיים יתרון בניסיון הדברות בין בני הזוג כשבכך קיים סיכוי שלא יהיה כלל צורך במלחמות ותוכלו לעשות גירושין בהסכמה, מאידך אין להתעלם כי קיים יתרון לפתוח את התיק הגירושין בהפתעה ובכך בן/ת הזוג ימצאו את עצמם לא מוכנים.

לשאלה זו כמו לשאלות רבות אין מענה אחיד, וכל מקרה יש לבחון את טובת העניין, אין ספק שהטוען הרבני שישמע את כל הלבטים והספקות במקרה הקונקרטי שלכם ייתן לכם מענה הולם.

לסיכום, אין כל ספק שלפני שמתחילים את הליך הגירושין יש לחשוב היטב איך להתכונן לגירושין, כשכולי מלא תקווה שאכן תבואו להליך זה מוכנים רגשית וכלכלית.

בהצלחה!

יהודה אבלס, טוען רבני מוסמך

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 072-3971731

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

אולי תרצו לקרוא גם את:

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן