כמה עולה להתגרש?

האם ניתן להגיש תביעת מזונות רטרואקטיבית?

כמה עולה להתגרש הינה שאלה מאוד כללית כיון שאינו דומה מקרה אחד למקרה השני, אך בכל זאת נשתדל במאמר זה לנסות ולעשות לכם קצת סדר.

כמה עולה להתגרש בהסכמה?

ככל ויש ביניכם הסכמות על הגירושין והכרוך לגירושין, כגון: הסדרי שהות ומזונות הילדים, חלוקת רכוש, תביעת כתובה, הרי שבלי כל ספק העלות של גירושין אלו יהיו זולים משמעותיים יותר מאשר במקרה בו אין ביניכם הסכמות ויש צורך לפתוח תיק גירושין ברבנות.

העלות במקרה זה תהיה עבור עריכת הסכם גירושין מקצועי שיערוך עבורכם טוען רבני הבקיא בעריכת הסכמים אלו, כשעלות עריכת ההסכם יכול לנוע בין 2,500 ל-5,000 ₪ תלוי במורכבות ההסכם.

בנוסף יהיה עליכם לשלם תשלום אגרה לבית הדין עבור אישור ההסכם בסכום של כ-300 ₪.

כך שניתן לראות שככל ויש בינכם הסכמות עלות הגירושין תהיה נמוכה יחסית.

כמה עולה להתגרש שלא בהסכמה?

במידה ואין ביניכם הסכמות על הגירושין, או שאין בינכם הסכמות על גובה דמי המזונות של הילדים או כל חילוקי דעות אחרים, עליכם לפתוח תיק גירושין בבית הדין הרבני.

במאמר זה לא נסקור איך מתחילים הליך גירושין נכון לשם כך ייחדנו מאמר בנפרד, במאמר זה נתייחס רק לשאלה כמה עולה להתגרש שלא בהסכמה.

ובכן במקרה זה יהיה עליכם לשכור את שירותיו של מייצג הולם. בין המייצגים ניתנות שתי אפשרויות:

 קיימת אפשרות לשכור את שירותיו של עורך הדין שמתעסק בדיני משפחה,  וקיימת אפשרות נוספת לשכור את שירותיו של טוען רבני לגירושין, אך המלצתי לפונים אלי בשאלה האם עדיף טוען רבני או עורך דין לשכור את שירותיו של טוען רבני הבקיא היטב בדין העברי יותר מאשר עורכי הדין הבקיאים רק בדין האזרחי.

עלות הייצוג יכול לנוע בין 25,000 ₪ לבין 60,000 ₪ כשהדבר תלוי במורכבות התיק. אינו דומה תיק קל ופשוט לבין תיק מורכב אשר נצרך עבודה מאומצת בכדי להשיג עבורכם את התוצאה המיוחלת.

חשוב לדעת כי בשוק קיימים טוענים רבניים "זולים", אך צריך לדעת שעל ה"זול" הזה אתם עלולים לשלם מאוד ביוקר, שכן מדובר בכל מיני "חאפרים".

כך שנכון שלשאלה כמה עולה להתגרש, ישנו שיקול בקביעת המייצג, אך חשוב מאוד שהדבר לא יהיה על חשבון של איכות הטיפול בתיק אותו אתם מנהלים בבית הדין.

בנוסף לעלות המייצג יש לקחת בחשבון תשלום עבור אגרות בבית הדין, גם בזה הדבר תלוי אם אתם מבקשים רק להתגרש או שאתם כורכים לתביעת הגירושין גם תביעות נוספות כגון: רכוש, מזונות, הסדרי שהות, כשהעלות היא בין 400 ₪ לבין 1300 ₪.

כמה עולה להתגרש?

כמה עולה להתגרש בלי טוען רבני?

לפעמים אחד מבני הזוג סבור כי ניתן לקיים את הליך הגירושין בלא לקבל סיוע מטוען רבני, לרוב השיקול המרכזי הוא "לחסוך" כסף של שכר טירחת מייצג.

מבחינה חוקית אין כל מניעה שהליך הגירושין ייעשה בלא שיהיה לכם ייצוג של טוען רבני, אך הדבר ממש אינו מומלץ.

רבים מבני הזוגות סבורים כי מה יכול להיות? אני יגיד את האמת שהיה ואז אני יצליח בדיון!!!

אך מדובר בטעות חמורה, בהליכים שמתנהל בערכאה משפטית יש עניינים של פורצדורה שרק בגלל אי הגשת התביעה בזמן שקבוע בתקנות אתם עלולים להפסיד.

בנוסף אף שאתם תאמרו את האמת, אך ככל הנראה בן הזוג דווקא ינסה לטשטש את העובדות, בפרט אם הוא יופיע עם טוען רבני מומלץ. העדר הניסיון שלכם בחקירות בבית הדין עלול להביא מצב בו אתם יוצאים נפסדים.

ה"חסכון" שתצליחו לחסוך בעלות הייצוג יעלה לכם ביוקר רב, שכן אתם עלולים למצוא את עצמכם יוצאים בערום ובחוסר כל רק בגלל חוסר הידע המשפטי.

כמה עולה להתגרש למי שאין לו כסף?

למעוטי יכולת כלכלית ניתן לקבל סיוע בשכירת מייצג על ידי סיוע המשפטי.

סיוע המשפטי מאפשר למי שעומד בקריטריונים שנקבעו בחוק לקבל סיוע בייצוג על ידי עורך דין  מיש שעונה על הכלל של מיעוטי יכולת אינו צריך לשלם עבור שירות הייצוג כשלשם כך הוא נהנה מייצוג שניתן על ידי הסיוע המשפטי.

אך במקרה זה אין אפשרות לבחור מי יהיה המייצג שלכם, אלא דבר זה נקבע על ידי הסיוע המשפטי.

עלות מזונות ילדים בעת גירושין

יש לקחת בחשבון שלאחר הגירושין צפוי לבעל הוצאות נוספות עבור תשלום מזונות ילדים. תשלום זה יכול להתדיין במנותק מתביעת הגירושין, אך לרוב תביעת מזונות ילדים תוגש יחד עם תביעת הגירושין.

במאמר אחר הבאנו כי לא ניתן לקבוע באופן מדוייק את גובה התשלום מזונות ילדים, והדבר אף משתנה בין בתי הדין הרבניים לבתי המשפט.

תביעת כתובה החור הגדול בכיס

אם נהיה כנים נראה שעל אף שרבים מהגברים סבורים שתביעת כתובה אינה מחייבת, חשוב לדעת כי עלות הגבוהה שהבעל צפוי להוציא בתביעת הגירושין היא תביעת הכתובה של האישה ככל ותביעה זו תתקבל,  שכן עלות זו יכולה להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים ובמקרים מסויימים אף למיליון שקל.

כך שאם יש בידי האישה כתובה גבוהה הרי שהשאלה כמה עולה להתגרש מקבלת משנה תוקף, וחשוב עד מאוד לקבל ייעוץ הולם.

עלויות נלוות להליך הגירושין

בהרבה מהמקרים במהלך ההליך תצטרכו להוציא הוצאות נוספות, כגון עלות אקטואר בכדי לבדוק כיצד תתבצע חלוקת רכוש בגירושין, עלות אשר יכולה להסתכם בסכום של אלפי שקלים.

לפעמים תצטרכו לשכור את שירותיו של חוקר פרטי בכדי לגלות את מה שבן הזוג מנסה להסתיר כגון העלמות כספים, בגידה, ועוד.

הוצאה נוספת שאתם עלולים למצוא את עצמכם מוציאים הוא ככל ועולה טענות חמורות כנגד אחד מבני הזוג אשר יש בהם בכדי לקבוע כי הוא אינו ראוי להיות משמורן על הילדים, בית הדין הרבני ישלח בן הזוג לבחינת מסוגלות הורית בכדי לבדוק  את טובת הילדים.

במקרים מסוימים בו אחד מבני הזוג מגיש תביעת שלום בית ואילו בן הזוג מתנגד לשלום בית, בית הדין הרבני ישלח את הצדדים למטפל/ת זוגי/ת בכדי לבדוק האם תביעת שלום בית היא סחיטה או שאכן באמת ובתמים רצונו של בן הזוג הוא לעשות שלום בית.   

לסיום אוכל רק להגיד לכם שכמה שתנסו לדעת מראש כמה עולה להתגרש הרי שהדברים מתפתחים בכל שלב ושלב ואין תשובה מדוייקת כמה עולה להתגרש.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

מזונות עבור ילד אחד

מזונות עבור ילד אחד גבוה יותר מאשר תשלום מזונות עבור כל ילד כאשר ישנם מספר ילדים, במאמר זה נסקור מה הם תשלומי המזונות, ובמיוחד כמה

קרא עוד »
טוען רבני מוסמך

מה זה מדור

הליך גירושין עם ילדים מלווה בחששות רבים בעיקר בכל הקשור לילדים, השאלות שלא נותנות מנוח להורים הוא האם יהיה משמורת משותפת או שמא טובת הילד

קרא עוד »
הסכם חלוקת רכוש בגירושין

היוון מזונות

היוון מזונות – מה זה אומר? האם כדאי להוון? מה הן ההשלכות והסיכונים של בעל שמהוון מזונות? ולמה בכל זאת ישנם שיעדיפו לעשות זאת? על

קרא עוד »
דילוג לתוכן