גירושין בעקבות בגידה של הבעל – ההשלכות

גירושין בעקבות בגידה של הבעל

גירושין בעקבות בגידה של הבעלגירושין בעקבות בגידה של הבעל הינו מקרה אשר לצערנו הרב די נפוץ בבתי הדין, לא פעם אנו שומעים טענות שהבעל בוגד באישה דבר אשר גורר אחריו תביעת גירושין, חשוב לציין כי לא די בכך שהאישה תטען על בגידות של הבעל בחיי הנישואין, אלא לשם כך יש להביא לבית הדין הוכחת בגידה בהליך הגירושין, שאם לא כן סביר מאוד להניח שהבעל יכחיש את בגידתו.

הוכחת בגידה בהליך גירושין – מהי?

כעת עולה השאלה אם כן מה היא הוכחת בגידה שאתם נצרכים להביא בהליך גירושין???

אז כך, הטוב ביותר הוא להביא תמונות או סרטונים בהם ניתן לראות את בגידת האיש. ניתן לקבל סיוע על ידי חוקר פרטי שיאסוף עבורכם מידע ותמונות אשר יוכלו לאשש את טענותיכם.

חשוב לציין כי בעזרת טוען רבני מומלץ ניתן אף להוכיח את טענותיכם על ידי חקירות שיערוך הטוען הרבני לאיש. במקרים רבים שנתקלתי לאיש לא היה כל ברירה ולאחר שחקרתי אותו בחקירות שתי וערב נאלץ האיש להודות כי אכן הוא בגד.

גירושין בעקבות בגידה של הבעל – הפסד כתובה

אם נרצה להתייחס להשלכה המהותית ביותר של גירושין בעקבות בגידה של הבעל, אין כל ספק שההשלכה המרכזית לכך היא תביעת כתובה, שכן ככל ואכן יהיה בהליך הגירושין הוכחת בגידה הרי שהאישה תזכה במלוא הכתובה.

מקרה אחד מיני רבות שהתנהל בבית הדין הרבני האזורי בנתניה בו תבעה האישה גירושין בעקבות בגידה של הבעל, ובנוסף היא תבעה כתובה בסך 180,000 ₪.

הבעל ניסה להכחיש את העובדה כי הוא בוגד, אך לאחר שמשרדנו חקר את הבעל שתי וערב על בגידתו, נאלץ הבעל להודות כי אכן הוא בגד.

בית הדין בהרכב הרבנים שניאור פרדס, פנחס מונדשיין, בצלאל ווגל שליט"א חייבו את הבעל בתשלום מלוא הכתובה בסך 180,000 ₪.

גירושין בעקבות בגידה של הבעל – משמורת ילדים

להוכחת בגידה בהליך גירושין אין כל נפקות לעניין משמורת הילדים, שכן נושא משמורת הילדים היא אך ורק לשיקולים מהי טובת הילד, לעובדה כי הגירושין באו בעקבות בגידה של הבעל אין כל השלכה לשאלה מה היא טובת הילד.

הוכחת בגידה בהליך גירושין – חלוקת רכוש

האם גירושין בעקבות בגידה של הבעל יש לכך השלכה ישירה לאופן חלוקת הרכוש???

ניתן לומר שהדבר חלוק בין בתי הדין הרבניים לבתי המשפט האזרחי, כך שבעוד שבבתי המשפט האזרחי לגירושין בעקבות בגידה של הבעל אין כל השלכה לחלוקת הרכוש, בבתי הדין הרבניים דווקא מצינו מספר פסקי דין אשר ניתן לראות כי לבגידת הבעל יש השלכה לחלוקת הרכוש.

חשוב לציין כי פסקי דין אשר ניתנו בבתי הדין הרבניים הגיעו לבית משפט העליון, אשר ניתן לראות כי בית המשפט העליון העביר ביקורת על אופן חלוקת הרכוש בבית הדין הרבני.

לסיכום:
א.      חשוב לתעד כל בגידה של הבעל בכדי שבהליך הגירושין יהיה בידכם הוכחת בגידה.

ב.      ככל ויהיה בידכם הוכחת בגידה בהליך הגירושין יחויב הבעל במלוא תשלום הכתובה.

ג.        ניתן להוכיח את בגידת הבעל על ידי חקירת הבעל.

ד.      למשמורת הילדים אין כל השלכה שהגירושין באו בעקבות בגידה של הבעל.

ה.      גירושין בעקבות בגידה של הבעל עלולה להוות שיקול בחלוקת הרכוש בבית הדין הרבני.

 

 

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 072-3971731

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

אולי תרצו לקרוא גם את:

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן