גירושין בעקבות בגידה של הבעל – ההשלכות

גירושין בעקבות בגידה של הבעל

גירושין בעקבות בגידה של הבעל הינו מקרה אשר לצערנו הרב די נפוץ בבתי הדין, לא פעם אנו שומעים טענות שהבעל בוגד באישה דבר אשר גורר אחריו תביעת גירושין, חשוב לציין כי לא די בכך שהאישה תטען על בגידות של הבעל בחיי הנישואין, אלא לשם כך יש להביא לבית הדין הוכחת בגידה בהליך הגירושין, שאם לא כן סביר מאוד להניח שהבעל יכחיש את בגידתו.

הוכחת בגידה בהליך גירושין – מהי?

כעת עולה השאלה אם כן מה היא הוכחת בגידה שאתם נצרכים להביא בהליך גירושין???

אז כך, במקרה של גירושין לאחר בגידה של הבעל – הטוב ביותר הוא להביא תמונות או סרטונים בהם ניתן לראות את בגידת האיש. ניתן לקבל סיוע על ידי חוקר פרטי שיאסוף עבורכם מידע ותמונות אשר יוכלו לאשש את טענותיכם.

קיימת אפשרות נוספת על ידי הצגת מסרונים או התכתבות שהיה בין האיש לבין המאהבת של האיש, במקרים אלו יש להיזהר שלא לעשות שימוש האסור על פי החוק, כלומר לחדור לתוך המחשב הפרטי של האיש ולהוציא משם חומרים חסויים.

חשוב לציין כי בעזרת טוען רבני לגירושין ניתן אף להוכיח את טענותיכם על ידי חקירות שיערוך הטוען הרבני לאיש. במקרים רבים שנתקלתי לאיש לא היה כל ברירה ולאחר שחקרתי אותו בחקירות שתי וערב נאלץ האיש להודות כי אכן הוא בגד.

גירושין בעקבות מעשה כיעור של הבעל

גירושין לאחר בגידה של הבעל
גירושין לאחר בגידה של הבעל

בחלק מהמקרים האישה אינה מצליחה להוכיח כי הבעל ממש בגד באישה עם אישה אחרת, אלא היא מצליחה להוכיח כי האיש עשה "מעשה כיעור" כלומר ניתן לראות כי הבעל חי עם אישה אחרת בצורה שאינה הולמת בעל נשוי.

יש לדעת שאף במקרה זה הדבר ייחשב כבגידה של הבעל, שכן בוודאי לא ניתן לצפות מהאישה שתמשיך לחיות עם בעל נואף שכזה, בפרט שקיים חשש שהבעל אכן מקיים יחסים ממש עם אישה זרה, דבר העלול להיות כרוך במחלות קשות.

גירושין בעקבות בגידה של הבעל – הפסד כתובה

אם נרצה להתייחס להשלכה המהותית ביותר של גירושין בעקבות בגידה של הבעל, אין כל ספק שההשלכה המרכזית לכך היא תביעת כתובה, שכן ככל ואכן יהיה בהליך הגירושין הוכחת בגידה הרי שהאישה תזכה במלוא הכתובה.

מקרה אחד מיני רבות של גירושין לאחר בגידה של הבעל שהתנהל בבית הדין הרבני האזורי בנתניה בו תבעה האישה גירושין בעקבות בגידה של הבעל, ובנוסף היא תבעה כתובה בסך 180,000 ₪.

הבעל טען שיש לראות באישה שתבעה גירושין כאישה מורדת, מאידך האישה טענה כי הסיבה למרידתה היא בצדק, שכן לא ייתכן מצב בו הבעל יחיה עם אישה זרה, ואילו האישה תצטרך לשמור אמונים לבעלה.

מתחילה הבעל ניסה גם להכחיש את העובדה כי הוא בוגד, אך לאחר שמשרדנו חקר את הבעל שתי וערב על בגידתו, נאלץ הבעל להודות כי אכן הוא בגד.

בית הדין בהרכב הרבנים שניאור פרדס, פנחס מונדשיין, בצלאל ווגל שליט"א חייבו את הבעל בתשלום מלוא הכתובה בסך 180,000 ₪.

בית הדין הבהיר כי האישה צודקת בכך שהגישה תביעת גירושין, שכן לא ניתן לצפות שהאישה תמשיך לשמור אמונים לבעלה והוא ירעה בשדות זרים.

כך שבהחלט ניתן לומר שאף אם הבעל חשב שתביעת כתובה אינה מחייבת ולכן הוא הרשה לעצמו לבגוד באישה, הרי שהוא ייאלץ ללמוד בדרך הקשה שחיוב הכתובה הוא חיוב אמיתי ועליו לשלם את מלוא תשלום הכתובה.

גירושין בעקבות בגידה של הבעל – עילה לגירושין

אין ספק שככל ובידכם ראיות מוכחות שאתם דורשים גירושין בעקבות בגידה של הבעל, הרי שהבעל לא יול להשים את עצמו כ"תמים" ולנסות להגיש תביעת שלום בית במטרה של סחיטה, שכן בגידת הבעל היא בוודאי עילה לגירושין.

גירושין בעקבות בגידה של הבעל מהווה עילה לגירושין אשר יש בכוחה אף לכפות על הבעל את הגירושין ככל ויסרב להתגרש.

מאידך האישה דווקא יכולה לטעון כי על אף שהיא מודעת לכך שהבעל בוגד בה, הרי שהיא מאמינה כי הבעל יחזור בתשובה ויפסיק את הבגידות.

הבעל אינו יכול לדרוש את הגירושין ולחייב את האישה להתגרש "בזכות" בגידתו, אלא האישה תוכל להתעקש ברצונה להשיג שלום בית.

גירושין בעקבות בגידה של הבעל – משמורת ילדים

להוכחת בגידה בהליך גירושין אין כל השלכה לעניין משמורת הילדים, שכן נושא משמורת הילדים היא אך ורק לשיקולים מהי טובת הילד, לעובדה כי הגירושין באו בעקבות בגידה של הבעל אין כל השלכה לשאלה מה היא טובת הילד.

אך יחד עם זאת ככל והאיש נוהג לבלות שעות ארוכות עם מאהבת כשהוא מפקיר את משפחתו, הרי שאין כל ספק שטובת הילד לא תאפשר לתת לאב הסדרי ראיה מורחבים.

  • הוכחת בגידה בהליך גירושין – חלוקת רכוש
  • האם גירושין בעקבות בגידה של הבעל יש לכך השלכה ישירה לאופן חלוקת הרכוש???

ניתן לומר שיש הבדל בין בתי הדין הרבניים לבתי המשפט האזרחי, כך שבעוד שבבתי המשפט האזרחי, לגירושין בעקבות בגידה של הבעל אין כל השלכה לחלוקת הרכוש, הרי שבחלוקת הרכוש בבית הדין הרבני דווקא מצינו מספר פסקי דין אשר ניתן לראות כי לבגידת הבעל יש השלכה לחלוקת הרכוש.

חשוב לציין כי פסקי דין אשר ניתנו בבתי הדין הרבניים הגיעו לבית משפט העליון, אשר ניתן לראות כי בית המשפט העליון העביר ביקורת על אופן חלוקת הרכוש בבית הדין הרבני.

גירושין לאחר בגידה של הבעל – סיכום:

א.      חשוב לתעד כל בגידה של הבעל בכדי שבהליך הגירושין יהיה בידכם הוכחת בגידה.

ב.      ככל ויהיה בידכם הוכחת בגידה בהליך הגירושין יחויב הבעל במלוא תשלום הכתובה.

ג.        ניתן להוכיח את בגידת הבעל על ידי חקירת הבעל.

ד.      למשמורת הילדים אין כל השלכה שהגירושין באו בעקבות בגידה של הבעל.

ה.      גירושין בעקבות בגידה של הבעל עלולה להוות שיקול בחלוקת הרכוש בבית הדין הרבני.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון לאחר נישואין זהה בעיקרו להסכם ממון שלפני הנישואין, כשהמטרה בשניהם הוא להסדיר את חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה וחלילה הנישואין לא יצלח.

קרא עוד »
אלימות כלכלית בגירושין

כמה מזונות משלמים לילד?

כמה מזונות משלמים לילד אחד? וכמה משלמים מזונות למספר ילדים? במאמר זה תקבלו מענה לכל השאלות שלכם, כך שתוכלו לדעת כמה מזונות משלמים לילד, ובהתאם

קרא עוד »
דילוג לתוכן