איך מתחילים הליך גירושין

איך מתחילים הליך גירושין
איך מתחילים הליך גירושין
איך מתחילים הליך גירושין

איך מתחילים הליך גירושין? רוצים להתחיל הליך גירושין אך אתם לא יודעים איך מתחילים? מבולבלים?

במאמר זה ננסה קצת לעשות סדר, כדי לתת לכם תשובה ברורה איך מתחילים הליך גירושין.

חשוב לדעת – הליך גירושין יכול להיות בהסכמה ויכול להיות שלא בהסכמה באמצעות הגשת תביעות – אז לפני שאתם מתחילים בהליך גירושין תבדקו מה המצב האם בן הזוג מסכים לגירושין או שצריך להגיש תביעות.

איך מתחילים הליך גירושין בהסכמה?

הליך גירושין בהסכמה הינו הדבר המומלץ ביותר והזול ביותר, בכדי להתחיל הליך גירושין בהסכמה יש לשבת עם בן/בת הזוג ולהגיע להסכמות מלאות במכלול הנושאים העומדים על הפרק, הנושאים הנפוצים ביותר עליהם צריך לתת את הדעת בהסכם הם כמה משלמים מזונות לכל ילד, אצל מי מההורים תהיה משמורת הילדים, כיצד מחלקים את הרכוש, והאם הבעל ישלם או לא ישלם את דמי הכתובה.

להגעה להסכם גירושין יש יתרון בולט על פני התחלת הליך גירושין שלא בהסכמה, הן מהפן הכלכלי והן מהפן הפרקטי.

מהפן הכלכלי אתם חוסכים טוען רבני או עורך דין שיופיע בבית משפט או בבית הדין הרבני באין ספור דיונים מתישים, שכן לעריכת הסכם גירושין די בהופעה אחת בבית הדין הרבני לאשר את ההסכם ולסדר גט. כך שניתן לומר בוודאות שהליך גירושין בהסכמה חוסך לכם עשרות אלפי שקלים.

גם במישור הפרקטי ישנה עדיפות ברורה לנהל הליך גירושין בהסכמה, שכן הליך גירושין שלא בהסכמה מלווה ב"מלחמות" עם בן /בת הזוג ומפחי נפש מיותרים, ניתן לקבוע בוודאות כתשובה  לשאלה איך מתחילים הליך גירושין, שהדרך הטובה ביותר תהיה  הליך גירושים בהסכמה.

הסכם גירושין

לאחר שהגעתם להסכמות מלאות במכלול הנושאים כל שנותר לכם הוא לפנות לטוען רבני שיערוך עבורכם הסכם גירושין.

הסכם הגירושין יכלול את הסכמת שני בני הזוג להתגרש ואת גובה מזונות הילדים וכן עניין הסדרי ראיה ומשמורת הילדים וכמובן את אופן חלוקת הרכוש, והסדרת סוגיית הכתובה.

לאחר עריכת הסכם הגירושין יש להביא את הסכם הגירושין ובקשה משותפת של בני הזוג לבית הדין הרבני בכדי שיקבעו לכם מועד לדיון לאשר את הסכם הגירושין ובכדי לסדר לכם את הגט בהקדם האפשרי.

איך מתחילים הליך גירושים שלא בהסכמה?

מה עושים במקרה בו לא הצלחתם להגיע להסכמות ואתם רוצים לפתוח תיק גירושין ואתם לא יודעים איך מתחילים את ההליך.

חשוב לדעת כי אם אתם לא יודעים איך מתחילים הליך גירושין מומלץ לפנות לטוען רבני לקבל ייעוץ מתאים לצרכים הספציפיים למקרה שלכם.

במאמר זה לא נוכל ליתן מענה מושלם לשאלתכם איך מתחילים הליך גירושים שלא בהסכמה במקרה היחודי שלכם, ונביא את עיקרי הדברים באופן כללי.

הגשת תביעת גירושין

בכדי לפתוח בהליך גירושין יש להגיש כתב תביעה לגירושין בו צריך להיות מפורט שמות הצדדים וכמובן את עילות הגירושין אשר בגינם אתם דורשים לחייב את בן/בת הזוג להתגרש.

בנוסף לתביעת הגירושין יש באפשרותכם להגיש בבית הדין הרבני תביעת מזונות אישה, הסדרי ראייה לקטינים, וכן חלוקת רכוש בגירושין זאת בתביעה כרוכה לתביעת הגירושין.

את כתב התביעה עליכם למסור למזכירות בית הדין הרבני ולשלם אגרה כחוק בכדי להתחיל בהליך גירושין. לאחר פתיחת התיק ותשלום האגרה ייקבע מועד לדיון בפני בית הדין בהתאם ליומן בית הדין.

במהלך הדיון תצטרכו לשכנע את הדיינים שהצדק עמכם ולכן על בית הדין הרבני לחייב את בן/בת הזוג להתגרש כאן ועכשיו, לא מדובר בהליך פשוט כלל, שכן הדיינים ינסו להתקיל אתכם בשאלות בכדי לבדוק האם טענותיכם אכן נכונות.

לאחר שמיעת טענות הצדדים והגשת סיכומים בכתב ייתן בית הדין פסק דין לתביעות אשר הגשתם בפניו, כשכולי מלא תקווה שאכן תצליחו בתביעותיכם.

הליך גירושין בדיסקרטיות

לפעמים ההמלצה תהיה שלא לספר כלום לבן/ת הזוג על רצונכם לפתח בהליך גירושין, וזאת במטרה לנסות ולאסוף בינתיים ראיות אשר יוכלו לעזור לכם בהמשך.

למשל ניתן לעקוב האם קיים בגידה אצל בן/ת הזוג דבר אשר יכול להשפיע על חלוקת רכוש במקרה של בגידה.

כמו כן ניתן לאסוף מידע על כספים שבן/ת הזוג מנסה להעלים במטרה שכספים אלו לא יחולקו בין הזוג בשווה.

לאחר שתתחילו בהליך גירושין איסוף מידע זה יהיה קשה עד מאוד, שכן במקרה זה בן/ת הזוג יעלים את הדברים בצורה שיהיה קשה עד מאוד להוכיח זאת.

לכן מומלץ לפני שאתם פותחים בהליך גירושין להתקשר לטוען רבני יהודה אבלס ולבדוק את האפשריות המתאימות למקרה הספציפי שלכם.

איך נערכים לגירושין בלי ליפול מבחינה כלכלית?

הליך גירושין אינו הליך זול וזאת בלשון המעטה, מדובר בהליך יקר מאוד בפרט אם בדעתכם לשכור טוען רבני לגירושין.

מחיר טוען רבני יכול להיות בסכומים של עשרות אלפי שקלים, כך שיש חובה להיערך לכך מבחינה כלכלית בהתאם.

מלבד זה יש לכם לקחת בחשבון שתוצאות ההליך בהרבה מהמקרים אינו זול, בהרבה מהמקרים האישה מצליחה בתביעת כתובה, כך שהבעל נאלץ להיפרד מסכום כסף מכובד.

במקרה בו לבני הזוג ילדים קטנים, הרי שהצורך להיערך להליך הינו צורך קריטי, שכן האב יצטרך לשלם לאם סכום כסף עבור דמי מזונות ילדים מידי חודש בחודשו.

אז אך נערכים להליך גירושין מבחינה כלכלית?

דבר ראשון, הוא להיות מודעים כי מדובר בהוצאה גבוהה ויש להיערך לכך בהתאם.

דבר נוסף, לא להתפתות להוציא כספים מיותרים אשר אין להם כל צורך.

והדבר החשוב הוא לבחור טוען רבני מומלץ בכדי שהוא ידאג למצות את מיטב הזכויות שלכם ולחסוך לכם בעלויות הכרוכות בתביעת הגירושין ככל וניתן, זכרו כי טעות קטנה שייעשה יהיה קשה עד מאוד אם בכלל לתקן, כך "שסוף מעשה במחשבה תחילה".

לסיכום איך מתחילים הליך גירושין?

אם נרצה לסכם איך הליך גירושין מתחיל נבחין כי קיימות שני אפשריות, הליך גירושין בהסכמה והליך גירושין שלא בהסכמה, כשההמלצה שלי היא לפתוח הליך גירושין בהסכמה.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

בית משפט לעניני משפחה

בית משפט לעניני משפחה

מה זה בית משפט לעניני משפחה בית משפט לעניני משפחה הינה ערכאה שיפוטית שדנה בתביעות הקשורות לבני המשפחה, כאשר התביעות העיקריות הן תביעות הקשורות בין

קרא עוד »
האם יש עורך דין רבני

האם יש עורך דין רבני?

עורך דין רבני או כפי שהוא נקרא בשפה המקצועית טוען רבני, הינו מייצג אשר לאחרונה יותר ויותר זוגות מעדיפים לשכור את שירותיו מאשר לשכור את

קרא עוד »
דילוג לתוכן