איך מתחילים הליך גירושין

איך מתחילים הליך גירושין
איך מתחילים הליך גירושין
איך מתחילים הליך גירושין

איך מתחילים הליך גירושין? רוצים להתחיל הליך גירושין אך אתם לא יודעים איך מתחילים? מבולבלים?

במאמר זה ננסה קצת לעשות סדר, כדלי לתת לכם תשובה ברורה איך מתחילים הליך גירושין.

חשוב לדעת – הליך גירושין יכול להיות בהסכמה ויכול להיות שלא בהסכמה באמצעות הגשת תביעות – אז לפני שאתם מתחילים בהליך תבדקו מה המצב האם בן הזוג מסכים או שצריך להגיש תביעות.

איך מתחילים הליך גירושין בהסכמה?

הליך גירושין בהסכמה הינו הדבר המומלץ ביותר והזול ביותר, בכדי להתחיל הליך גירושין בהסכמה יש לשבת עם בן/בת הזוג ולהגיע להסכמות מלאות במכלול הנושאים העומדים על הפרק, הנושאים הנפוצים ביותר עליהם צריך לתת את הדעת בהסכם הם כמה משלמים מזונות לכל ילד, אצל מי מההורים תהיה משמורת הילדים, כיצד מחלקים את הרכוש, והאם הבעל ישלם או לא ישלם את דמי הכתובה.

להגעה להסכם גירושין יש יתרון בולט על פני התחלת הליך גירושין שלא בהסכמה, הן מהפן הכלכלי והן מהפן הפרקטי.

מהפן הכלכלי אתם חוסכים טוען רבני או עורך דין שיופיע בבית משפט או בבית הדין הרבני באין ספור דיונים מתישים, שכן לעריכת הסכם גירושין די בהופעה אחת בבית הדין הרבני לאשר את ההסכם ולסדר גט. כך שניתן לומר בוודאות שהליך גירושין בהסכמה חוסך לכם עשרות אלפי שקלים.

גם במישור הפרקטי ישנה עדיפות ברורה להתחיל הליך גירושין בהסכמה, שכן הליך גירושין שלא בהסכמה מלווה ב"מלחמות" עם בן /בת הזוג ומפחי נפש מיותרים, ניתן לקבוע בוודאות כתשובה  לשאלה איך מתחילים הליך גירושין, שהדרך הטובה ביותר תהיה  הליך גירושים בהסכמה.

הסכם גירושין

לאחר שהגעתם להסכמות מלאות במכלול הנושאים כל שנותר לכם הוא לפנות לטוען רבני שיערוך עבורכם הסכם גירושין.

הסכם הגירושין יכלול את הסכמת שני בני הזוג להתגרש ואת גובה מזונות הילדים וכן עניין הסדרי ראיה ומשמורת הילדים וכמובן אופן  חלוקת הרכוש, והסדרת סוגיית הכתובה.

לאחר עריכת הסכם הגירושין יש להביא את הסכם הגירושין ובקשה משותפת של בני הזוג לבית הדין הרבני בכדי שיקבעו לכם מועד לדיון לאשר את הסכם הגירושין ובכדי לסדר לכם את הגט בהקדם האפשרי.

איך מתחילים הליך גירושים שלא בהסכמה

מה עושים במקרה בו לא הצלחתם להגיע להסכמות ואתם רוצים לפתוח תיק גירושין ואתם לא יודעים איך מתחילים את ההליך.

חשוב לדעת כי אם אתם לא יודעים איך מתחילים הליך גירושין מומלץ לפנות לטוען רבני לקבל ייעוץ מתאים לצרכים הספציפיים למקרה שלכם.

במאמר זה לא נוכל ליתן מענה מושלם לשאלתכם איך מתחילים הליך גירושים שלא בהסכמה במקרה היחודי שלכם, ונביא את עיקרי הדברים באופן כללי.

הגשת תביעת גירושין

בכדי לפתוח בהליך גירושין יש להגיש כתב תביעה לגירושין בו צריך להיות מפורט שמות הצדדים וכמובן את עילות הגירושין אשר בגינם אתם דורשים לחייב את בן/בת הזוג להתגרש.

בנוסף לתביעת הגירושין יש באפשרותכם להגיש בבית הדין הרבני תביעת מזונות אישה, הסדרי ראייה לקטינים, וכן חלוקת רכוש בגירושין זאת בתביעה כרוכה לתביעת הגירושין.

את כתב התביעה עליכם למסור למזכירות בית הדין הרבני ולשלם אגרה כחוק בכדי להתחיל בהליך גירושין. לאחר פתיחת התיק ותשלום האגרה ייקבע מועד לדיון בפני בית הדין בהתאם ליומן בית הדין.

במהלך הדיון תצטרכו לשכנע את הדיינים שהצדק עמכם ולכן יש חובה לחייב את בן/בת הזוג להתגרש כאן ועכשיו, לא מדובר בהליך פשוט כלל, שכן הדיינים ינסו להתקיל אתכם בשאלות בכדי לבדוק האם טענותיכם אכן נכונות.

לאחר שמיעת טענות הצדדים והגשת סיכומים בכתב ייתן בית הדין פסק דין לתביעות אשר הגשתם בפניו, כשכולי מלא תקווה שאכן תצליחו בתביעותיכם.

לסיכום איך מתחילים הליך גירושין

אם נרצה לסכם איך הליך גירושין מתחיל נבחין כי קיימות שני אפשריות, הליך גירושין בהסכמה והליך גירושין שלא בהסכמה, כשההמלצה שלי היא לפתוח הליך גירושין בהסכמה.

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 072-3971731

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

אולי תרצו לקרוא גם את:

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן