מחיר טוען רבני

מחיר טוען רבני

כמה עולה טוען רבני? זאת אחת השאלות שנשאלות לרוב כאשר זוג נשוי אשר נישא כדת וכדין מעוניין להתגרש או כאשר ישנן מחלוקות על הסכם הגירושין אשר בני הזוג אינם מצליחים לגשר עליהם באופן עצמאי, רצוי וראוי מבחינתם לפנות אל בית הדין הרבני, על מנת שבית הדין הרבני יישב את המחלוקת על ידי פסק דין.

מטבע הדברים בני הזוג המתגרשים אינם בקיאים ב"טקטיקה המשפטית" שעליהם לנהוג בכדי להצליח במערכה, כמו כן הם אינם יודעים איך לעשות את פתיחת התיק בגירושין בצורה נכונה, בהרבה מהמקרים מדובר אף בגירושין בפעם הראשונה בחייהם, כך שאין לבני הזוג כל מושג כיצד עליהם לפעול או כמה עולה טוען רבני.

הנטייה הטבעית של רבים היא לפנות לעורך דין לגירושין בכדי שהוא יסייע להם להגשמת חלומם.

אך האם אכן העורך דין אכן יודע כיצד לפעול בבית הדין הרבניים? האם העורך דין השתלם בנושא ההלכתי ויש לו מספיק מידע בכדי לייצג בבית הין הרבני בנאמנות?

תתפלאו לשמוע אבל רוב עורכי דין שמתעסקים בדיני משפחה אינם מכירים את הדין העברי על בוריו, הסיבה לכך היא שבלימודי תואר משפטים כמעט ולא נלמד מאומה בדין העברי כשמאידך הדין העברי שונה לגמרי מהדין האזרחי.

מי הוא טוען רבני?

טרם נגיע למחיר טוען רבני, כדי להחליט טוען רבני או עו"ד, חשוב להבין מיהו טוען רבני. עקב תלונות רבים ופניות שהגיעו מכלל האזרחים, ראתה הממשלה את הצורך הדחוף להכשיר בעלי מקצוע מיוחדים שיוכלו לתת מענה ולייצג את האנשים בבית הדין הרבני.

לשם כך הכשירה המדינה "טוענים רבניים" הכשרה זו מצריכה לימודים בחומר הספציפי של הדין העברי בהתמקדות מיוחדת על דיני משפחה. לימודים אלו מלווים במבחנים קשים, כשרק לאחר שהמתעד להיות טוען רבני עבר את כל המבחנים בהצלחה, הוא מקבל ההכשרה של "טוען רבני" על ידי הנהלת בתי הדין הרבניים. כך שהמעוניין לפתוח תיק של תביעת גירושין בבית הדין הרבני מומלץ שיבחר בייצוג של טוען רבני על פני ייצוג של עורך דין לגירושין.

אמנם קיים יתרון מסוים לעורך דין מאשר טוען רבני בבית הדין הרבני, כשלשם כך הקדשנו מאמר מיוחד מה עדיף טוען רבני או עורך דין, מכל מקום רבים אשר עומדים לפני תהליך גירושין בוחרים ייצוג של טוען רבני כשחשוב להדגיש שאין כל קשר בין אם מדובר בבני זוג חילונים, דתיים או חרדים.

ישנם משרדי עורכי דין אשר משלבים בצוות המשרד גם טוען רבני, אשר יכול לסייע במקרי גירושין ולייצג את הלקוח בבית הדין הרבני תוך בקיאות מוחלטת בחוקי ההלכה, ידע שלעיתים חסר לעורכי דין.

כיצד נקבע מחיר טוען רבני?

מחיר טוען רבני בדומה למחיר עורך דין, הינו שכר עבור הטירחה של אותו איש מקצוע אשר פועל במסירות ומקצועיות לקידום דרישות בן הזוג או בת הזוג אותו הוא מייצג בבית הדין הרבני.

מחירו של טוען רבני מושפע ממספר גורמים: האחד ברמת המורכבות של ניהול הליך הגירושין, ככל והמדובר בהליך מורכב הרי שמחירו של הטוען הרבני יהיה גבוה יותר. כמו כן לטוען רבני מחיר שנקבע על פי שיקול נוסף והוא כמות הדיונים והבקשות שיהיה מוטל עליו לעשות, ככל ונזקק לעבודה מרובה יותר של הטוען הרבני כך מחירו של הטוען הרבני ייעלה באפן משמעותי.

שיקול נוסף במחיר טוען רבני הוא ה"וותק" והניסיון שצבר הטוען הרבני, והאם מדובר בטוען רבני מומלץ, או שהוא נוהג "להפסיד" במערכה.

חשוב להכיר כי לגבי טוען רבני מחיר יושפע מרמת ה"פרסום" וההצלחות שלו – ככל הנראה המחיר אותו הוא ייגבה יהיה גבוה יותר, בהתאם לכך.

יש לדעת כי לא בהכרח המבקש שכר נאה הינו טוען רבני מומלץ, לצערי הרב אני נתקל במקרים בהם הטוען הרבני מבקש שכר גבוה מאוד כשמאידך הוא לא עושה עבודה טובה בתיק.

טוען רבני מחיר – שכר טרחה גלובלי או לפי דיונים?

במשרדנו ניתן אפשרות ללקוחות לשלם גלובלי או לפי דיונים. אז מה זה בעצם אומר?

ניתן לקבוע מראש כי שכר הטירחה יעמוד על סך מסויים בלא כל קשר למספר הבקשות ו/או התגובות ו/או הדיונים שיהיו בהליך, כך שבכל מקרה ישולם שכר הטירחה שנקבע מראש. קיימת אפשרות נוספת והוא לפי התקדמות התיק, כך שעבור כל פעולה משולם שכר טירחה בנפרד.

בכל אפשרות קיימת מעלות וחסרונות, מחד בשכר טירחה באופן גלובלי קיים ללקוח שקט נפשי מראש, כשהוא יודע כמה יעלה לו ה"תענוג" הזה, מאידך ייתכן כי בסופו של יום שכר הטירחה שהוא ישלם יהיה גבוה בהרבה מאשר אם היה בוחר את האפשרות השנייה לפי התקדמות התיק.

מניסיוני אוכל לומר לכם כי ניתן להבחין שרוב הלקוחות הפונים מבקשים לקבוע שכר מוגדר מראש בכדי שיהיה להם שקט נפשי, דבר אשר אין ספק שהוא נצרך בפרט בתקופה הקשה של פירוק התא המשפחתי. 

כמה עולה טוען רבני?

לאחר שדנו ברקע, הגיע הזמן למספרים. אז כמה עולה טוען רבני?

אף שלא ניתן לקבוע סכום מדוייק של מחיר טוען רבני, הרי שאם ננסה להתחקות אחר מחיר טוען רבני בהליך סטנדרטי בבית הדין הרבני ניתן לומר כי מחיר שירות של טוען הרבני כשהמדובר במחיר גלובלי יכול לנוע בין 20,000 ש"ח לבין 50,000 ש"ח ומעלה.

ככל והמדובר לפי התקדמות התיק הרי שמחיר עבור כתב תביעה או דיונים או סיכומים יכולים לנוע בין 5,000 ₪ לבין 10,000 ₪. כשהפערים במחירים הם  מפני הזהות של הטוען הרבני וכפי שכתבנו שכל טוען רבני מבקש שכר אחר.

כמובן שככל שהטוען הרבני הוא מוכר ובעל מוניטין, כך המחיר יעלה בהתאם. אף שלפעמים הדבר נדמה כביכול ומדובר במחיר גבוה מאוד, אך צריך לדעת כי מחיר טוען רבני הולם את הידע הרב אותו צבר הטוען הרבני במשך מספר שנים בחוקי ההלכה, ידע אשר בא לידי שימוש רב בתהליך של גירושין ודיונים בבית הדין הרבני.

כמו כן מדובר בעבודה של שעות רבות בהם הטוען הרבני ספון במשרדו ומכין עבור לקוחותיו את כתבי הטענות והטקטיקה המשפטית הנכונה למקרה הספציפי אותו הוא מייצג.

לפרטים נוספים אודות מחיר טוען רבני צרו קשר עוד היום עם הרב יהודה אבלס, טוען רבני מוסמך בעל ניסיון רב, אשר ילווה אתכם במסירות רבה בכל תהליך הגירושין מתחילתו ועד סופו.

כמה עולה טוען רבני

 

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

היכן עושים אישור הסכם ממון

בקשה לאישור הסכם ממון

בקשה לאישור הסכם ממון שונה כאשר הבקשה מוגשת לפני הנישואין מאשר כשהיא מוגשת לאחר הנישואין, אך בכל מקרה אישור הסכם ממון הינו דבר נצרך בכדי

קרא עוד »
דילוג לתוכן