איך מתגרשים נכון? הליך גירושין בלווי טוען רבני מוסמך

איך מתגרשים נכון
איך מתגרשים נכון
איך מתגרשים נכון

איך מתגרשים נכון? קיבלתם החלטה להתגרש? הגירושין הם דבר בלתי נמנע?
מה עליכם לעשות עתה? איך מתחילים הליך גירושין? כיצד נבצע את הליך הגירושין נכון? כשלא נמצא את עצמנו בערום ובחוסר כל.

במאמר זה אביא לכם את הטיפים הנכונים איך מתגרשים נכון:

איך מתגרשים נכון בהסכמה? היוועצו עם טוען רבני מוסמך

גירושין בהסכמה הוא האידאלי ביותר, מצב זה הוא כששני בני הזוג יחדיו הגיעו להסכמה ופשרה ביניהם כשכל הריב והמדון מאחוריהם.

גירושין אלו הם גירושין מכובדים בלא שצד אחד מלכלך ומוציא את דיבתו הרעה על השני. לשם כך יגישו בני הזוג הסכם גירושין חתום על ידם אשר נערך על ידי טוען רבני מומלץ לאישור בית הדין/המשפט, ומאז סלולה הדרך בפניהם למתן הגט באופן הקל והמהיר ביותר.

פניה לטוען רבני מוסמך כצעד ראשון – איך מתגרשים נכון שלא בהסכמה?

לצערנו רוב בני הזוגות אינם מצליחים להגיע לגירושין בהסכמה, מה שגורם לשאלה איך מתגרשים נכון לשאלה מהותית וחשובה.

אם נפלה בלבכם ההחלטה להגיש תביעה כנגד בן זוגכם, יש להתייעץ עם טוען רבני מוסמך אשר ידריך אתכם כבר מהשלב הראשון ויסביר לכם את זכויותיכם המגיע לכם בבית הדין.

התייעצות זו תמנע ממכם מפח נפש מיותר בתביעות סרק שלא יובילו לכם כל תוצאה, ולפעמים אף תפגע בזכויותיכם המגיעים לכם על פי הדין. כך שבראש ובראשונה יש לברר את זכויותיכם ולבקש מתן עצה ועזרה להמשך דרככם.

הזריז בהגשת התביעה ע"י טוען רבני מוסמך – יוצא נשכר

כחלק ממרוץ הסמכויות בין בית הדין הרבני לבית המשפט נקבע הלכה שהמגיש הראשון את התביעה הוא אשר יבחר בין הערכאות, כלומר המגיש את התביעה הוא אשר יבחר אם הדין יתנהל בבית הדין או בבית המשפט, ובן זוגו יאלץ "להיגרר" אחר החלטת בן הזוג בערכאה שבחר.

יש לדעת שישנם הבדלים מהותיים בין בית הדין הרבני לבית המשפט בפסיקתם, מה שיוביל אתכם לפסק דין שונה בין ערכאת בית הדין לערכאת בית המשפט, כך שמראש אפשר להעריך היכן הסיכויים שלכם גדולים יותר בבית הדין או בבית המשפט, מה שנותן חשיבות מיוחדת למיקום הדיון.

כך למשל קיים שוני בזכויות האישה בגירושין בבית המשפט לבין זכויות האישה בגירושין בבית הדין הרבני. אל תוותרו על זכות זו, הקדימו את תביעתכם לערכאה המתאימה לכם ולבחירת טוען רבני מוסמך.

אלימות – לא בביתנו

אלימות הוא דבר חמור מאוד, אלימות מילולית וקל וחומר אלימות פיזית מלבד חומרתה העצמית העלולה לגרום לכם תביעה במשטרה וכתב אישום כנגדכם, עלולה להפסיד את זכויותיכם בנושא המשפחה בין בני הזוג, אלימות תיצור כנגדכם עילת גירושין, איבוד זכות כתובה ועוד, כך שיש לשמור על איפוק כנגד בן הזוג, על אף הקושי הקיים באיפוק זה, איפוק יביא לכם מתן שכרה בצדה.

למותר להדגיש כי במידה וקיים כנגדכם אלימות או איום לאלימות כנגדכם, מומלץ לכם להגיש תלונה במשטרה ובקשה לצו הרחקה כנגד בן זוגכם.

זהירות עוקבים אחריך

בעת הליך הגירושין יש לדעת כי ישנה סבירות גבוהה בו אחד מבני הזוג יערוך מעקבים כנגד בן זוגו, מעקב זה יכול שיהיה בכדי לוודאות האם יצרתם קשר אינטימי עם זר/ה במטרה לפגוע לכם בחלוקת רכוש בגירושין במקרה של בגידה, או בכדי לבדוק האם אתם מנסים להבריח ממון ורכוש מבן זוגכם.

חשוב לתת את הדעת לפני כל צעד ושעל האם מעשה זה לא יהווה הוכחה כנגדכם בבוא מן הימים עת יגיש בן זוגכם את התביעה, והוכחות אלו ישמשו כנגדכם. מאידך בהחלט ניתן לשמור על רצונכם להתגרש בדיסקרטיות מלאה, כך שבינתיים תצליחו לעקוב אחר בן הזוג בכדי לגלות דברים שלאחר מכן יהיה קשה לכם לגלות.

עצות של "חכמים" תשאירו להם

לא פעם אני נתקל בבן זוג החפץ להתגרש ובאמתחתו צרור של עצות שקבל מ"החכמים" ומבעלי ניסיון למיניהם אשר קיבל בנפש חפצה, יש לדעת שלא מה שמתאים לאחד מתאים לרעהו, כך שכל העצות שקבלתם על הליך גירושין יש לדעת שזה מתאים למקרה הספציפי של נותן העצה, במקרה שלכם ייתכן שיש לפעול דווקא מכיוון שונה והפוך.

רק טוען רבני או עורך דין מוסמך שיודע ומכיר היטב את חוקי ההלכה והמשפט יכול לתת לכם את העצה הנבונה אשר תוביל אתכם להצלחה.

תהיה חכם ואל תהיה צודק

בהרבה מהמקרים אני נתקל באחד מבני הזוג המנסה לאחוז "בקרנות המזבח" כלומר הוא בכל מחיר יבקש להוציא את האמת לאור עולם, לשם כך הוא יוציא כספים, כוחות, זמן, והעיקר שבסוף הוא ייצא מנצח.

צריך לדעת שהמדובר בחשיבה מוטעית, נכון שאמנם יש הנאה בהרגשה שאני "ניצחתי" ו"אני יראה לו", אבל חשוב להיות "חכם" ולא צודק. לפעמים מרוב ההתעקשות על הרצון "לנצח" גורם לצדדים בזבוזי כסף מיותרים, כוחות נפש, דבר אשר היה יכול להימנע לו רק היה קצת מחשבה נכונה.

מניעת הברחה של כספים משותפים

חשוב לדעת כי ככל מתנהל חשבון משותף הרשום על שם מבני הזוג, כל אחד מבני הזוג יכול לעשות פעולות בחשבון כגון משיכה גדולה בלא חתימת בן זוגו.

אין ספק שבהרבה מהמקרים בן/ת הזוג מנסה "לגנוב" כספים משותפים, לשם כך הוא ניגש לבנק ומבקש למשוך כספים מהחשבון המשותף ולהותיר את החשבון נקי מכל ההכנסות. הדרך להתמודד עם תופעה זו הוא על ידי הודעה מסודרת לבנק שאתם מצויים בהליך גירושין ואין לעשות כל פעולה בבנק בלא אישור של שני בעלי החשבונות.

חשוב לקבל העתק עם חותמת "נתקבל" בכדי שיהיה לכם אסמכתא על כל תרחיש בו הבנק יחליט לתת לבן הזוג למשוך את כספיכם.

מקרה בו בן הזוג מחזיק את הכספים בחשבונו הפרטי ואין לכם אפשרות לתת הוראה לבנק של בן זוגכם שלא לאפשר משיכת כספים ובכל זאת קיימת חשש שבן הזוג יעדיף להבריח ולהעלים את הכספים, קיימת אפשרות למנוע זאת על ידי הגשת בקשה לבית הדין הרבני ייתן צו עיקול על החשבון כך שבן הזוג לא יוכל למשוך את הכספים.

בבקשה המוגשת לבית הדין הרבני עלכם לפרט כי לאור העובדה שבחלוקת רכוש בגירושין יש לכם זכות במחצית מהכסף הנמצא אצל בן זוגכם, וכי קיים חשש להברחה והעלמה, הרי שמבוקש מבית הדין לתת צו המורה על עיקול נכסים.

מסקנה – מתגרשים נכון רק בליווי טוען רבני

כמובן שבמאמר זה לא ניתן לסקור את כל הדברים הנצרכים בכדי לדעת איך מתגרשים נכון, לכן בכל מקרה של חשש או ספק המלצתי הוא לפנות אל טוען רבני לגירושין בכדי שייתן עבורכם את הייעוץ הנצרך למקרה שלכם הספציפי. מקווה שעניתי לא במעט על השאלה איך מתגרשים נכון. 

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

חלוקת רכוש בין בני זוג

כמה זמן לוקח להתגרש

כמה זמן לוקח להתגרש בבית הדין הרבני כשיש לבני הזוג הסכם גירושין מוכן שנערך על ידי טוען רבני מקצועי, וכמה זמן ייקח לבני הזוג להתגרש

קרא עוד »
דילוג לתוכן