טוען רבני או עורך דין?

טוען רבני או עורך דין? עם מי להתייעץ בגירושין?
טוען רבני או עורך דין
טוען רבני או עורך דין?

טוען רבני או עורך דין? שוקלים להגיש תביעה בבית דין רבני? זקוקים להגנה טובה? חשוב מאוד שתשקלו קודם פתיחת התיק את מי לשכור על מנת שייצג את טענותיכם בבית הדין!

עשו זאת בכובד ראש! החלטה זו עלולה להשפיע מאוד על פסק הדין הסופי!!

במאמר שלפנינו נתמקד בעקרונות הייצוג בבית הדין הרבני, ואת מי כדאי לבחור כמייצג – טוען רבני או עו"ד.

"עורך דין" בבית משפט – "טוען רבני" בבית דין רבני

כשם שבבית המשפט האזרחי ניתן לשכור "עורך דין" על מנת שייצג אתכם במהלך הדיונים ויטען עבורכם את הטענות הנכונות, כך בבית הדין הרבני הדן בענייני משפחה ואישות, תוכלו לשכור "טוען רבני" שייצג אתכם ויטען עבורכם את הטענות הנכונות מבחינת ההלכה היהודית.

מי הוא ה"טוען הרבני"?

"טוען רבני" הוא אדם דתי או חרדי, בעל ידע מקיף ביותר בתחומי המשפט העברי, התלמוד וכללי הפסיקה היהודית. ל"טוען רבני" ישנה הסמכה רשמית המעידה על היותו בקיא הן בחוקי המדינה והן בפסיקת ההלכה בדיני אישות ומשפחה בהם דנים כיום בבתי הדין הרבניים.

מעלות הייצוג על ידי "עורך דין"

לשכירת "עורך דין" כמייצג ישנה מעלה גדולה, מאחר שבמקרים רבים במקביל לדיוני הגירושין עצמם בבית הדין הרבני מתנהל הליך נוסף בבית המשפט האזרחי לענייני משפחה על חלוקת הרכוש ועוד, ל"עורך הדין" יש רישיון לייצג בשני המקומות גם יחד, וכך הייצוג אינו מתחלק לשני אנשים שונים, מה שעלול לגרום "כאב ראש" ובלבול לא מבוטל.

בנוסף, גם כאשר דיוני חלוקת הרכוש וחיוב המזונות מתנהל בבית הדין הרבני, ישנה מעלה מסוימת ל"עורך דין", מחמת התמחותו הרבה בדין האזרחי הנוגע לחלוקת הרכוש, ויכולתו לטעון טענות הנוגעות לסתירה בין החוק האזרחי להלכה היהודית.

עדיפות "הטוען הרבני" לייצוג בבית הדין הרבני

מאידך, ישנה עדיפות גדולה בשכירת "טוען רבני" כמייצג בבית דין רבני, מאחר שהוא מכיר מגיל צעיר את החומר התלמודי וההלכתי ואת ה"שפה" התלמודית בה משתמשים דייני בית הדין, זאת מלבד התמחותו והתמקדותו המקצועית בדיני המשפחה, לכן יש לו יכולת גבוהה משמעותית להבין את המתרחש בדיונים ולטעון טענות נכונות שיתקבלו על ידי דייני בית הדין.

אצל "עורך דין" מעלות אלו אינן קיימות, מאחר שהחלק הנוגע למשפט העברי הינו חלק זניח במבחני ההסמכה לעריכת דין, ובוודאי אין לו את הבקיאות בנבכי התלמוד והפוסקים הדרושה מאוד עבור הייצוג בבית הדין!

טוען רבני או עורך דין

למעשה ניתן לסכם כי בכל אחד קיים יתרון על פני השני אך יחד עם זאת ברוב מוחלט של המקרים, תיק המתנהל בבית הדין ומיוצג על ידי "טוען רבני", מביא תוצאות טובות יותר עבור המיוצג מתיק המיוצג על ידי "עורך דין"!

משרדינו ראה את הצורך של בעלי הדין שיהיה עבורם גם טוען רבני וגם עורך דין כשאין כל ספק כי החיבור בין שני הדברים הינו הדבר הטוב ביותר, ולכן במשרדינו עומדים לרשות הצדדים שירותים של טוען רבני ושל עורך דין אשר הם עובדים בהרמוניה משותפת בכדי להביא לכם את התוצאה שמגיעה לכם.

טוען רבני או עו"ד
טוען רבני או עו"ד

עורכי דין בסיוע טוען רבני

תוהים אם עדיף טוען רבני או עו"ד? אגלה לכם במאמר זה סוד, שעורכי הדין מבקשים להסתיר מפניכם, אך בהחלט שלאחר שתדעו את הדבר אותו אספר לכם, תחשבו מחדש את מי כדאי לכם לשכור טוען רבני או עורך דין.

רבים מעורכי הדין מודעים כי אין להם כל שיג ושיח בנושא ההלכתי כך שאין להם מידע מה עליהם לטעון בבית הדין הרבני, שוכרים את שירותו של הטוען הרבני שישמש כמייצג "מאחורי הקלעים" כמובן מבלי שהשוכר את שירותיו של העורך דין יהיה מודע כלל שהטענות שנכתבו בכתב התביעה אינם מפרי היוצר של העורך דין לו הם שילמו במיטב כספם, אלא כתיבה זו נכתבה על ידי הטוען הרבני.

מקרה זה הינו עדיף על מקרה בו העורך דין "מתקמצן" להוציא כסף ולשכור את שירותיו של הטוען הרבני, כך שהעורך דין מייצג באופן בלעדי אתכם, כשהוא אינו יודע מה עליו לטעון.

אוכל לומר באופן אישי כי בדרך קבע אני משמש כמייצג מאחורי הקלעים, כשכמובן לא אוכל לחשוף את זהותם של עורכי הדין להם אני מסייע.

כך שתדעו שישנה אפשרות שאתם שוכרים את העורך דין ומשלמים מחיר מפולפל כשאינו יודע מה לטעון.

ממש כך אתם שוכרים מייצג שהוא אינו יודע מה הטענות ההלכתיות הרלוונטיות שיסייעו לכם לקבל את התוצאה שמגיע לכם.

כפיפות טוען רבני או עורך דין לכללי האתיקה

כשמתלבטים לגבי טוען רבני או עו"ד מבחינה אתית, חשוב לדעת – אמנם, שניהם – הן "טוען רבני" והן "עורך דין" – כפופים בצורה שווה לכללי האתיקה וההתנהגות מול המיוצג ומול מערכת השפיטה. בנושא זה אין שום הבדל ביניהם!

הדברים אותם תספרו בחדרו של הטוען הרבני יישארו חסויים בדיוק כשם שהם נשארים חסויים בחדרו של עורך הדין, כך שאין לכם כל חשש לספר ולהביא בפני הטוען הרבני את מכלול טענותיכם, בכדי שהוא יוכל לגבש אסטרטגיה נכונה איך לפתוח תיק גירושין ברבנות.

בית הדין הגדול: על עורכי דין לעבור השתלמות

בית הדין הרבני הגדול בהחלטה ביקר את העובדה כי עורכי דין מופיעים בבתי הדין הרבניים כשהם מעלים טענות שאינן קשורות לדין העברי, וזאת מכוח אי ידיעתם את החומר ההלכתי הנצרך לדיני משפחה.

בית הדין הגדול סבר כי יש להורות שעורכי דין לא יוכלו לייצג בבתי הדין הרבניים רק לאחר שיעברו השתלמות מקיפה בנושא ההלכתי, אך לצערנו לשכת עורכי הדין ראתה את טובת עורכי הדין במקום לראות את טובת בעלי הדינים דבר אשר גרם לטרפד ניסיון זה.

טוען רבני או עו"ד: מסקנה! אם אתם צריכים לשכור מייצג עבור תביעה או הגנה בתיקי משפחה ואישות בבתי הדין הרבניים, ניתן לשכור "עורך דין", לו מעלות מסוימות, ומאידך – ניתן גם לשכור "טוען רבני" שייתן לכם ייצוג ממוקד ותחושה טובה ומועילה! וניתן גם לשכור את משרדינו ולקבל גם טוען רבני וגם עורך דין.

קראו גם על: מחיר טוען רבני | אישור הסכם גירושים

ליצירת קשר עם יהודה אבלס, נא למלא פרטים או לחייג: 073-3745068
יהודה אבלס

יהודה אבלס

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

הרב יהודה אבלס טוען רבני

יהודה אבלס – טוען רבני מוסמך

הרב יהודה אבלס הנו טוען רבני, מנהל מדור גירושין ופורום באתר רבנות. בעל ידע ובקיאות רבה בתחומי ההלכה השונים, ובצורת הדיון בבתי הדין.

ידיעתו הרחבה גם בתפיסת העולם התורנית המדריכה את הדיינים תאפשר לו לייצג אותך בצורה המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:
או חייגו עכשיו:

אולי תרצו לקרוא גם את:

מתי לא משלמים מדור?

מתי לא משלמים מדור?

מתי לא משלמים מדור ומתי משלמים חלק מתשלום מדור? על הכל ועוד במאמר שלפנינו. כבר בראשית המאמר אציין שישנם שני חיובים שונים בתשלום המדור אשר

קרא עוד »
כמה עולה מזונות לילד אחד

כמה עולה מזונות לילד אחד?

מזונות לילד אחד גבוהה יחסית ממזונות המשולמים עבור שני ילדים, שכן ישנן הוצאות שאין בהם עלות נוספת לריבוי הילדים בבית, לדוגמה הוצאות עבור חשמל, גז,

קרא עוד »
דילוג לתוכן